סגור

"תנ״ך לכל ילד״: המהפכה החינוכית של הרב רפי פרץ

יו"ר איחוד מפלגות הימין, שמסומן שר החינוך הבא, מסביר בראיון לרדיו ירושלים את עיקרי משנתו החינוכית: ״לא רק מחשב לכל ילד, אלא תנ״ך לכל ילד״

חדשות כיפה
ז באייר התשעט
,
12 במאי, 2019 9:24
מרוצה מתגובת צה"ל ולא שולל החרפתה. הרב  פרץ

מרוצה מתגובת צה"ל ולא שולל החרפתה. הרב פרץצילום: פלאש 90

יו"ר איחוד מפלגות הימין הרב רפי פרץ, שהנושא עיניים לעבר תיק החינוך, מתחיל לגלגל את עיקרי משנתו החינוכית. בראיון לרדיו ירושלים אמר הבוקר (א') פרץ: ״לא רק מחשב לכל ילד, אלא תנ״ך לכל ילד״. 

הרב פרץ טען כי הגיע הזמן כי ילדי ישראל יכירו בצורה טובה יותר את התנ"ך, וילמדו אותו בצורה מעניינת ורגישה יותר. יו"ר הבית היהודי הסביר כי ילדי ישראל צריכים להכיר את התנ"ך טוב יותר, ולא מספיק שידעו רק טכנולוגיה ומדע. 

שר החינוך היוצא, נפתלי בנט ויו"ר הבית היהודי לשעבר הוביל מהפכה דווקא בתחום האנגלית והמתמטיקה, ועודד את הלימוד לחמש יחידות במקצועות הללו ביישובי הפריפריה. הפרויקט של השר בנט נחל הצלחה רבה ואף קיבל עליו שבחים רבים. 

איחוד מפלגות הימין נמצאים בעיצומו של המשא ומתן הקואליציוני מול הליכוד. ההבטחה שהרב פרץ יקבל את תיק החינוך הגיעה מראש הממשלה נתניהו עוד בטרם הוגשו הרשימות לקראת מערכת הבחירות לכנסת ה-21. נתניהו הבטיח לרב פרץ את תיק החינוך בתמורה לאיחוד הבית היהודי עם עוצמה יהודית.

המהלך התקבל בתוך המפלגה בדעות חלוקות, היו כאלו שאמור כי הרב פרץ כשיר את האנשים הקיצוניים של עוצמה יהודית, לעומת אלו שטענו כי המהלך הכרחי כי בלעדיו לא יעברו את אחוז החסימה. 

לאחר שההחלטה עברה הרוב גדול במרכז הבית היהודי, העיתונאית יפעת ארליך, שנבחרה על ידי הועדה המסדרת למקום השלישי המשוריין לאישה בית היהודי, התפטרה מתפקידה. 

 

12.05.2019

1. תנך (דני דין)

בצהל כל חייל מקבל תנך כאשר מקבל נשק .התנך הוא ספר הספרים וכל ילד חייב לגדול על ספר זה ולא רק על שלגיה ושבעת הגמדים.

דווח על תגובה לא ראויה
12.05.2019

2. בהחלט כדאי (אוי רפי בחייך)

אשמח שכל ילד יידע את ספר בראשית פרק י"ט, פסוקים ל"א עד ל"ח, וכן את ספר יחזקאל פרק כ"ג

דווח על תגובה לא ראויה
12.05.2019

3. כמובן, כבוד הרב! (חילונית)

...

דווח על תגובה לא ראויה
12.05.2019

4. זהירות (ג.פ)

אם לא לומדים תנ''ך לפי פירושי חז''ל אז עוד יותר דומים לנוצרים שלומדים תנ''ך והופכים את זה לעבודה זרה ממש .

דווח על תגובה לא ראויה
13.05.2019

5. שירו שיר לנבואה (הייאה סבבא היי)

דרכי התנך היא במאמר הכהונה. כל צורת החשיבה של הכהונה מלא מהגלותץ מימיילא יש סופה אדירה רוחות בעולם כולו ופה בארץ שהרסו והחריבו כל דבר למי שרואה מיתחת לשטח. סופה כה אדירה שמחתה והרסה לא יאומן הכל שבור הרוס באמת. מה עושים מנסים להבין .לדעתי התוצאה זה התנך הוא נישאר. אבל בדרכי הנבואה. התנך הוא ספר פנטזיה טהור והיסוד הזה צף מעלה מעלה לאור הפנטזיה החילונית האדירה שמקיפה אותנו. אז הוא נותר נישאר הוא בן המאה 21. הוא קשור בנבואה היא למעשה איפשרה זאת הורידה שמים פנטסטים לאדמה. הנבואה ודרכיה היא זו שמאתגרת את המאה 21. היא פנטסטית ניפלאה יצירתית מעופפת ועתידנית. יעלו ויבואו מלן דבורות נביאות ונביאים כמו משה ואליהו וישעיה באלםפים במאות אלפים במיליונים בכל תחומי החיים. וזוהי שירת הנבואה המותאמת למאה 21.

דווח על תגובה לא ראויה
13.05.2019

6. אוי ואבוי!!! (אני)

We're Doomd

דווח על תגובה לא ראויה
13.05.2019

7. תנך לכל ילד נשמע מצוין (שרון אפלר יניב)

אכן כדאי ללמד תנך בצורה מעניינת ורגישה גם מהזווית של ביקורת המקרא.

הרב פרץ צא בבקשה מהמקום המגזרי, בבקשה קח על עצמך את כל מורות ישראל, שכל מורה תרגיש טוב בסביבת העבודה שלה, תרגיש שיש לה מקום מכבד כך שיכולה להתפנות לגמרי לקשב לילדים. יש משימות חשובות לעשות עבור כולם.

דווח על תגובה לא ראויה
13.05.2019

8. תנך (ציפ)

מכאן אני מבינה שאם הנכדים שלי לא יצומו ביום כיפור יסלקו אותם מביהס או מהצבא(יש לי 2 נכדים בצבא)אסור לכפות דת על אף אחד.כל הנעשה במשך השנים ,גרם יותר לחילוניות.
תפרידו בין דת למדינה ואחכ תחלקו לכולם תנך,גם לזרים בדרום תל אביב.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
העברת
מתנות
לאביונים
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

הרב יהודה מרמורשטיין בראיון מיוחד לחדשות כיפה צילום: חדשות כיפה

מרגש: הסיפור מאחורי עמותת 'עלה'

קרא עוד