ליצמן: "לא נאפשר סגר בחגים"

שר השיכון טען כי הוא והשר דרעי לא יאפשרו את סגירת בתי הכנסת בחגי תשרי, כפי שהיה בפסח, והאשים את פרופ' גמזו כי כתב לנשיא אוקראינה שהיהודים יפיצו בארצו מחלות, אם יתיר להם להגיע לאומן

חדשות כיפה 27/08/20 19:57 ז באלול התשפ

ליצמן: "לא נאפשר סגר בחגים"
שר השיכון יעקב ליצמן, צילום: אוליבר פיטוסי, פלאש 90

שר השיכון, יעקב ליצמן (יהדות התורה), הבהיר היום (ה') כי הוא ושר הפנים אריה דרעי לא יאפשרו החלת סגר על האוכלוסייה בחגי תשרי. ליצמן המשיך להשתלח בממונה המאבק בקורונה מטעם הממשלה, פרופ' רוני גמזו, על רקע התנגדותו לקיום הטיסות לאומן וההגעה אליה בראש השנה.

סגר בחגים? גמזו ימליץ על הגבלות נוספות

בטקס חנוכת פרויקט של משרד השיכון בנהריה, אמר ליצמן כי "אין סיכוי שנאפשר לסגור את בתי הכנסת בחגים. לא בראש השנה ולא בכיפור ולא בסוכות. אלו ימים קדושים שכולם חרדים דתיים מסורתיים וגם חילונים הולכים בהם לבתי הכנסת ואין סיכוי שיהיה בהם סגר. אם צריך סגר- שיעשו אותו היום. לא בחגים. בחגים בתי הכנסת יהיו פתוחים. השר דרעי ואני לא נאפשר קיום סגר בחגים".

הוא המשיך בקו שהובילו הח"כים החרדים בתקופה האחרונה, ושלח עקיצה לפרופ' רוני גמזו: "צריך שיהיה ברור, יש לשמור על ההנחיות ולהקפיד על ריחוק כדי למנוע תחלואה. אבל צריך גם שתהיה שקיפות, יושר, היגיון ואחידות". ליצמן האשים את גמזו כי הזהיר את נשיא אוקראינה שהיהודים יביאו מחלות לארצו: "לא ידעתי שגמזו הוא פרויקטור אומן. אתם יודעים מה הוא כתב לנשיא אוקראינה? הוא כתב לו שהוא מציע לו להיזהר מיהודים שילכלכו לו את העיר ויביאו תחלואה. איך הוא יכול להגיד דבר כזה? ככה בלי רשות. לכן קראתי שיפטרו אותו. הוא פרויקטור של מדינת ישראל ולא של אוקראינה".

על ההגבלות בבתי הכנסת אמר שר השיכון: "לא יכול להיות שעל בתי הכנסת ההגבלה היא 20 איש ובבלפור 20 אלף איש. שיעשו שוויון לכולם. ההפגנות ההמוניות הרסו את ההסברה בציבור ופגעו באמון הציבור. אם אכן יש צורך בהגבלה ל20 איש אז גם בבלפור ההגבלה הזו תקפה. אני לא נגד הפגנות, השבוע הייתה הפגנה גם בבית שלי ולא קרה כלום, זה חלק מהתפקיד.
אבל מה שכן מפריע לי הוא שאין שוויון. לא שמעתי שהוא כתב מכתב לשופטי בית משפט העליון שבבלפור לא הולכים עם מסכות ולא עומדים שתי מטר, אז אני מציע שיהיה שוויון ורק באמינות ובשקיפות נוכל להחזיר את אמון הציבור ואת שיתוף הפעולה של העם כדי לעצור את התחלואה".

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר