כהנא מגיב לציונות הדתית: "תודה לאל ההגה נמצא בידיים של ראש ממשלה אחראי"

הממשלה ספגה היום ביקורת קשה מצד חברי הכנסת של הציונות הדתית בעקבות התקפות יהודים בידי מוסלמים. השר לשירותי דת הגיב: "כשבן גביר, סמוטריץ', סטרוק ורוטמן יהיו בקואליציה, לא תאמינו איך הם ילחמו..."

אלעד הומינר, חדשות כיפה 17/04/22 21:08 טז בניסן התשפב

כהנא מגיב לציונות הדתית: "תודה לאל ההגה נמצא בידיים של ראש ממשלה אחראי"
כהנא עם בנט בכנסת, צילום: Olivier Fitoussi/Flash90

בעקבות קטע הווידאו בו נראים יהודים עטופים בטלית כשהם מותקפים על ידי מוסלמים בעיר העתיקה בדרכם לכותל המערבי ובעקבות הסרטון בו נראה אוטובוס נרגם באבנים בירושלים, נאלץ השר לשירותי דת מתן כהנא להגיב הערב (א') לביקורת על הממשלה מצד חברי כנסת של מפלגת הציונות הדתית: "כשבן גביר, סמוטריץ', סטרוק ורוטמן יהיו בקואליציה, לא תאמינו איך הם ילחמו...". 

כהנא השיב: "כשבן גביר יהיה בקבינט, אחרי הרקטה הראשונה יעשו מבצע קרקעי בעזה. הוא כבר יראה להם מה זה לירות על ישראל. כשסמוטריץ' יהיה שר בממשלה, אחרי ניסיון הפיגוע הראשון ע"י מחבל ערבי ישראלי, יעשו חומת מגן באום אל פאחם. הוא כבר ילמד אותם לקח. כשאורית סטרוק תהיה ראש ועדת חוץ ובטחון, חכו תראו מה יהיה אחרי הבקת"ב הראשון ביו"ש. איזה סגר הם יחטפו. היא תלמד אותם שאיתה לא מתעסקים. כשרוטמן יהיה בקואליציה, לא תאמינו באיזו מהירות הוא יפרק את הממשלה. בפינוי הראשון של מאחז הוא בחוץ. קרוואן אחד. עזבו קרוואן..., אוהל. באוהל אחד בחומש יעיזו לגעת והולכים לבחירות. כשאבי מעוז יהיה בקואליציה אתם כבר תראו איך יגיבו על התפרעויות בהר הבית. אם לא יעצרו לפחות 430 מתפרעים - אין ממשלה".

"תודה לאל, ההגה נמצא בידיים של ראש ממשלה אחראי"

השר לשירותי דת המשיך את דבריו ועקץ: "איזה מזל שלא צריך לדמיין. הרי (חלקם) כבר היו בקואליציה... כשסמוטריץ' היה בקבינט ירו על ישראל. ולא היה מבצע קרקעי בעזה. 
כשסטרוק היתה בקואליציה היו לצערנו לא מעט פיגועים. גם על ידי מחבלים אזרחי ישראל. 
ולא היה חומת מגן באום אל פאחם. כשסמוטריץ' היה בקואליציה פינו מאחזים (גם בחומש) וגרשו מתיישבים. וגם התפרעויות קשות בהר הבית היו. והרבה. והממשלה שהם ישבו בה לא נפלה.

בסוף דבריו החמיא כהנא לראש הממשלה נפתלי בנט: "תודה לאל, ההגה נמצא בידיים של ראש ממשלה אחראי. ראש ממשלה שבכל מה שקשור לביטחון לא עושה אף שיקול פוליטי. ראש ממשלה שהפסיק את מזוודות הכסף לחמאס. ראש ממשלה שיחד עם שר הביטחון הנחו את כוחות הביטחון לעבור להתקפה. ראש ממשלה שיחד עם שר הבט"פ מטפלים סוף סוף במחדל ארוך השנים של הזנחת המשילות בחברה הערבית ועושים מבצע אחרי מבצע לאיסוף הנשק הבלתי חוקי. ראש ממשלה שבתקופה של ממשל דמוקרטי ובממשלת אחדות ממשיך לבנות ביו"ש. ראש ממשלה ששם את טובת המדינה מעל הכל". 

הביקורת של חברי הציונות הדתית: "יש לנו ממשלה רעה שהקימו נוכלים"

יו"ר הציונות הדתית, חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ', כתב בצהריים: "חברים, אנחנו לא בגלות ולא בשואה חלילה. בואו לא נהיה כפויי טובה כלפי רבש"ע שגאל אותנו והביא אותנו מחדש לארץ ישראל ולעצמאות וריבונות. יש לנו ממשלה רעה שהקימו נוכלים שמכרו את המדינה לאויבים בשביל כבוד ושררה ורק הם אשמים. נפיל אותם בע"ה במהרה ונחזיר את הביטחון והכבוד והגאווה הלאומית".

יו"ר עוצמה יהודית, חבר הכנסת איתמר בן גביר כתב גם הוא בחשבון הטוויטר שלו: "זה לא פרעות תרפ"ט, זה לא פרעות קישנב, זה כאן בישראל בלב ירושלים עיר הבירה. עד מתי נהפך למרמס? עד מתי האחים המוסלמים ינהלו את המדינה?". 

 

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר