מלחמת מגן וחץ
מלחמת מגן וחץ

דובר הבית הלבן: "מאכזב ותמוה" | נתניהו: "מוכן לספוג התקפות אישיות"

ראש הממשלה נתניהו משיב לביקורת החריפה של ארה"ב על הסרטון שבו טען כי נמנעו משלוחי נשק לישראל: "אני מוכן לספוג התקפות אישיות ובלבד שישראל תקבל מארה"ב את התחמושת שהיא זקוקה לה במלחמה על קיומה"

חדשות כיפה חדשות כיפה 20/06/24 20:47 יד בסיון התשפד

דובר הבית הלבן: "מאכזב ותמוה" | נתניהו: "מוכן לספוג התקפות אישיות"
נתניהו, סרטון תקיף, צילום: צילום מסך

ראש הממשלה נתניהו השיב הערב (ה') לביקורת החריפה של ארה"ב על הסרטון שבו טען כי נמנעו משלוחי נשק לישראל ובהודעה רשמית השיב: "אני מוכן לספוג התקפות אישיות ובלבד שישראל תקבל מארה"ב את התחמושת שהיא זקוקה לה במלחמה על קיומה". קודם לכן אמר דובר הבית הלבן, ג'ון קירבי: "הסרטון של נתניהו היה מאוד מאכזב ותמוה. הבענו את דאגתנו לממשלת ישראל ברמות שונות. צריך לשאול את נתניהו מה הוא חשב".

ממשל ביידן זעם על נתניהו: בוטלה ישיבה אסטרטגית על חיזבאללה ואיראן

בממשל ביידן זעמו על סרטון שהוציא נתניהו שבו טען כי ארה"ב מונעת משלוחי נשקר לישראל. בממשל הכחישו את טענותיו של נתניהו והחליטו על ביטול פורום אסטרטגי שהיה אמור להתכנס היום ולעסוק במצב בצפון ובאיום הגרעיני מצד איראן. בנוסף, שליחו של ביידן לסוגייה הלבנונית, עמוס הוכשטיין, שב לישראל לאחר ביקורו מביירות והעביר מסר חריף לנתניהו על דבריו.

הטענה של נתניהו: בלינקן הבטיח להחזיר את הנשק

כזכור, ראש הממשלה יצא נגד נשיא ארה"ב ביידן בסרטון שפרסם באנגלית, וטען: "כשהמזכיר בלינקן היה כאן לאחרונה, הייתה לנו שיחה גלויה, אמרתי שאני מעריך מאוד את התמיכה שארה"ב העניקה לישראל מתחילת המלחמה. אבל אמרתי גם עוד משהו, אמרתי שלא יעלה על הדעת שבחודשים האחרונים הממשל מנע מישראל נשק ותחמושת" אמר נתניהו.

הוא המשיך: "ישראל, בעלת הברית הקרובה ביותר של אמריקה, נלחמת על חייה, נלחמת נגד איראן ושאר אויבינו המשותפים. המזכיר בלינקן הבטיח לי שהממשל עובד יום ולילה כדי להסיר את 'צווארי הבקבוק' הללו. אני בהחלט מקווה שזה המצב. זה צריך להיות המצב". לבסוף הוא הבהיר כי על אף האמור לעיל, ישראל לא זקוקה לנשק כדי לנצח במלחמה: "במהלך מלחמת העולם השנייה, צ'רצ'יל אמר לארצות הברית, תן לנו את הכלים, אנחנו נעשה את העבודה. ואני אומר, תן לנו את הכלים ונסיים את העבודה הרבה יותר מהר".

התגובה של בלינקן

בלינקן הגיב לנתניהו: "אנו ממשיכים לבחון משלוח נשק אחד שהנשיא ביידן דיבר עליו בכל הנוגע לפצצות במשקל של טון, בשל הדאגה שלנו מהשימוש בהן באזורים מאוכלסים בצפיפות כמו רפיח. זה נותר תחת בחינה. אבל כל שאר הסיוע מתקדם כרגיל".