לא עוצר באדום: בן גביר לנתניהו - "פוליגרף? - גם לבעלי קוצב לב"

עימות רודף עימות: השר לביטחון לאומי עקץ בחריפות את ראש הממשלה לאחר שזה האשים אותו בהדלפת סודות. "מי שרוצה להיות שותף לצוות התייעצות ביטחוני מצומצם חייב להוכיח שהוא לא מדליף סודות מדינה או שיחות פרטיות"

חדשות כיפה חיים גרבי, חדשות כיפה 19/06/24 13:41 יג בסיון התשפד

לא עוצר באדום: בן גביר לנתניהו - "פוליגרף? - גם לבעלי קוצב לב"
בו גביר, צילום: Chaim Goldberg,FLASH 90

חוק הרבנות אמנם ירד מסדר יומה של הכנסת אך הסדקים שעורר בין מפלגות הקואליציה ממשיכים להדהד. כך, במפלגת הליכוד יצאו היום במתקפה על השר בן גביר לאחר שביקש להצטרף לקבינט המלחמה ודרשו הוכחות לכך שאינו מדליף סודות מדינה. "ראש הממשלה נתניהו אמר לשר בן גביר דבר פשוט: מי שרוצה להיות שותף לצוות התייעצות ביטחוני מצומצם חייב להוכיח שהוא לא מדליף סודות מדינה או שיחות פרטיות" נכתב בהודעת הליכוד.

עוצמה יהודית: תומכים בחוק הפוליגרף - שיחול גם על בעלי קוצב לב

במפלגתו של בן גביר לא נותרו חייבים והשיב לנתניהו בעקיצה: "עוצמה יהודית תומכת בחוק הפוליגרף לחברי הקבינט וקוראת לראש הממשלה לקדם אותו במהירות, ובלבד שיחול גם על בעלי קוצב לב. עוצמה יהודית קוראת לבצע בדיקה כיצד דלפו חומרים מהקבינט הקטן". נזכיר כי במסגרת הצעת חוק הפוליגרף שקידמה בעבר לשכת נתניהו הוצע כי כל מי שהשתתף בישיבת הקבינט יזומן על פי 'הוראת ראש הממשלה' לבדיקות פוליגרף מלבד נתניהו שבגופו מושתל קוצב לב ובמקרים כאלה גם אם מתקיימת בדיקה אמינותה מוטלת בספק.