עימותים בין חברי הכנסת של יש עתיד ודרך ארץ: "חבורה של אפסים"

במסגרת הדיון בוועדת הכספים על אישור תקציב המדינה, החלו עימותים בין חברי הכנסת מיקי לוי וצבי האוזר. האוזר פנה לחברי הכנסת מהאופוזיציה: "אני מבין שתפקידכם להעניש את הקואליציה, אבל בחירות זה לתת בעיטה בפרצופו של הציבור

חדשות כיפה 17/08/20 11:26 כז באב התשפ

ח"כ צבי האוזר, צילום: הדס פרוש, פלאש 90
ח"כ צבי האוזר, צילום: הדס פרוש, פלאש 90

עימותים קשים בוועדת הכספים סביב אישור תקציב המדינה, סביב קריאתו של ח"כ צבי ההוזר כי על חברי הקואליציה והאופוזיציה להצביע בעד התקציב. את הוועדה מנהל חבר הכנסת יצחק פינדרוס, לאחר שהיו"ר המקורי משה גפני נמצא בבית החולים לאחר שעבר אמש צנתור. במהלך הדיון קרא האוזר להעביר את התקציב ועורר מהומה, בעיקר מצדו של ח"כ מיקי לוי מיש עתיד, שהיו עד להקמת הממשלה באותה המפלגה.

"אני קורא לכל חברי הבית קואליציה ואופוזיציה לתמוך בחוק. אתם גורמים לטרלול המדינה, ורוצים לגרור אותנו לבחירות" אמר האוזר בפתח הישיבה. "בחירות זה לתת בעיטה בפרצופו של הציבור, לעצום את העיניים אל מול המצוקות. אני מבין שהאופוזיציה תפקידה או רצונה להעניש את הקואליציה אבל אסור לה להעניש את העם. לכן מצופה מכם לגלות אחריות היסטורית, אחריות פוליטית וברגעים האלה שמדינת ישראל מתמודדת עם המשבר הכלכלי הגדול בתולדותיה להתגייס למען העם. אתם יודעים שאי אפשר להעביר תקציב בשבעה ימים, אז תפסיקו לשקר את הציבור. תישירו מבט לציבור, תגלו בגרות וסולידריות עם הציבור ותסייעו למנוע בחירות".

בתגובה לדבריו תקף אותו חבר הכנסת מיקי לוי וטען כי העברת התקציב היא רק באשמת הקואליציה: "תביאו תקציב, חבורה של אפסים, מי מפריע לכם? אתם גורמים לטרלול המדינה, תביאו תקציב ונצביע בעד", אליו הצטרף חברו למפלגה רם בן ברק שטען גם הוא: "מה היה במאה ימים הקודמים? מה יהיה כעת שלא עשיתם?"

האוזר השיב לשניים: "החוק הזה צריך להיות מושלם בקריאה שלישית, אני קורא לכל חברי הבית לתמוך בהצעת החוק". כזכור,על פי החוק הקיים אם לא מעבירים את תקציב המדינה עד ל-25 באוגוסט הכנסת מתפזרת והולכים לבחירות. בוועידה ביקש האוזר לאשר את הצעת החוק של סיעתו שתאפשר דחייה של 100 ימים להגשת התקציב

 

כתבות נוספות

/
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר