אחרי 45 שנה: מזכיר הכנסת החדש שיחליף את ירדנה מלר הורוביץ

יושב ראש הכנסת חבר הכנסת מיקי לוי בחר בעורך הדין דן מרזוק לתפקיד מזכיר הכנסת הבא. הבחירה תובא היום לאישורה הרשמי בהצבעה של נשיאות הכנסת: "גאה ושמח להביא ביום חגה של הכנסת את מינויו של מזכיר הכנסת החדש"

אביחי ישראל, חדשות כיפה 17/01/22 12:36 טו בשבט התשפב

אחרי 45 שנה: מזכיר הכנסת החדש שיחליף את ירדנה מלר הורוביץ
עו"ד מרזוק, צילום: עדינה ולמן, דוברות הכנסת

יושב-ראש הכנסת, ח״כ מיקי לוי הודיע היום (ב') בישיבה שקיים עם סגניו בכנסת, כי בכוונתו להביא לאישורה של נשיאות הכנסת את החלטתו למנות את עו"ד דן מרזוק למזכיר הכנסת החדש.

בחירה זו, אשר נעשתה לראשונה בתולדות הכנסת, לאחר הליך מיון מקצועי, בסיועה של ועדה ציבורית מייעצת בה כיהנו שר המשפטים וחבר הכנסת לשעבר, דן מרידור ופרופסור סוזי נבות, תובא לאישורה של נשיאות הכנסת שתתכנס היום בצהריים. עו"ד דן מרזוק יחליף בתפקידו את מזכירת הכנסת, ירדנה מלר הורוביץ, אשר תסיים בסופו של חודש מרץ הקרוב 45 שנות שירות בכנסת, מתוכן 12 שנים כמזכירת הכנסת.

"מכיר את רזי עבודת הכנסת ובקיא ביחסי כנסת-ממשלה"

יושב-ראש הכנסת ח״כ מיקי לוי: "אני גאה ושמח להביא ביום חגה של הכנסת את מינויו של מזכיר הכנסת החדש. מדובר בבחירה ראויה ובהליך מקצועי שנעשה לאחד התפקידים המרכזיים והקריטיים בתפקוד הכנסת. המורכבות הפרלמנטרית והחוקתית במליאת הכנסת ובוועדותיה, חייבו בחירה של מזכיר כנסת בעל ניסיון עשיר, המכיר את רזי עבודת הכנסת ובקיא ביחסי כנסת-ממשלה".

"בהזדמנות זו אני מבקש להודות מקרב לב לירדנה מלר הורוביץ על שנות שירותה הרבות במשכן, במגוון תפקידים ובפרט כמזכירת הכנסת ב-12 השנים האחרונות ; תפקיד אותו ביצעה במסירות, במקצועיות, ביושר וללא משוא פנים".   

עו"ד דן מרזוק הוא בעל תואר ראשון במשפטים מהמסלול האקדמי של המכללה למנהל ותואר מוסמך במשפט ציבורי בתוכנית המשותפת של אוניברסיטת תל אביב ואוניברסיטת Northwestern בשיקגו. עו״ד מרזוק שירת כ-14 שנים בכנסת, מהן 3 שנים כעוזר למזכיר הכנסת וכ-10 שנים כעוזר בכיר ליועץ המשפטי של הכנסת, עו"ד איל ינון; במסגרת זו מילא שורה של תפקידים מרכזיים בייעוץ המשפטי של הכנסת. כיום, מרזוק משמש כעו״ד פרטי וכמרצה מן החוץ באוניברסיטת חיפה.

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר