סגור

עמית סגל: נמצאה הפרצה שתפרק בעתיד את מממשלת השינוי

לאחר הסכם קואליציוני שאמור למנוע בכל דרך אפשרית מבנט לפרק את הממשלה, הפרשן הפוליטי מוצא לו דלת החוצה. אם בנט ירצה, הוא יוכל לשנות דרך, להימנע מרוטציה, ולהמשיך לכהן כראש ממשלה גם באוגוסט 2023

חדשות כיפה
כט בסיון התשפא
,
09 ביוני, 2021 22:23
לפיד ובנט.

לפיד ובנט.צילום: Olivier Fitoussi/Flash90

בעוד 4 ימים תושבע ממשלת השינוי שתחליף את 12 שנות נתניהו ותמליך במקומו את נפתלי בנט לראשות הממשלה. אל הממשלה הזו נכנס בנט עם הבטחת רוטציה, כאשר באוגוסט 2023 יעזוב את תפקידו, ויאיר לפיד יכנס במקומו לתפקיד. גם בממשלת השינוי חוששים שבנט, שחפץ כל כך בתפקיד, עלול היה למצוא דרך ולא לוותר על הכיסא בעוד שנתיים, לשם כך הוכן הסכם קואליציוני המכסה כל פרצה אפשרית.

הפרשן הפוליטי, עמית סגל, חושף כי מצא דרך עבור בנט לברוח בכל זאת מהמחויבות לרוטציה ויוכל להישאר בכס ראש הממשלה. לפי ההסכם הקואליציוני, אם יימצא בכנסת רוב של 61 ח"כים, לא משנה מהיכן, יוכל לבטל את ההסכמים הקואליציוניים. הסכם דומה היה גם בין נתניהו לגנץ בממשלה הנוכחית, אך שם כדי לבטל את ההסכם נדרשה הסכמה של 70 ח"כים, ככמות הקואליציה ההיא. היות והממשלה שתקום היא ממשלה צרה, לבנט נדרשים 61 ח"כים למצוא שיצביעו עבורו לביטול ההסכם הקואליציוני המגביל אותו.

למרות שגם גיוס של 61 ח"כים הוא דבר שאינו קל, בסך הכל בכנסת הנוכחית ישנם 65 חברי כנסת בעלי אידאולוגיה ימנית. אם יהיו חפצים בהמשך שלטונו של בנט תוך קידום אג'נדה ימנית, הם יכולים לאחד כוחות אל מול 55 הח"כים מהגוש שמאל-מרכז. אפשרות זו עשויה להיות ממשית אם נתניהו יודיע כי הוא מוותר על ראשות הליכוד וייתן לנציג אחר לעמוד במקומו.

10.06.2021

1. הסכם בין ישרים מיותר הסכם בין שקרנים חסר ערך (vxfo)

ולכן אם מדובר בנתניהו זה לא משנה על מה חתמו
אם יש אמות ויושרה לא צריך הסכם

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

 צילום: shutterstock

דו"ח חדש | זה המגזר עם הכי הרבה מובטלים

קרא עוד