סגור

סמוטריץ': "בנט הביא את הציונות הדתית לשפל הגדול ביותר שלה"

השסע בימינה הולך ומחריף, יו"ר האיחוד הלאומי יצא בראיון נגד שותפו הפוליטי, והראה נכונות יותר מתמיד ללכת עצמאית. "יש מפלגה אחת שאומרת אני מפלגה ציונית ומתחייבת לדאוג ולייצג את התנועה המפוארת הזאת"

חדשות כיפה
כה בטבת התשפא
,
09 בינואר, 2021 20:08
הולכים ומתרחקים. בנט וסמוטריץ

הולכים ומתרחקים. בנט וסמוטריץ'צילום: פלאש 90

בימינה עוד נמצאים עמוק במשא ומתן בין הימין החדש לבין הציונות הדתית, המיתוג המחודש של האיחוד הלאומי בראשות בצלאל סמוטריץ'. אלא שנראה שככל שהזמן עובר הקרע בין סמוטריץ' לבין נפתלי בנט הולך ומחמיר, ונראה כי הכוונה לרוץ בנפרד הופכת לקרובה מתמיד. בראיון לחדשות 12 יצא סמוטריץ' נגד שותפו הפוליטי ועל ויצא כנגד השיגיו בקרב הציונות הדתית: "בנט הביא את הציונות הדתית לשפל הגדול ביותר שלה". הדברים הקשים נאמרו עקב תוצאות הבחירות האחרונות שרצו ביחד עם תוצאה של 6 מנדטים בלבד.

סמוטריץ' הכריז כי הוא רואה עצמו כנציגה הבלעדי של הציונות הדתית והוסיף להגיד בראיון: "סרוגים יש בכל המפלגות. אני האחרון שיכול לחלק למישהו ציון. אבל יש מפלגה אחת שאומרת אני מפלגה ציונית ומתחייבת לדאוג ולייצג את התנועה המפוארת הזאת כפי שהיה מאז קום המדינה". סמוטריץ' מעוניין למתג את את ימינה כמפלגה ציונית דתית ואמר: " מחוייבים לערכים ולדגלים של הציונות הדתית", אך בימין החדש מעוניינים להגדירה כימין כללית, דבר שסמוטריץ' כבר לא מוכן לקבל.

עוד המשיך לתקוף את עשייתו של בנט: "זאת החלטה אסטרטגית שהוא צריך לקבל. יש מפלגה ציונית דתית שקיימת מאז קום המדינה וסטטיסטית יש לה 100% הצלחה של מעבר אחוז החסימה. בנט יצא לדרכו בסבב א׳ עם 16 מנדטים כולנו זוכרים איך זה נגמר.  הציונות הדתית תמיד תעבור את אחוז החסימה כי יש לה בייס".

הערב יצא נגדו ח"כ מתן כהנא בימינה על כך שהוא מציג עצמו כנציגה הבלעדי של הציונות הדתית: "צלאל ידידי, כואב לי. זהו?  אני לא מייצג את הציונות הדתית? אתה יודע כמה זמן הקדשתי לקידום נושאים החשובים לציונות הדתית. האם יש יותר "בצלאלים" או יותר "מתן כהנאים". בשביל מה אנחנו צריכים את הוויכוח הזה? אני פשוט יודע שהציונות הדתית זה מה שאתה מייצג והציונות הדתית זה מה שאני מייצג".

 

09.01.2021

1. כדי להיות ציונות דתית צריך להיות נאמן לתורה. חלק מהימין החדש יש לו דעות ציבוריות אנטי דתיות (להט''ב, שבת במרחב הציבורי ועוד) (מד)

דווח על תגובה לא ראויה
09.01.2021

2. סמוטריץ שחרר את בנט שילך לבד (המשיח)

סמוטריץ אתה לא זקוק לבנט תתמודד לבד אני אצביע עבורך תלך עם בנט אני לא אצביע עבורכם.

דווח על תגובה לא ראויה
09.01.2021

3. סמוטריץ אל תעזוב אותנו , איך נסתדר בלעדיך ? (ניסים )

לך עם בן גביר אתה מתאים לו ואהוא מתאים לך
ואנחנו נסתדר עם בנט ושקד וכנהא

דווח על תגובה לא ראויה
09.01.2021

4. חשבתי לבחור ליכוד. אם תרוצו בנפרד מבנט אבחר בכם (יהודה)

דווח על תגובה לא ראויה
09.01.2021

5. חבל (איש)

איזה אפס
דווקא הערכתי סוף סוף חרדל"י שיודע לעבוד

דווח על תגובה לא ראויה
09.01.2021

6. סמוטריץ התחמק משירות צבאי והלך במקום זה לעשות תאר במשפטים בקריית אונו. בושה. ( )

דווח על תגובה לא ראויה
09.01.2021

7. מאיר שלו / סיפור מטורף פורסם לפני שבועיים בידיעות אחרונות ( )


"לוחם בגדוד הסיור של גולני, כך נמסר השבוע, לא ירה בפלסטיני שהשליך לעברו בקבוק תבערה. הלוחם, כך נמסר, הודח. אבל ייתכן שישוב לצוות שלו בעוד כמה חודשים "לנוכח מורכבות הנושא".
"מורכבות" היא מילת מילוט ידועה, ו"הנושא מורכב" הוא תשובה מוכרת לשאלות כמו: "מדוע מכרת לתובע דירה שאינה שלך"? או: "המן העץ אשר צויתיך לבלתי אכול ממנו אכלת"? במקרה הזה גויסה המורכבות כדי לחלץ את מפקדיו של החייל מאחריות שהם שותפים לה. אבל מעבר לכך - היא מדגימה את המצב (המורכב) שצה"ל נמצא בו, עת במקום להגן על בטחון המדינה, לוחמיו מאבטחים התנחלויות ומאחזים, משמשים כיסויי תחת של מפקדים, מותקפים הן על ידי פלסטינים והן על ידי מתנחלים, ומעליהם מכהנים פוליטיקאים חסרי החלטה ואומץ. דומה שהדבר הטוב ביותר שקרה למנהיגים האלה הוא הקורונה, שמשכיחה מן הלב את היתר.
כצפוי, היו לפרשה הזאת תגובות רבות, בעיקר מהצד הימני והאמוני של המפה. בהן התבלטה תגובתו (המורכבת) של חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ', שהגדיר את הסיפור כ"מטורף", ואף צייץ שהתרחש "מתחת לבית שלי בקדומים".
זה יפה, מרחיב את הלב ומדגים את הנשיאה המשותפת בעול ואת הערבות היהודית ההדדית. שנים אחרי שסמוטריץ' הגן על המדינה כחייל בצה"ל, שולחת המדינה חיילים להגן עליו. אמנם - סמוטריץ' שירת בצבא רק כמה חודשים. ועוד אמנם - תחת מחסה ה"תורתו אומנותו" סמוטריץ' עשה תואר במשפטים דווקא. אבל חייל הוא חייל, ובשירותו הקצר על ג'בלאות תל־אביב הוא הציב רף גבוה של הקרבה ודבקות במשימה, וברוח הסיסמה "המעז מצליח" - הוא הצליח להשתמט בנחישות לעולמות נוחים יותר מאלה שצה"ל מנפק.
על אף כל זאת - סמוטריץ' צודק. הסיפור אכן מטורף, אבל המטורפות שלו אינה מתמצה ברגע שבו הלוחם מהגדס"ר לא פתח באש על הפלסטיני. היא נובעת מכך שגדוד הסיור של גולני מכשיר את מתנדביו להימנות על המקצועיים והמעולים שבלוחמי צה"ל, ואז הם מוצאים את עצמם שומרים בבוטקה בכניסה להתנחלות ביש"ע. מה שמטורף הוא שהלוחמים האלה חושבים שהם מגינים על ישראל, אבל למעשה הם שומרים על משתמט עלוב נפש, שמעז לטעון אחר כך טענות ולגנות גינויים. זה מה שמטורף.

דווח על תגובה לא ראויה
09.01.2021

8. סמוטריץ' ובן גביר הרכב מנצח!!! (שאול)

לכו ביחד בשם השם ותצליחו.

דווח על תגובה לא ראויה
10.01.2021

9. למה הוא ביבי? האיש בגד באשתו הראשונה ובאשתו השלישית. בנו הלך לזונה. (יאיר)

דווח על תגובה לא ראויה
10.01.2021

10. היתה אחדות ובצלאל מתפצל וטוען להנהגת הציונות הדתית (אפרת)

הפסקתי להקשיב לבצלאל. ברגע שהוא מפלג את הציונות הדתית עד שכבר היו ביחד ב"ימינה" ועוד משתמש בשם "הציונות הדתית" למשהו חדש ומפלג - הוא איבד אותי.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר