"היום לפני 15 שנה קיבלתי החלטה להיכנס לפוליטיקה"

חבר הכנסת איילת שקד מפרסמת פוסט בו היא מציגה את פינוי גוש קטיף כאירוע הקריטי שגרם לה להיכנס לפוליטיקה: "זוהי אינה הייתה תכנית ההתנתקות, זו הייתה תכנית מנותקת שלא הניבה דבר"

חדשות כיפה 30/07/20 19:16 ט באב התשפ

צילום: דוברות הכנסת, עדינה ולמן
צילום: דוברות הכנסת, עדינה ולמן

מוצאי תשעה באב הוא גם התאריך בו מציינים את תכנית ההתנתקות מגוש קטיף, שהשנה יצוין 15 שנה לאירוע. חברת הכנסת מימינה איילת שקד מפרסמת פוסט בו היא מציינת את האירוע כנקודה חשובה בחייה הציבוריים: "אין לי ארץ אחרת. זה המשפט שאמרתי לעצמי היום לפני 15 שנה. והבטחתי, שלא אשתוק כי ארצי שינתה את פניה. לא אוותר לה, אזכיר לה ואשיר לה עד שתפקח את עיניה". לפי דבריה של שקד "היום לפני 15 שנה קיבלתי החלטה להיכנס לפוליטיקה". 

"15 שנה עברו מאז תוכנית העקירה והגירוש מגוש קטיף. 15 שנה מאז אותו גירוש כואב וכל כך מיותר. 15 שנה מהרעיון ושברו. 15 שנה חלפו מאז אותם ימים נוראיים בהם ראינו את אחינו ואחיותינו נלחמים על ביתם, בדם, יזע והמון דמעות" כותבת שקד. לדעת שקד תכנית ההתנתקות היא  "אינה הייתה תוכנית ההתנתקות, זו הייתה תוכנית מנותקת שלא הניבה דבר".

https://www.facebook.com/237683826350051/posts/3062845483833857/?d=n

בעקבות השבר שקד רואה בהחלת הריבונות כאירוע שיכול להוות תיקון לעוול שנעשו כלפי המפונים: "15 שנה אחרי, אפשר לעשות תיקון. להחיל ריבונות, ללא תמורה. זה התיקון ההיסטורי שמצופה מממשלת ישראל לעשות. זו המחוייבות שלה ושל כולנו לעם ישראל ולארץ ישראל".

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר