גנץ, אשכנזי וניסנקורן מכחישים את הדיווחים: "די לשקרים"

ראשי כחול לבן פרסמו הודעה משותפת, הדוחה את הדיווחים על קרע בצמרת המפלגה סביב המשא ומתן עם הליכוד: "מלחמות פנימיות שמורות למפלגות אחרות, אצלנו פועלים יחד להשגת העקרונות של כחול לבן"

יהונתן קליין, חדשות כיפה 20/12/20 13:05 ה בטבת התשפא

גנץ, אשכנזי וניסנקורן מכחישים את הדיווחים: "די לשקרים"
בני גנץ ואבי ניסנקורן., צילום: נעם רבקין פנטון, פלאש 90

ראשי כחול לבן, בני גנץ, גבי אשכנזי ואבי ניסנקורן, פרסמו הודעה משותפת המכחישה את הדיווחים על קרע ביניהם, על רקע המשא ומתן להארכת חיי הממשלה, המתנהל בשעות אלה עם הליכוד.

כאוס פוליטי בדרך לבחירות: ניסנקורן ואשכנזי נגד גנץ

"השיח התקשורתי שקרי ולא מבטא את התנהלותה של כחול לבן", נאמר בהודעה המשותפת. "מלחמות פנימיות שמורות למפלגות אחרות, אצלנו פועלים יחד להשגת העקרונות של כחול לבן. כל דיווח או ספין שמומצא על ידי בעלי אינטרסים, הוא על דעת המדווח בלבד די לשקרים".

כזכור, ח"כ בכחול לבן צוטט ב'ידיעות' ואמר כי "גנץ מנוהל כרגע על ידי שני ביביסטים, הוד בצר וחיים רמון. הם שיכנעו אותו שאם לא יאפשר לנתניהו לרסק את מערכת המשפט, הוא בדרך החוצה מהפוליטיקה. תוהו ובוהו בסיעה". הציטוט מתייחס למי שמנהלים את המשא ומתן עם הליכוד מטעמו של גנץ, יועצו ומנכ"ל משרדו הוד בצר והשר לשעבר חיים רמון.

מקורבי שר המשפטים ניסנקורן צוטטו בחדשות 12 ואמרו כי "דרישות הליכוד הזויות, מי שחושב שנסכים להפקיר את שלטון החוק -טועה". בנוסף, על פי הדיווח, שר החוץ גבי אשכנזי מתנגד גם הוא לפשרה עם הליכוד, ותומך בעמדתו של ניסנקורן מול גנץ.


(בני גנץ בראיון בסוף השבוע)

מנגד, גורמים אחרים בכחול לבן צוטטו ב'מעריב' ואמרו כי האשם בעיכוב במשא ומתן הוא שר המשפטים: "אבי ניסנקורן טיפס על עץ גבוה והוא בעצם תוקע את המו"מ", אמרו הגורמים. מקורבו של נתניהו, נתן אשל, כתב בקבוצת ווטסאפ פנימית בתכתובת שנחשפה בידיעה, כי "ניסנקורן כבר מבין שהוא קוץ בישבן גם לגנץ. חוק הכלים השלובים פועל, יותר ניסנקורן פחות רוטציה. לא אתפלא אם ניסנקורן יחליט להתפטר בעצמו".

יש לציין כי גם אם יגיעו נציגיו של גנץ להסכם פשרה עם הליכוד, כלל לא בטוח כי במפלגתו יש רוב להסכם כזה, וייתכן כי ההסכם לא יוכל לעבור בכנסת. הפשרה המדוברת כרגע, על פי הדיווח, היא העברת חוק מזורז לדחיית מועד העברת התקציב בשבועיים, כשבמקביל יועבר תקציב 2020, ותושג הסכמה לגבי מועד העברת תקציב 2021. חברי הכנסת של הליכוד קיבלו הבוקר הודעה בה נאמר כי "נדרשת נוכחות מלאה בימי שני ושלישי, לא יאושרו קיזוזים או היעדרויות. אנא היערכו לכך, סדר יום יישלח בהמשך".

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר