נתניהו צעק על וסרלאוף שהשיב: "בגלל שאני מכבד אותך אני לא אפתח את הפה כאן"

ישיבת הממשלה עלתה לטונים צורמים סביב החלטת נתניהו על מינוי הפרוייקטור בצפון. הוא זעם על האיומים של הנגב והגליל סביב המינוי: "אני אומר לך שזה לא מקובל עליי". השר לא נותר חייב

חדשות כיפה חדשות כיפה 23/06/24 13:45 יז בסיון התשפד

נתניהו צעק על וסרלאוף שהשיב: "בגלל שאני מכבד אותך אני לא אפתח את הפה כאן"
וסרלאוף, ראש הממשלה זעם, צילום: Yonatan Sindel,Flash90

ישיבת ממשלה סוערת: לאחר שבפתח ישיבת הממשלה הציג נתניהו את בחירתו באלוף אליעזר (צ'ייני) מרום לתפקיד פרוייקטור הצפון, הנושא נידון גם בישיבת הממשלה עצמה ועימות נרשם בינו ובין שר הנגב והגליל וסרלאוף. נתניהו לא אהב את ההתנגדות הפומבית של השר לפארסת מינוי הפרוייקטור והכנסת השיקולים הפוליטיים והטיח בו בצעקות כי הדבר "לא מקובל עליי".

נתניהו: "אני לא מקבל דבר כזה" | וסרלאוף: "בגלל שאני מכבד אותך"

"שמעתי את הראיון שאתה לא מסכים למינויים פוליטים לפרויקטור צפון ואתה מאיים שלא תצביע בממשלה" צעק נתניהו על וסרלאוף, "אני אומר לך שזה לא מקובל עליי. אני לא מוכן פה ששרים יאיימו על ראש הממשלה. אני לא מקבל דבר כזה". וסרלאוף עצמו הגיב לנתניהו והשיב: "יש לי הרבה מה לומר לך, אבל בגלל שאני מכבד אותך ראש הממשלה, אני לא אפתח את הפה כאן בפורום הזה. אגיד לך את זה בארבע עיניים".

נתניהו בישיבת הממשלה

נתניהו בישיבת הממשלה, צילום: צילום מסך

מרום פרוייקטור הצפון - רון טל בדרום

כזכור, נתניהו הודיע היום בפתח ישיבת הממשלה על מינויו של האלוף אליעזר צ'ייני מרום לתפקיד הפרוייקטור לצפון. מינויו של מרום מגיע ברקע פארסת המינוי בשבוע שעבר, אז כבר מונה אבי כהן סקאלי לתפקיד אך לאחר התערבות של לשכת נתניהו, המינוי בוטל. נתניהו מינה את האלוף יפתח רון טל לפרוייקטור הדרום.

יו"ר תנועת הביטחוניסטים, תא"ל אמיר אביבי אמר בתגובה: "מדובר במינויים חשובים שישפיעו רבות על עתידה הביטחוני של מדינת ישראל. תנועת הביטחוניסטים מברכת את הבכירים על המינויים החשובים. זוהי הוכחה נוספת לכך שנציגי התנועה פועלים ללא הרף לקידום תודעת הניצחון של מדינת ישראל נגד אויביה".