מתן כהנא לסמוטריץ': "אני לא מייצג את הציונות הדתית?"

בימינה עוד מנסים להגיע להסכמה על הרשימה של שתכלול את רשימת "הציונות הדתית" של סמוטריץ'. ח"כ כהנא שמסמן את הנציגות של הציונות הדתית בימין החדש יוצא נגד המיתוג שסמוטריץ' העניק למפלגתו: " מי מייצג בצורה אוטנטית יותר את הציונות הדתית? האם יש יותר 'בצלאלים' או יותר 'מתן כהנאים'"?

עדיאל שביט, חדשות כיפה 09/01/21 18:17 כה בטבת התשפא

מתן כהנא לסמוטריץ': "אני לא מייצג את הציונות הדתית?"
צילום: Hadas Parush/Flash90

בימינה עוד נמצאים עמוק במשא ומתן בין הימין החדש לבין הציונות הדתית, המיתוג המחודש של האיחוד הלאומי בראשות בצלאל סמוטריץ'. הערב (ש') פרסם חבר הכנסת מתן כהנא תגובה ארוכה למוטריץ' נגד מיתוגו הבלעדי כנציג הציונות הדתית, וקריאה לאיחוד כוחות מחודש. "קיוויתי שלעולם לא נגיע למאבק הכה מיותר הזה "מי יותר מייצג את הציונות הדתית". ההרמוניה בה עבדנו מילאה אותי בשמחה. בני הציונות הדתית, על המנעד הרחב של גווניה, יודעים לעבוד יחד כדי לקדם מטרות משותפות".

עוד הוסיף: "בני הציונות הדתית יודעים לתאם ביניהם עמדות ולחלק ביניהם משימות כדי "להתאים חימוש למטרה". בני הציונות הדתית יודעים להתווכח גם בחדרי חדרים וגם בכיכר העיר על נושאים שבהשקפה. על איך לרומם את קרנה של הרבנות הראשית, על מתווה הגיור הנכון, על גיוס נשים לצה"ל ועוד ויכוחים לשם שמים. ויכוחים הנשענים על עולם ההלכה וגדולי תורה. ויכוחים שבהם שנינו ידענו שגם הצד השני רוצה לקדש שם שמים ולחזק את קרנה של תורתנו הקדושה, ובעצם אנחנו חלוקים על הדרך".

משם עבר כהנא לפן האישי: "בצלאל ידידי, כואב לי. זהו?  אני לא מייצג את הציונות הדתית? אתה יודע כמה זמן הקדשתי לקידום נושאים החשובים לציונות הדתית. כמוך, פעלתי מתוך אמונה שהערכים שלנו והדברים בהם אנחנו מאמינים טובים ונכונים לכלל המדינה. אתה ראית איזה התקפות חטפתי מחברי לנשק כשביטאתי בקול רם וברור את העמדות בהם אנו מאמינים במגוון נושאים. שיתפתי אותך בדברים. ראית שזה לא היה לי קל. אתה יודע שהגשתי הצעות חוק שישפרו את הסיכויים למינוי רב ראשי ציוני.  אתה יודע שהקמתי שדולה לשיפור שרותי הדת כדי לטפל בבירוקרטיה הנוראית ובחילול ה' שנגרם במצב הקיים.

"אתה מכיר היטב את תפיסת עולמי בענייני משפט, התיישבות, כלכלה וחברה, נושאים שנראה לי שלגבי רובם אנו חולקים דעות דומות להפליא ומנסים לקדם ביחד ולחוד. אני חושב שמאז שאני בכנסת הצלחתי להוכיח שגם במפלגה שפתחה את שורותיה לכל הימין הערכי והאידאולוגי, מפלגה השואפת להנהגה לאומית, אפשר להמשיך ולהיות נציג אותנטי לבית הגידול ממנו הגענו. אפשר להמשיך ולקדם את כל הנושאים היקרים לציבור הנפלא שלנו גם במפלגה שאינה על טהרת סקטור אחד בלבד".

לסיום כתב: "בימים האחרונים מתקיים דיון ער (שלא לומר ויכוח) מי מייצג בצורה אוטנטית יותר את הציונות הדתית. האם יש יותר "בצלאלים" או יותר "מתן כהנאים". בשביל מה אנחנו צריכים את הוויכוח הזה? אני פשוט יודע שהציונות הדתית זה מה שאתה מייצג והציונות הדתית זה מה שאני מייצג. אני יודע שממש במשפחות הגרעיניות של שנינו יש מזה ומזה. ואני בעיקר יודע שביחד זה שלם".
 

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר