סגור

אסף זמיר: "אין יום שהאופציה להתפטר לא עוברת לי בראש"

שר התיירות כתב מכתב ארוך בו הוא מבקש להתנצל בפני הציבור על ההחלטות הקשות שהצביע בעדן כשר בממשלה. בנוסף מפרט השר גם למה בכל זאת תמך בהגבלות ולמה הוא כן נשאר בממשלה

חדשות כיפה
י בתשרי התשפא
,
28 בספטמבר, 2020 22:32
אסף זמיר

אסף זמירצילום: Hadas Parush/Flash90

הערב (ב') מתקיימות שורה של הפגנות מול ביתם של השרים מכחול לבן, בהם בני גנץ, גבי אשכנזי ואבי ניסנקורן. שר שנמנע מהפגנות ליד ביתו הוא שר התיירות אסף זמיר, גם הוא חבר מפלגת כחול לבן. עם צאת הצום כתב השר מכתב ארוך לציבור בו הוא מבקש להתנצל על ההחלטות להטיל הגבלות קשות על הציבור. זמיר הרחיב גם על הקושי האישי שלו להיות חלק מהממשלה הנוכחית ולהיות שותף להחלטותיה.

"מי בכלל רוצה להצטרף לממשלה בתוך המשבר הכלכלי הקשה ביותר שהיה פה? כשכל כולי מוקף פגישות וטלפונים מאנשים שהולכים לפשוט רגל ולא רואים אופק" כתב השר. "כחול לבן היא לדעתי המפלגה היחידה בעולם שנכנסה לתוך הממשלה מבחירה אחרי שהמגפה התחילה. זו מהלך התאבדותי פוליטי שרק קבוצה נאיבית וחדורת אמונה ואחריות יכולה לעשות, בניגוד לכל אינסטינקט בריא". זמיר הוסיף: " זו באמת ממשלה שקשה לתפקד בה, אבל ידענו את זה לפני שנכנסנו והמצפן הפנימי שלנו עדיין כיוון פנימה. לתוך הבלאגן".

השר זמיר הסביר את הרציונל שלו לחבירה לממשלה: "שלפחות יהיה מאוזן. שכשמדינת ישראל תיכנס עמוק לתוך הסחרור הכלכלי, חברתי ורפואי שניבאו שתיכנס אליו, נתניהו וממשלת המעבר שלו לא יהיו אלו שינהלו את העסק לבדם". עם זאת, ביקש זמיר להתנצל: "אני רוצה לבקש סליחה. כי כוונות לחוד ותוצאות לחוד. עם כל כמה שכוונתינו טובות התוצאות רחוקות מלהספיק. אני יכול להראות די בקלות שלו היינו נשארים באיזור הנוחות של האופוזציה ונותנים לראש ממשלת המעבר הנודע להמשיך לבדו, היה יותר גרוע".

עוד הוסיף להתנצל: "אני רוצה לבקש סליחה גם מאלו שניפצנו להם את החלום. לאלו שחשבו ועדיין חושבים שהקורונה היא לא אירוע שמצדיק לשבת עם ראש ממשלה עם כתבי אישום. לאלו שחשבו שבאמת היה רוב אפשרי להקמת ממשלת מיעוט שנשענת על ישראל ביתנו והרשימה המשותפת ושהיא היתה יכולה למשול פה בצורה טובה, לסגור בתי כנסת בחג, להטיל עוצר על יישובים ולהגדיל את הגירעון לאינסוף וליהנות מאמון ציבורי.לאלו שחשבו שאם היינו משתדלים יותר, מישהו מהליכוד אוטוטו היה נשבר, עובר לצד השני של המגרש ומקים איתנו ממשלה ולאלו חשבו שאפשר היה להעביר חוקים שימנעו מראש הממשלה לכהן, תוך כדי משבר ומבלי שיש לנו באמת ובצער את האצבעות לכך".

זמיר הוסיף להצדיק את בחירותיו: " אני לא חושב שכל התבונה נמצאת אצלי. אני לא מוציא מכלל אפשרות את הסיכוי שאתם אולי צודקים ואני טועה. אבל מהמקום בו אני נמצא, זה שחייב לקבל החלטה, אני חושב שמה שעשינו היה הטוב ביותר מבין אופציות גרועות. אני יודע שאתם חושבים אחרת. אני מצטער". זמיר אף תקף את התנהלות הממשלה בה הוא חבר: "יותר מכל אני מצטער שבמקום להנמיך את להבות השנאה, אנחנו יושבים בממשלה שמלבה אותן.באפריל, במהלך המו״מ הקואליציוני, דיברנו על הקמת קבינט פיוס לאומי. זה הפך ברבות הימים לבסיס להמון דאחקות אבל רק כמה חודשים חלפו והצורך בפיוס מעולם לא היה נוכח יותר".

לאחר מכן חשף את התלבטויותיו האישיות: "אני שומע את הקולות שקוראים לנו לפרק את הממשלה ולהתפטר. אין יום שהאופציה הזו לא עוברת לי בראש ומאופסנת בארון כשאני נזכר באלטרנטיבה". לפי זמיר: "בחירות בצל הקורונה. ממשלת מעבר של נתניהו ושות׳. העמקת השסע, תוצאות לא ידועות ופגיעה הולכת וגוברת במרקם החיים העדין בחברה שבחלק מהימים כבר מרגישה לי על סך התפרקות טוטאלית. אני יודע שעבור רבים מכם הסבריי אינם משכנעים ופעולותי הפוליטית פגעו ופוגעות בכם.
על כך אני מבקש היום סליחה".

 

28.09.2020

1. איומיו של השר זמיר, כי יתפטר (משה)

יאללה קדימה: מציאות גדולות כמוך, יש בלי סוף. וכי מה סברת !? שמישרת שר , היא רק משכורת, רכב, כיבודים וכד'. שר, נדרש, לצערך אתה, לדון בהחלטות, למסורנאת דעתו והשגותיו, ולאחר קבלת ההחלטה הממשלתית, לתמוך בביצוע, ואף לשאת בסמכות והאחריות הנדרשים ממנו. לא טוב לאדוני !? לך תעבוד כברמן, שליח, ועוד מקצועות - איני מזלזל ח"ו בשום עיסוק, אך אולי שם תישא בפחות עומס ואחריות (ותקבל רק עדירית שכר, בעושק !!).

דווח על תגובה לא ראויה
28.09.2020

2. שיגיד את האמת בעוד ענף התירות גוסס ואנשים שעוסקין בו פושטין רגל (חיים)

הוא נשאר באזור הנוכות וממשיך לקבל משכורת שמנה למה שיתפטר

דווח על תגובה לא ראויה
29.09.2020

3. כחול לבן - אתם אוסף טפשים בהובלת רמטכלים לשעבר שלא מסוגלים לזהות איום (ארז)

יש רק איום אחד אמיתי ומשמעותי על מדינת ישראל. רק אחד. לאיום הזה קוראים ביבי נתניהו. הוא משמיד את המדינה במאבקו האישי נגד העבמדו לדין ובעד השארותו במעון רוה"מ. זה הכל. הכל כפוף לזה.
אתם לא מצילים את המדינה. אתם מאפשרים לו להמשיך ולהרוס אותה. כל יום שעובר שאתם בממשלתו הוא יום בדרך לחורבן.
צאו מהממשלה היום. תקימו ממשלה חליפית עם כל מי שרק יסכים כולל ימינה וערבים ומי לא... במטרה אחת בלבד: להעביר חוקים שימנעו מביבי להמשיך, להעביר תקציב שיהיה אפשר לנהל את המדינה באמת ולא לפי גחמותיו של הנבלה מבלפור, ומיד אח"כ ללכת לבחירות כלליות. זה הזמן. כשהוא בשיא חולשתו.
אתם נותנים לו לאיים עליכם (בבחירות), נבהלים ומשתפנים בכל פעם, במקום ללכת על הראש שלו ולאיים עליו כשהוא חלש. הוא מביס אותכם במשחקים פוליטיים עם שתי ידיים קשורות, אבל הנצחון הפוליטי שלו יעלה לנו במדינה! וזה בגללכם!!!!!

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

ההפגנה מול בית ראש הממשלה צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

שיירות המחאה: ההפגנות נגד נתניהו ממשיכות

קרא עוד