סגור

לקראת הפריימריז: יו"ר חדשה לוועדת הבחירות בבית היהודי

יו"ר הבית היהודי רפי פרץ מינה את עו"ד יעל דולב, במקומו של מיכאל סימנטוב, המקורב לניר אורבך המתמודד על ראשות המפלגה. הרב פרץ: "התחייבתי לדאוג שהבית היהודי תמשיך להיות גורם משמעותי גם בכנסת הבאה"

יהונתן קליין, חדשות כיפה
כג בטבת התשפא
,
07 בינואר, 2021 20:38
מרכז הבית היהודי. ארכיון

מרכז הבית היהודי. ארכיוןצילום: כיפה

במטרה לשמור על טוהר הבחירות מבצע יושב ראש הבית היהודי, הרב רפי פרץ שינוי בראשות וועדת הבחירות של המפלגה. מיכאל סימנטוב, המקורב לניר אורבך יסיים את תפקידו, מגיש ברגעים אלו מכתב רשמי על יציאה לחופשה.

מרכז הבית היהודי הכריע: הפריימריז ייערכו במרכז

במקומו ממנה יושב הראש פרץ את עורכת הדין יעל דולב לתפקיד יו"ר וועדת הבחירות. בנוסף משמשת דולב כחברה בבית הדין של תנועת הבית היהודי.

הרב רפי פרץ מסר: "התחייבתי לדאוג שהבית היהודי תמשיך להיות גורם משמעותי גם בכנסת הבאה. טוהר הבחירות מהווה ערך יסוד של כל תנועה דמוקרטית ולכן ביקשתי מיושב ראש וועדת הבחירות לצאת לחופשה.
אני מאמין שהבית היהודי ימשיך להוביל כמפלגת האם של הציונות הדתית, ושיושב.ת הראש החדש.ה שייבחר יעשה את החיבורים הנכונים לטובת הציונות הדתית".


 

08.01.2021

1. למה הפנייה כתובה בעברית רב מגדרית? יושב.ת הראש החדש.ה (תושב מטה בנימין)

אי אפשר לכתוב "יושבת הראש החדשה"? צריך לטשטש את היותה אישה? זה כמו אותם עיתונים שמטשטשים את פניהן של נשים בתמונות המופיעות בעיתון?
העברית הרב מגדרית היא דרך של אחד מענפי הפמיניזם הקיצוני להטמיע את המסרים שלו. הפמיניסטיות הפוסט מגדריות טוענות שצריך למחוק את כל ההבדלים שבין גברים לנשים, מפני שהכול "הבניה חברתית באמצעות השפה". הן טוענות שהעברית - שפת הקודש שלנו - היא "שפה דכאנית" ושיש "לתקן" אותה בהתאם. כאשר רוצים לציין במפורש שהכוונה לגבר ו/או אישה משתמשים בלוכסן [סלש]. הנקודה באה לומר שיש מנעד של זהויות מגדריות, ולא רק שתי זהויות בינאריות, גבר או אישה. האם הרב פרץ מסכים לזה? האם אנו אמורים להסכים לזה?
זה לא משהו תמים שמבטא רגישות והכלה. זוהי הנדסה מכוונת ומתוחכמת של התודעה.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

סגר צילום: נתי שוחט, פלאש 90

נתניהו: "יכול להיות שנצטרך להאריך את הסגר"

קרא עוד