בכירים בקואליציה: לאחר שהתקציב יעבור יהיה לנו קל יותר למשוך ח"כים מהליכוד

בקואליציה ובאופוזיציה מבינים כי לאחר אישור התקציב בקריאה שניה ושלישית, לממשלץ בנט-לפיד יהיה קל יותר להאריך ימים. עם אישורו, בקואליציה ינסו למצוא עריקים במפלגת הליכוד

אלעד הומינר, חדשות כיפה 09/09/21 08:49 ג בתשרי התשפב

בכירים בקואליציה: לאחר שהתקציב יעבור יהיה לנו קל יותר למשוך ח"כים מהליכוד
יקבלו חיזוק מהליכוד, צילום: Olivier Fitoussi/Flash90

 

תקציב המדינה טרם עבר בקריאה שניה או שלישית אך בקואליציה וגם באופוזיציה מבינים, כי עם אישורו בקרוב, לממשלת בנט-לפיד יהיה קל יותר להאריך ימים שכן התקציב הוא אחד המכשולים העיקריים המאיימים על הממשלה הצעירה. 

בכירים בקואליציה אומרים כי מיד לאחר אישור תקציב המדינה מתכוונים בקואליציה לקיים שיחות עם חברי כנסת מהליכוד במטרה למשוך אותם לקואליציה. לדברי אותם בכירים כפי שפורסמו הבוקר (ה') ב"כאן חדשות", לאחר אישור התקציב תחלחל ההבנה גם באופוזיציה שהממשלה מתייצבת, וניתן יהיה למצוא עריקים בקלות רבה יותר.

נזכיר כי ביום חמישי שעבר, לאחר שנה וחצי ללא תקציב פעיל, אישרו חברי הכנסת בקריאה ראשונה את תקציב המדינה לשנים 2022-2021, כש-59 חברי כנסת תמכו לעומת 54 חברים שהתנגדו. הצעת חוק התקציב עברה לוועדת הכנסת לצורך דיון והכנה לקראת הצבעה בקריאה שניה ושלישית.

התקציב כולל, בין היתר, תוספת של שני מיליארד שקלים למשרד הבריאות לבסיס התקציב, תוספת של 700 מיליון לבסיס התקציב של משרד הרווחה מהם 100 מיליון יוקצו לטובת המאבק באלימות במשפחה וכ-50 מיליון לביטחון התזונתי.

תוספת של מיליארד שקלים למשרד החינוך - 700 מיליון מהם לבסיס התקציב ו-300 מיליון שקל לפרויקט מיוחד לצמצום פערים בין פריפריה למרכז, תוספת תקציב של 1 מיליארד שקל למשרד לביטחון פנים, כולל הגדלת סד"כ המשטרה ב-1,100 שוטרים.

עוד כולל התקציב תוספת של 1.5 מיליארד שקלים לאזרחים ותיקים הזכאים להבטחת הכנסה במטרה להבטיח להם הכנסה בגובה 70% משכר מינימום. תוספת 300 מיליון למענק השנתי לניצולי שואה, כך שהמענק יגדל בכ-2,500 שקלים ויעמוד על 6,500 שקלים לכל זכאי. תוספת של למעלה מ-1.8 מיליארד שקליםים לנכים, תוספת של מיליארד לנכי צה"ל, 100 מיליון לתוכנית "ממדים ללימודים" - שנועדה לממן לימודי תואר ראשון לחיילים קרביים וחיילים בודדים שסיימו את שירותם המלא, תקציב למיגון הצפון בעלות של 5 מיליארד שקלים ל-10 שנים ואישור להקמת שני בתי חולים חדשים בבאר שבע וקריית אתא. 

הצעות ההחלטה שאושרו כחלק מהתוכנית הכלכלית מכוונות לטיפול בבעיות המבניות של המשק, ומתמקדות בכמה עקרונות מרכזיים: עידוד תעסוקה והשקעה בהון האנושי בין היתר על ידי שילוב אוכלוסיות, הרחבת ההשתתפות בתעסוקה ועוד; פיתוח תשתיות בעולמות התחבורה, הדיור, האנרגיה והטכנולוגיה; ויצירת תנאים תומכי צמיחה במגזר הפרטי והממשלתי דוגמת טיפול ברגולציה, תחרותיות, שדרוג שירותים ציבוריים, ייעול המגזר הציבורי ועוד.


(ח"כ מוסי רז בריאיון לחדשות כיפה)

 

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר