סגור

צפו: "הנאום התנ"כי" של דנון באו"ם

שגריר ישראל באו"ם נאם מול מועצת הביטחון נאום מרגש במיוחד בו הוא קורא פרק בעברית מהתנ"ך הקושר בין העם היהודי לארץ ישראל. הנאום הפך לויראלי עם המוני צפיות, ותורגם לשפות רבות מסביב לעולם

חדשות כיפה
יא באייר התשעט
,
16 במאי, 2019 18:30
דני דנון בישיבה מקריא מתנ"ך את זכויותיה של מדינת ישראל ביהודה ושומרון

דני דנון בישיבה מקריא מתנ"ך את זכויותיה של מדינת ישראל ביהודה ושומרוןצילום: דוברות שגרירות ישראל באו"ם

מועצת הביטחון של האו"ם התכנסה לפני מספר שבועות לדיון תקופתי בנושא המזרח התיכון שבמהלכו שגריר ישראל לאו"ם, דני דנון, נשא נאום המפרט את הזכויות של העם היהודי בארץ ישראל.

בנאומו הציג דנון את "ארבעת עמודי התווך" הקושרים את היהדות לארץ ישראל ואף קרא בעברית פרק מהתנ"ך בעודו חובש כיפה. בהמשך הציג את הצהרת בלפור ואת סיפור שבט יהודה כדי להמחיש את הקשר ההיסטורי. דנון התייחס גם לאמנת האו״ם ולחוק הבינלאומי ואמר כי גם הם מכירים בזכותו של העם היהודי בארץ ישראל. 

מספר ימים לאחר הדיון באו"ם החלו אתרים ברחבי העולם לסקר בהרחבה את הנאום וכינו אותו "הנאום התנ"כי" ו"נאום ההגנה על הזכויות של העם היהודי". בהמשך הנאום תורגם לספרדית, פולנית, צרפתית, פורטוגזית ואף לטורקית. אתר חדשות פלסטיני כינה אותו "שיעור בהיסטוריה של השגריר דנון" וגם בזימבבואה כתבו על כך. במקביל, הוידאו צבר תאוצה גם בקרב הקהילה הנוצרית-אוונגליסטית בעולם כאשר אפילו יו-טיוברית עם 222 אלף עוקבים הקדישה פרק שלם לנאום של השגריר הישראלי. לאור הויראליות הזמינו CNN את דנון להתראיין באולפנם על הנאום ובהמשך גם FOX NEWS סיקרו את התופעה. בעמוד היו-טיוב של משלחת ישראל לאו"ם גרר הנאום כבר עשרות אלפי צפיות בגרסתו בעברית ובאנגלית וממשיך לצבור תאוצה בקבוצות פייסבוק תומכות ישראל.

השגריר דנון אמר כי "הנאום יצר תהודה רבה בזכות כוחה של האמת. הצלחתו הייתה הפתעה מבורכת שכן הוא העביר לעולם את חוזקת הקשר הנצחי בין העם היהודי לארץ ישראל".

16.05.2019

1. הזכות שלנו בארץ היא רק בזכות קיום המצוות!!!!! (טלי)

דווח על תגובה לא ראויה
17.05.2019

2. העולם אוהב אותנו כשאנחנו מחוברים ליהדות שלנו, ולא סתמיים שעושים מה שכולם, תשימו לב לזה תמיד, בדיוק ההיפך ממה שרגילים לחשוב,שלא כדאי להיות שונים (ריקי)

דווח על תגובה לא ראויה
17.05.2019

3. מנטליות נבואית. שבת שלום (אני)

אבל לא לא ככה ראיית התנך בעינים של כהונה במאה 21 היא לא נכונה. את התנך מעכלים ברצון בנבואה בצורך להחייאת המודל הזה. לא אוהבת מיחזור מעייף מעצבן זה. התנך היום במאה 21 רוצה ומדבר אלינו ברוח הנבואה כי הכהונה הרוסה מיתחת לשטח לא מייצגת אותנו יותר. זה לא יהודי זה לעבור מהיהודי הכהונתי הגלותי לעיברי לאומי נבואי. ישראל כל כך מדורדרת הרבה באשמת סוגי הכהונה למינהם. ברוך ענק בוצי טובעני. אין אידיאל אין מוסר עבדות תיכנותית הינדוסית. אז הולכים וחושבים מיחוץ לקופסה מעלים על ראש שימחתנו שירי נבואה אומנות תרבות רנאסאנסית כולה ברוח הנבואה וככה בכל תחום.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

הפגנה צילום: shutterstock

הפגנה, לא חשוב על מה!

קרא עוד