סגור

ראש המכון הביולוגי לנתניהו: "מילאנו את המשימה, יש לנו חיסון"

ראש הממשלה בירך את ראש המכון הביולוגי על ההתקדמות בפיתוח החיסון לקורונה, לקראת השלב המכריע בניסוי, שיתחיל בזמן חגי תשרי: "תמשיכו בנתיב הזה, במהירות המרבית שאתם חושבים שהיא מספקת מבחינה מדעית"

חדשות כיפה
טז באב התשפ
,
06 באוגוסט, 2020 17:13
נתניהו בשיחה עם ראש המכון הביולוגי

נתניהו בשיחה עם ראש המכון הביולוגיצילום: קובי גדעון, לע"מ

ראש הממשלה בנימין נתניהו שוחח היום (ה') בשיחת וידאו עם מנהל המכון למחקר ביולוגי פרופ' שמואל שפירא וראשי צוותי המחקר, ובירך אותם על ההתקדמות בפיתוח החיסון נגד נגיף הקורונה, לקראת שלב הניסויים בבני אדם שיתחיל לאחר החגים.

גנץ: "המכון הביולוגי יחל בניסוי חיסון הקורונה בבני אדם אחרי חגי תשרי"

מנהל המכון למחקר ביולוגי אמר לנתניהו כי "לפני שישה חודשים שלחת אותנו לדרך להביא חיסונים ונוגדנים למדינת ישראל. אנחנו מילאנו את המשימה, וממלאים אותה על הצד הטוב ביותר. יש בידיים שלנו חיסון מצויין. זה הבקבוקון הראשון של חיסון - מיום חמישי שעבר יש בידינו חיסון".

ראש הממשלה השיב כי "אני שמח לשמוע על ההתקדמות ואני רוצה לברך אתכם על כך. תמשיכו בנתיב הזה, במהירות המירבית שאתם חושבים שהיא מספקת מבחינה מדעית. הנחיתי לפתח חיסון כאן בישראל מתוך אמונה גדולה באנשינו וביכולות שלנו כמדינה". מלשכת נתניהו נמסר כי ראש הממשלה הנחה לקדם את עבודת המטה לבחינת הקמתו של מפעל חיסונים בישראל.

בנוסף נמסר, כי ראש הממשלה נתניהו הנחה להמשיך בתהליך לקראת השלמת הניסויים וייצור החיסון, מתוך כוונה להביא לכך שעד סוף הרבעון הראשון של 2021 יהיו בידינו חיסונים בטוחים ויעילים לכל התושבים בישראל. קצב ההתקדמות של המכון עד כה תואם ללוחות הזמנים שהוגדרו כבר בתחילת הדרך עם המל"ל, משרד הביטחון ומשרד הבריאות. 

עוד הנחה ראש הממשלה, לפעול להגדרת מתווה שיאפשר למדינות אחרות לרכוש מישראל אופציות לחיסון. המימון שיתקבל יוכל לסייע בהקמת יכולות הייצור ובתהליכי הייצור.

פעילותו של המכון הביולוגי לפיתוח חיסון התחילה מיד בתחילת היערכותה של מדינת ישראל לקורונה. ראש הממשלה הציב למכון הביולוגי יעד לפיתוח חיסון או להשתלבות במאמצי פיתוח ובהתאם לכך נבנתה תכנית מפורטת, הוקצו משאבים, בוצעו מאמצים מצד צוותי המחקר של המכון, בסיוע המל״ל, משרד הביטחון, ומשרד הבריאות. כמו כן, בוצעו מהלכים מדיניים לתמיכה בחלק מהפעולות הנדרשות בתהליך אישור החיסון, כדי לאפשר רגולציה קפדנית לניסויים שיבוצעו ע"י המכון.

06.08.2020

1. ספר שירים חדש (שושנה בן עדי)

ספר עשירי לשושנה בן עדי ״מחפשת את האיפה״׳. שירים

דווח על תגובה לא ראויה
06.08.2020

2. הנחיות (אני)

ה, הנ, הנח, הנחה, חה חה חה... מנחה שעשועונים מדופלם.

דווח על תגובה לא ראויה
06.08.2020

3. פיתוח חיסון ע"י המכון הביולוגי (משה)

מקרהקלאסי של חלוקת עור הדב, בטרם צדו אותו.
מוכרים לציבור לוקשים ותקוות-שוא.
המכון הבילוגי, עם כל הכבוד, אינו בעל יכולת לפתח מוצר כזה, שיהיה בטוח בפעילותו ובאי-הזקתו. בחברות המסחריות, יש הרבה מחלקות ועובדים (עשרות מונים) עם התמחויות לעניין כזה (איכות, מחקר קליני, בטיחות המוצר, ייצור, הפצה וכו'). וגם חברת אלה, מגזימות בתחזיותיהם, ומשנים אותן כל הזמן. וכרגיל, הכל מנוהל עם אינטרסים של ערך המניות (ראה, מקרה מודרנה ומכירת מניות ע"י בעלי-עניין. פה, אינטרסים של הראשויות והעומד בראשן).

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

עשה זאת שוב. נתניהו צילום: Gili Yaari/Flash90

סוד הקסם של נתניהו שיריביו מסרבים ללמוד

קרא עוד