מלחמת מגן וחץ
מלחמת מגן וחץ

בגלל ההודעה של האג: ההחלטה של גדעון סער

בגלל החלטת התובע הראשי בבית הדין הפלילי הבינלאומי בהאג לדרוש צווי צווי מעצר נגד ראש הממשלה ושר הביטחון, סיעת הימין הממלכתי החליטה שלא להשתתף בהצבעת האי אמון נגד הממשלה

חדשות כיפה חדשות כיפה 20/05/24 18:03 יב באייר התשפד

בגלל ההודעה של האג: ההחלטה של גדעון סער
סער, צילום: Yonatan Sindel,Flash90

ברקע החלטת התובע הראשי של בית הדין הפלילי הבינלאומי בהאג לדרוש צווי מעצר נגד ראש הממשלה ושר הביטחון, יו"ר הימין הממלכתי, חבר הכנסת גדעון סער הודיע כי מפלגתו לא תשתתף בהצבעת אי אמון להפלת הממשלה. "סיעת הימין הממלכתי החליטה, כי לנוכח החלטת תובע בית הדין הפלילי הבינלאומי בהאג, שלא תשתתף בהצבעת אי-האמון נגד הממשלה בכנסת הערב נכתב בהודעה.

"כזה מופע של צביעות לא ראינו מאז הפרופגנדה הנאצית"

מוקדם יותר, בישראל הגיבו בזעם רב להחלטה, וראשי הסיעות בקואליציה ובאופוזיציה תקפו בחריפות את ההחלטה וקראו לנקוט בצעדי תגובה. יו"ר הציונות הדתית השר בצלאל סמוטריץ' תקף: "כזה מופע של צביעות ושנאת יהודים כמו של בית הדין בהאג לא ראינו מאז הפרופגנדה הנאצית. גם הנאצים דיברו בשם ה'מוסר' גם אז לא היה שם כלום מלבד אנטישמיות טובה וישנה כמו שחווינו בכל הדורות. שונאי ישראל באים והולכים, נצח ישראל לא ישקר".

"המסמר האחרון בפירוקו של בית הדין הפוליטי והאנטישמי"

עוד הוסיף סמוטריץ': "צווי המעצר הללו יהיו המסמר האחרון בפירוקו של בית הדין הפוליטי והאנטישמי הזה. ידידי ישראל והמדינות הנאורות באמת לא יוכלו לאפשר את המשך קיומו ותפקודו. כך גם ביחס לרש"פ שעומדת מאחורי ההליכים בבית הדין. הגיע הזמן להביא להפלתה ולעצירת הנזקים שהיא גורמת למדינת ישראל בעולם".

"להורות על הגברת המתקפה נגד חמאס"

השר לביטחון לאומי, איתמר בן גביר, דרש להגביר את המתקפה על חמאס בתגובה לצעד של בית הדין ואף טען כי השתתפות ישראל בדיונים הייתה טעות: "הצהרת התובע הראשי בהאג, שמעמידה בשורה אחת את רה"מ ושר הביטחון עם ראשי החמאס, מלמדת ששליחת נציגי ישראל לדיון בבית הדין האנטישמי היתה טעות חמורה מלכתחילה. ראש הממשלה ושר הביטחון חייבים להתעלם מהתובע האנטישמי של בית הדין האנטישמי, ולהורות על הגברת המתקפה נגד חמאס, עד הכרעתו המוחלטת".