תשוב לחיים הפוליטיים? ההצעה הדרמטית שקיבלה ציפי לבני

ראש האופוזיציה לשעבר ציפי לבני קיבלה לאחרונה הצעה לשוב לחיים הפוליטיים בתמורה למקום השני במפלגת הדמוקרטים של יאיר גולן: "היא מדינאית מעולה ומנהיגה מצויינת. הזירה הציבורית זקוקה למנהיגות כאלה"

חדשות כיפה חדשות כיפה 10/07/24 23:33 ד בתמוז התשפד

תשוב לחיים הפוליטיים? ההצעה הדרמטית שקיבלה ציפי לבני
ציפי לבני, צילום: Miriam Alster,FLASH 90

אחרי ההכרזה על איחוד מפלגות "מרצ" ו"העבודה" תחת מפלגת "הדמוקרטים" במפלגתו של יאיר גולן מחפשים מצטרפים חדשים להובלת המפלגה, והערב נחשף כי במפלגה פנו לאחרונה לחברת הכנסת וראש האופוזיציה לשעבר ציפי לבני בהצעה דרמטית: המקום השני ברשימת המפלגה. במטה יאיר גולן התייחסו לדיווח: "ציפי לבני היא מדינאית מעולה ומנהיגה מצויינת. הזירה הציבורית זקוקה למנהיגות כאלה. הייתי שמח מאוד לראותה משתלבת במאמץ שלנו להציל את המדינה. ההחלטה בידה".

"הדמוקרטים": מרצ והעבודה הכריזו על ריצה משותפת

כזכור, אחרי משא ומתן ממושך, במפלגות "העבודה" ו"מרצ" הגיעו לפני כשבועיים להסכם על איחוד תחת השם החדש: "הדמוקרטים". במסגרת ההסכם לאיחוד המפלגות נקבע כי רשימת המפלגה החדשה לכנסת תיבחר בפריימריז דמוקרטים על ידי חברי המפלגות והמתפקדים החדשים שיצטרפו. בדומה להבטחות ייצוג מגדרית או מגזרית יתקיים מנגנון של הבטחת ייצוג אשר יבטיח כי עד המקום ה-4 ברשימה ייכלל לפחות נציג אחד ממרצ, עד המקום ה-8 לפחות נציג נוסף, וכך גם עד המקום ה-12 וה-16.

יאיר גולן

יאיר גולן, צילום: Yonatan Sindel,Flash90

"הציבור שלנו נאבק ברחובות, בכיכרות ובגשרים"

יו"ר מפלגת "העבודה - הדמוקרטים" יאיר גולן מסר: "אחת המטרות שהצבתי לנו היא יצירת חיבורים שיביאו למיצוי הפוטנציאל האלקטוראלי של המחנה. זו מטרה פוליטית, ציבורית וערכית הכרחית. מדינת ישראל נמצאת בשעתה הקשה ביותר וזוהי עת הכרעות - איומים ביטחוניים חמורים וערעור רקמת החיים העדינה שלנו - כל אלה מחייבים צעדים אמיצים. הציבור שלנו נאבק ברחובות, בכיכרות ובגשרים למען שינוי פניה של המדינה".

"מסגרת שתשרת את הציבור הכי טוב שאפשר"

עוד הוסיף גולן: "בנינו היום מסגרת שתשרת את הציבור הכי טוב שאפשר בדרך להקדמת בחירות והחלפת הממשלה האיומה ביותר מאז קום המדינה. מרצ היא שותפה משמעותית לחיבור הזה וכך יהיה. אני מבקש להודות לתומר רזניק מזכ"ל מרצ על תרומתו החשובה למהלך ולחברי סיעת העבודה, יו"ר הסיעה ח"כ אפרת רייטן, ח"כ נעמה לזימי וח"כ גלעד קריב".