שר השיכון יצחק כהן מתפטר מתפקידו

בהודעה הרשמית על התפטרותו טען ח"כ מש"ס כי הוא מתפטר על מנת להקדיש תשומת לב לתפקידו כשר במשרד האוצר. אמנם מתחת לפני השטח נראה כי כהן פורש בשל חוסר רצון להתעמת עם ליצמן

עדיאל שביט, חדשות כיפה 12/11/20 18:31 כה בחשון התשפא

שר השיכון יצחק כהן מתפטר מתפקידו
יצחק כהן, צילום: יונתן זינדל/פלאש 90

אחרי כחודש בתפקיד שר השיכון, יצחק כהן, הודיע כי הוא יתפטר מתפקידו, כאשר הסיבות לכך נותרות עמומות. באופן רשמי במכתב ההתפטרות כתב כהן כי הוא מתפטר על מנת להתמקד גם בתפקידו כשר במשרד האוצר. אלא שעל פי דיווחים לערוץ 12 נודע כי הרקע להתפטרות הם סכוכים מול  יעקב ליצמן, מי שעמד לפניו בראשות המשרד.

כזכור, יצחק כהן נכנס לתפקיד לאחר שליצמן הודיע שהוא מתפטר לאחר שהוחלט להטיל סגר במהלך חגי תשרי. ליצמן טען בזמנו כי ההחלטה להטיל סגר תוכננה מראש וזאת מ"חוסר הערכה לחגי ישראל לעומת דברים אחרים שלא העזו לפגוע בהם. ליבי עם רבבות אלפי יהודים שבאים לבית כנסת פעם בשנה ולא יבואו השנה בגלל הסגר". אמנם נתניהו דאג לכך שנציבות המדינה תאשר להשאיר את ארבעת יועציו הקרובים של ליצמן כעובדים במשרד השיכון. 

צילום: דוברות

בהודעת ההתפטרות הרשמית של כהן נכתב: "בשל האתגרים הכלכליים עמם מתמודדת מדינת ישראל בימים אלה אשר צפויים ללוות אותנו בתקופה הקרובה, ובהם: תקציב המדינה, משבר הקורונה ועוד, אני סבור כי ראוי שאקדיש את כל מרצי וניסיוני לפעילותי במשרד האוצר"

 

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר