ח"כ זוהר מתחנן ל"ציונות הדתית": עוד לא מאוחר, עדיין ניתן להקים ממשלת ימין

יו״ר הועדה המסדרת, ח״כ מיקי זוהר בפנייה אישית למפלגת הציונות הדתית: "יום אחד בלבד לפני פקיעת המנדט, אני מרגיש שחלה עליי החובה לקרוא לכם בקריאה אחרונה וחשובה זו: אל תפקירו את ארץ ישראל"

שירה שור, חדשות כיפה 03/05/21 22:57 כא באייר התשפא

מיקי זוהר, צילום: Miriam Alster/FLASH90
מיקי זוהר, צילום: Miriam Alster/FLASH90

בחירות 2021: על רקע המגעים להקמת ממשלה מצד גוש תומכי נתניהו ולקראת פקיעת המנדט שניתן לראש הממשלה, יו״ר הועדה המסדרת ח״כ מכלוף מיקי זוהר פנה היום (ב') בפוסט פנייה אישי למפלגת "הציונות הדתית", בראשות ח"כ בצלאל סמוטריץ', המתנגד להצטרף לממשלת נתניהו, במידה ותתמך על ידי רע"ם. "עוד לא מאוחר, עדיין ניתן להקים ממשלת ימין", כך דבריו.

ח"כ זוהר התריע בפני ה"ציונות הדתית": "יום אחד בלבד לפני פקיעת המנדט, אני מרגיש שחלה עליי החובה לקרוא לכם בקריאה אחרונה וחשובה זו: אל תפקירו את ארץ ישראל. כל בר דעת כבר הבין שההחלטה שלכם שלא לשבת בממשלת מיעוט ימנית יחד עם הליכוד, המפלגות החרדיות וימינה בהימנעות רע״מ, אינה מסייעת לארץ ישראל ולמדינת ישראל כלל וכלל, היא בעצם עושה בדיוק את ההפך.

 

 

על אף הכוונות הטובות שלכם, הגיע הזמן שתפנימו: העמדה שלכם המבוססת על עיקרון שאין לתת לגיטימציה להקמת ממשלת ימין בסיוע מפלגה ערבית, היא עמדה שגויה שלא מועילה למטרות הימין בשום פרמטר. ההחלטה חסרת האחריות של גדעון סער למנוע מאיתנו ממשלת ימין אמיתית וחזקה, הביאה לכך שהשמאל מוכן ומזומן להקים ממשלה מסוכנת עם הרשימה המשותפת הכוללת את איימן עודה, אחמד טיבי ובל״ד.

לצערנו, נוצר מכך המצב בו הלכה למעשה, ההתעקשות שלכם מובילה את ישראל לממשלה הזויה ומסוכנת שתהיה תלויה באנשים שחרטו על דגלם להרוס לנו את המדינה. אתם יודעים היטב שרע״מ נוקטת בגישה שונה לחלוטין מאיימן עודה, עופר כסיף, אחמד טיבי ולבל״ד בכך שהגדירה את עצמה כמפלגה ערבית הנוקטת בגישה פרגמטית שבוחרת להתמקד אך ורק בצרכי החברה הערבית בישראל (נושא חשוב ומבורך גם לפי דעתכם)".

 

סמוטריץ

סמוטריץ'צילום: פלאש 90. יונתן זינדל

 

ח"כ זוהר הדגיש ואמר: "אתם גם יודעים שהיא הסירה לחלוטין מסדר יומה את העניינים הלאומיים. אז למה אתם גורמים לכל מצביעי הימין להפסיד פעמיים? פעם אחת בכך שאנחנו מפסידים את האפשרות להמשיך ולהנהיג את ישראל בדרך בה כולנו מאמינים שמבוססת על עקרונות הימין. ובפעם השנייה בכך שנקבל ממשלת שמאל עם מירב מיכאלי כשרת הרווחה שתחנוק כל מוסד חיוני בהתיישבות לצד ניצן הורוביץ כשר החינוך שלא יסכים לתקצב ולו בשקל אחד את תלמידי יהודה ושומרון.

אנחנו ברגע האמת, והגיע הזמן להפנים: ממשלת השמאל שעומדת לקום, תחריב את ההתיישבות, היא תפגע אנושות בארץ ישראל ותפגע בביטחון האזרחים תוך כדי ויתורים בלתי נסבלים כדי לשרוד בשלטון.

לסיום אמר ח"כ זוהר: "אף אחד אינו מסוגל להבטיח שהקמת ממשלת מיעוט ימנית תאריך ימים רבים, וברור לכולם שהדבר תלוי בהתנהלותה של רע״מ ובדרישות שיעלו מצידה במעלה הדרך, אך בכל הזמן שהממשלה הימנית הזו תחזיק מעמד, זה מה שיקרה בפועל: בע״ה תהיה פה ממשלת ימין ולא ממשלת שמאל. בע״ה נוכל להמשיך לשמור יחד על ההתיישבות. בע״ה נוכל לשמור על ביטחון ישראל ועל עתיד ילדנו. בע״ה נפעל יחד למען ארץ ישראל, עם ישראל ותורת ישראל. אל תחמיצו את ההזדמנות, זה עלול להיזכר לכם לדיראון עולם".

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר