ח"כ מיכל שיר לנתניהו: "ישראל במקום לא טוב"

ח"כ שיר (ליכוד) תקפה את התכנית המענקים שהציג ראש הממשלה:"שפיכה שרירותית של מיליארדים לטובת שקט תעשייתי, בהאשמת הציבור, בפגיעה בכנסת  – לא מהווה תכנית שתתן מענה אפקטיבי לאזרחי ישראל", וקבעה: "ראש הממשלה חייב לקבל ביקורת מבית מבלי שאנשיו יאשימו כל מי שמטיל ספק או מביע דאגה, כרדיקל או שמאלן"

חדשות כיפה 16/07/20 21:36 כד בתמוז התשפ

ח"כ מיכל שיר לנתניהו: "ישראל במקום לא טוב"
ח"כ מיכל שיר, צילום: חדשות כיפה

חברת הכנסת מיכל שיר (ליכוד) שיגרה הערב (ה') מכתב לראש הממשלה נתניהו בו הזהירה הטיפול במשבר הקורונה לקוי וביקרה את תכנית המענקים שהציג נתניהו: 

"ראש הממשלה חייב לקבל ביקורת מבית מבלי שאנשיו יאשימו כל מי שמטיל ספק או מביע דאגה, כרדיקל או שמאלן. אסור להתנתק מהעם. אסור לזלזל במצוקה אמיתית", פתחה שיר את מכתבה והוסיפה: "אין מנהיג מושלם. לא בדמוקרטיות לפחות".

"כמי שגדלה על נזקי סיאוב מפא"י ההיסטורית, איני יכולה להסכים עם השתקת בית המחוקקים, או איומים על ראשי ועדות וחברי כנסת – שיצביעו ויפעלו כרובוטים בהתאם לדף המסרים ולא – עתידם הפוליטי בסכנה. אני חברת ליכוד וחברת קואליציה ונלחמת בוועדת הכספים, כי אני לא אוטמת את אזני ושומעת את זעקת הציבור ומטפלת באין סוף פניות של אזרחים, שכירים, עצמאיים ובעלי עסקים, רובם מיואשים, חלקם כבר לא מבקשים כסף אלא מזון", הסבירה שיר. 

עוד הוסיפה שיר "על רה"מ ויו"ר תנועת הליכוד, מר כלכלה, בנימין נתניהו להבין:  האנשים האלו - ליכודניקים, ימנים, שמאלנים יהודים נוצרים ומוסלמים – ישראלים - סובלים ולסבל הזה אין קשר לשיוכם הפוליטי."נכון להיום (ומתחילת המשבר) אין באמת תוכנית סדורה ואפקטיבית לניהול המשבר הכלכלי. חלוקת כספים אינה תוכנית. לתת מענק אחרי 4 חודשים של מחסור בהכנסות ונתינת הלוואות בערבות מדינה ועכשיו 2000 ש"ח בחודש זה חוסר הבנת המציאות", כתבה שיר והוסיפה: "עלינו לחזור למה שבאמת חשוב: האזרח הקטן, בעלי העסקים והעצמאיים, למימוש מדיניות בפועל ולא הסברה או גימיקים". 

לסוף ביקרה שיר את ההתעסקות הפוליטית של נתניהו ברגעי משבר: "העיסוק בפוליטיקה קטנה, בכניעה לפקידות שלא הוציאה מעודה חשבונית או ניהלה עסק, בשפיכה שרירותית של מיליארדים לטובת שקט תעשייתי, בהאשמת הציבור, בפגיעה בכנסת  – כל זאת לא מהווה תוכנית שתתן מענה אפקטיבי לאזרחי ישראל. גם האשמת אותה הפקידות היא לא פתרון כי יש גבול כמה אפשר להאשים פקיד ולא לקחת אחריות. לא שיווק והאדרה עצמית, על איך אנחנו "טובים ביחס לעולם" – במקום להיות פשוט הכי טובים שאנו יכולים להיות. ככה מגיעים בדיוק לנקודה הלא טובה בה אנו נמצאים כיום." 

 

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר