סגור

שמחה רוטמן מצטרף ל'ציונות הדתית'

עו"ד שמחה רוטמן, ממייסדי 'התנועה למשילות', מצטרף לרשימתו של בצלאל סמוטריץ': "מזוהה יותר מכל עם המאבק להחזרת ההפיכה השיפוטית של אהרון ברק לאחור"

יהונתן קליין, חדשות כיפה
יד בשבט התשפא
,
27 בינואר, 2021 18:38
עו"ד שמחה רוטמן עם סמוטריץ

עו"ד שמחה רוטמן עם סמוטריץ'צילום: 'מפלגת הציונות הדתית'

עו"ד שמחה רוטמן, מייסד התנועה למשילות ודמוקרטיה, הצטרף הערב (ד') למפלגת 'הציונות הדתית' של בצלאל סמוטריץ'. המפלגה הודיעה כי תמסור 'הודעה מיוחדת', ולאחר מכן סמוטריץ' כתב בטוויטר "בעוד חצי שעה המפלגה המשפיעה ביותר בישראל תאבד שחקן משמעותי שעובר ממנה לציונות הדתית. פשוט כי גם לו יש דרך". בהמשך הודיעה המפלגה רשמית על הצטרפותו של רוטמן.

סקר מנדטים: נתניהו נחלש, בנט מתחזק

רוטמן בן 40 אב לחמישה ונשוי לחנה. יליד בני ברק ומתגורר כיום בגוש עציון. בוגר הישיבה התיכונית ״מקור חיים״ שבגוש עציון. בעל תואר שני במשפט ציבורי LLM מאוניברסיטת תל אביב ומאוניברסיטת נורתווסטרן. בעל משרד עורכי דין "רוטמן-לב-בינה”. בתחילת דרכו המשפטית התמחה במחלקת ייעוץ וחקיקה בפרקליטות המדינה ולאחר מכן עבד ברשם העמותות.

רוטמן כאמור, הוא ממייסדי 'התנועה למשילות ודמוקרטיה', אשר פעלה "לרסן את מערכת המשפט לצד חיזוק נבחרי הציבור ברשות המחוקקת והמבצעת", נאמר בהודעת המפלגה. רוטמן עמד מאחורי יוזמות רבות אשר מקודמות בשנים האחרונות ובהם מינוי יועצים משפטיים במשרדים ממשלתיים כמשרות אמון, שינוי שיטת הסניוריטי למינוי נשיא בית המשפט העליון, החוק המחייב שופטים ונושאי משרה בכירים בשירות המדינה לספק הצהרות הון ועוד. 

כמו כן עמד מאחורי חשיפת יומני שופטי העליון לצד חשיפת פרוטוקלי ׳ועדת השתיים׳ פורום חשאי האוסף מידע על מועמדים לכהונת שיפוט עבור שופטי בג״ץ החברים בוועדה למינוי שופטים. בשנה האחרונה הוציא את הספר ״מפלגת בג״ץ״ אשר חושף את המהפכה השיפוטית שחולל בית המשפט העליון והנזקים העצומים לדמוקרטיה הישראלית בשל כך. במסגרת עבודתו כעורך דין, רוטמן ייצג את ההתיישבות בעתירות כנגד חוק ההסדרה וייעץ לעמותות ולגופים מסחריים בנושאי המשפט המנהלי והאזרחי.

יו״ר 'הציונות הדתית' בצלאל סמוטריץ', אמר כי "תיקון העיוותים במערכת המשפט והחזרת ההכרעה בשאלות ערכיות לידי העם באמצעות נבחריו הם המפתח לקידום ערכי הימין והציונות הדתית. הזהות היהודית, הציונות, הביטחון, ההתיישבות, הוצאת המסתננים - כל אלו ועוד נפגעים אנושות מהאקטיביזם השיפוטי הפוסט מודרני. מפלגת הציונות הדתית מחויבת לפעול להחזרת ההפיכה השיפוטית של אהרון ברק לאחור כדי לשמור על ישראל יהודית ודמוקרטית. עו"ד רוטמן מזוהה יותר מכל עם המאבק ההכרחי הזה ואני מודה לו על הסכמתו להצטרף לנבחרת הציונות הדתית ולהוביל בה את סדר היום המשפטי".

לדברי סמוטריץ', "כפי שהבטחנו אנחנו עמלים על הקמת רשימה רחבה, מאוחדת ומגוונת ככל הניתן, שתביא לידי ביטוי את כלל הגוונים בציונות הדתית ובציבור הגדול שמזדהה עם ערכיה. אנו קוראים לכל מי שהדרך חשובה לו להצטרף למפלגה המאוחדת".

רוטמן עצמו אמר כי "אני גאה להצטרף למפלגה שמניפה מבלי להתבייש את דגלי תיקון מערכת המשפט, חיזוק ההתיישבות והמשילות בכל חבלי ארצנו וחיזוק הזהות היהודית של המדינה. מול שלטון המשפטנים דרושים נבחרי ציבור נחושים המכירים היטב את בעיות השיטה ומחוייבים לפתרונן. אני מודה ליו"ר בצלאל סמוטריץ' על האמון ועל האפשרות להיות חלק מהמהלך של מפלגת ציונית ודתית אחת. אני מאמין שנוכל לתרום לציבור עם הרבה אכפתיות ואהבה לעם, לארץ ולמדינה."

27.01.2021

1. כל זה בהכנת התשתעת לחיבור של סמוטריץ הציונוץ הדתית לבנט ברגע האחרון ועזיבת חעבור עם הביתתהיהודי ובן גביר. התוכנית לחיסול הבית היהודי בבחירות הבאות על (שלום)

דווח על תגובה לא ראויה
27.01.2021

2. כל זה בהכנת התשתעת לחיבור של סמוטריץ הציונוץ הדתית לבנט ברגע האחרון ועזיבת חעבור עם הביתתהיהודי ובן גביר. התוכנית לחיסול הבית היהודי בבחירות הבאות על (שלום)

דווח על תגובה לא ראויה
27.01.2021

3. כל זה בהכנת התשתעת לחיבור של סמוטריץ הציונוץ הדתית לבנט ברגע האחרון ועזיבת חעבור עם הביתתהיהודי ובן גביר. התוכנית לחיסול הבית היהודי בבחירות הבאות על (שלום)

דווח על תגובה לא ראויה
27.01.2021

4. הלכו זאבים עם מצורעים (איתמר)

מי זה? בדיחה נוסח שרה בק? כנראה המטומטמות זה מוטציה פנימית של כל רשימה דתית סרוגה?

רק אוסף קיצוני מטורללים פאשיסטים יכול לסייע. דרוקמן עם עלובי השטן- מענין; לרקוד עם מפיסטואים בשירה סוגה

דווח על תגובה לא ראויה
27.01.2021

5. בהנחה ששמחה רוטמן לא השתמט משירות צבאי ושבאמת יש לו תאר שני במשפטים אז הוא מועמד ראוי. (שלומי)

דווח על תגובה לא ראויה
27.01.2021

6. רק עוצמה יהודית (עופרה )

סמוטריץ לא משנה את מי תוסיף לרשימה שלך. עדיין רק עוצמה יהודית מילה שלנו זו מילה

דווח על תגובה לא ראויה
28.01.2021

7. אדם ישר, הגון וראוי. זו הציונות הדתית שאני מכירה. לא בנט. (בהצלחה)

דווח על תגובה לא ראויה
28.01.2021

8. בית יהודי-איחוד לאומי-נעם-עוצמה! (יהודה)

אני באופן אישי תומך בנעם בכל מקרה בלי נדר.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

נתניהו ובן גביר צילום: Yonatan Sindel/Flash90

דואג לבן גביר? למה נתניהו לא יוצא בקמפיין למגזר הדתי

קרא עוד