סגור

הרב רפי פרץ נגד בג"ץ: "יש כאן הפרה בוטה של עקרון הפרדת הרשויות"

השר לענייני ירושלים ומורשת יוצא נגד החלטות בג"ץ האחרונות, בהם הקפאת חוק קמיניץ והתערבות בהסכם הקואליציוני. " היום זה חוק היסוד הזה ומחר זה חוק הלאום או חוקי יסוד אחרים . אמון הציבור במערכת החוק נשחק עד דק"

עדיאל שביט, חדשות כיפה
כו בחשון התשפא
,
13 בנובמבר, 2020 11:26
השר רפי פרץ

השר רפי פרץצילום: גילי יערי, פלאש 90

השר לענייני ירושלים ומורשת, הרב רפי פרץ, מתייחס הבוקר (ו') בעמוד הפייסבוק שלו על החלטות האחרונות של הרשות השופטת. בהתחלה הוא יוצא נגד הקפאת חוק קמיניץ: "הודעתו של שר המשפטים כי החוק המכונה ׳חוק קמיניץ׳ יוקפא ולמעשה כל האכיפה על הבנייה הלא חוקית, בעיקר במגזר הערבי, לא תתבצע. זהו מהלך בלתי סביר, מנוגד לערכי הציונות ופיגוע נגד הריבונות של מדינת ישראל ברחבי המדינה. זו כניעה להשתללות של הערבים, ומתן פרס לעבריינים".

"ההערכה היא כי בתקופה החוק הפרות הבנייה ירדו ב50%" כותב הרב פרץ, "כעת הרסן הותר. אני קורא לשר המשפטים ניסנקורן לחזור בו מכוונתו. לשם השוואה ביהודה ושומרון, כשמדובר ביהודים שבונים חצי קרוואן, יש אכיפה והריסות. יש כאן איפה ואיפה ופגיעה עצומה במדינת ישראל". לאחר מכן עובר לתקוף את החלטת בג"ץ לבחון את חוקיות ההסכמים הקואליציוניים בין הליכוד לכחול לבן. "יש כאן הפרה בוטה של עקרון הפרדת הרשויות. החוק עבר בכנסת ישראל, בית המחוקקים והמוסד שמייצג יותר מכל את החברה הישראלית" קבע הרב פרץ.

לסיום כתב: "השופטים לוקחים לעצמם סמכות שאינה שלהם. יש כאן חציית קו ומדרון חלקלק אשר אחריותו מי ישורנו. היום זה חוק היסוד הזה ומחר זה חוק הלאום או חוקי יסוד אחרים . אמון הציבור במערכת החוק נשחק עד דק כאשר יש התערבות בוטה שכזו בחוקי יסוד שהכנסת אישרה וחקקה. חקיקת פסקת ההתגברות היא הפתרון להפרת האיזון על ידי בית המשפט, קורא לחבריי בליכוד לקדם את החוק הזה עוד השבוע"

.

 

13.11.2020

1. הרב פרץ לצערנו הוא לא העיפרון הכי חד בקלמר. (אורי)

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

עיתונים יומיים צילום: אוליבר פיטוסי, פלאש 90

סקר TGI: הקורונה פגעה בתפוצת עיתוני הסופ"ש

קרא עוד