סגור

הכנסת בחרה את חברי הוועדות למינוי שופטים ודיינים

החלה ההצבעה החשאית במליאת הכנסת לבחירת חברי הכנסת שיכהנו בוועדה למינוי דיינים, בוועדה למינוי שופטים ובוועדה למינוי קאדים

חדשות כיפה
כג בתמוז התשפ
,
15 ביולי, 2020 15:09
נתניהו מצביע

נתניהו מצביע צילום: עדינה ולמן, דוברות הכנסת

בשעה זו החלה הכנסת בבחירת נציגיה לוועדות בחירה ומינוי של נושאי משרה שיפוטית, בהן הוועדה לבחירת שופטים והוועדה לבחירת דיינים, אליהן תבחר הכנסת שני נציגים, מביניהם לפחות אישה אחת. כמו כן תבחר הכנסת שלושה נציגים לוועדה לבחירת קאדים מביניהם לפחות שניים מוסלמים, ונציג אחד לוועדה לוועדת המינויים לקאדים מד'הב. (לוועדה זו על הכנסת לבחור שני נציגים דרוזים. מכיוון שיש רק מועמד אחד, תצטרך הכנסת לבחור נציג דרוזי שאינו חבר כנסת בבחירות נפרדות).

ההצבעה לכל אחת מהוועדות תתקיים במקביל, באופן חשאי מאחורי פרגוד שמוצב במליאה. חברי הכנסת ייקראו להצביע כל אחד בתורו, על-פי סדר ה-א'-ב', יקבלו מעטפה וטופס עם תיבות סימון ולאחר שימלאו אותו יכניסו אותו למעטפה, אותה ישלשלו לקלפי המוצבת במליאה. לאחר מכן תועלה הקלפי ליציע הציבור, שם יצביעו באותו אופן חברי הכנסת השוהים בבידוד. בכל פעם יכנס ח"כ מבודד אחד ליציע ויצביע מאחורי פרגוד המוצב ביציע הציבור.

בתום ההצבעה יספרו חברי ועדת הקלפי את הקולות והתוצאות יוכרזו במליאה מיד עם סיום ספירת הקולות. יו"ר ועדת הקלפי הוא ח"כ איתן גינזבורג וחברי הוועדה הם קרן ברק, בועז טופורובסקי ויאיר גולן.

חוזרת? איילת שקד

תצליח להיבחר למרות הכל? איילת שקדצילום: פלאש 90, מרים אליסטר

בכחול לבן הודיעו כי הם יעמדו בהסכם הקואליציוני ויצביעו בועדה למינוי שופטים לח"כ צביקה האוזר וח"כ אוסנת מארק. אולם בהצבעה על הרכז הועדה למינוי דיינים תהיה הח"כים יהנו מחופש הצבעה, כך שהתחרות בין ח"כ מרב מיכאלי לח"כ איילת שקד עדיין בעיצומה. 

אמש הזהירו בליכוד כי אי עמידה בהסכם, בהצבעה על הרכב מינוי השופטים, עלול להוביל להוביל לבחירתה של מועמדת האופוזיציה, ח"כ קארין אלהרר, ואף טענו כי הצבעה כזו יכולה להוביל לבחירות. בליכוד ובש"ס כבר הודיעו שהם יצביעו בעד ח"כ שקד בהצבעה על הרכב הועדה למינוי דיינים, אולם חופש ההצבעה שאיפשרו לחברי כחול לבן וההססנות של יהדות התורה יכול להוביל לניצחונה של ח"כ מיכאלי.

יו"ר האופוזיציה, ח"כ יאיר לפיד התייחס להצבעו‏ת הצפויות: "אם אסנת מארק תבחר היום לוועדה למינוי שופטים זה אומר דבר אחד: שגנץ וכחול לבן הצביעו בשבילה. במקרה כזה, אפשר לזרוק לפח את כל קשקושי ״אנחנו שומרים על בית המשפט.״ אתם לא. אתם סייענים של חשוד בפלילים".

רשימת המועמדים המלאה לוועדות השונות

זו רשימת חברי הכנסת המועמדים לוועדות המינויים השונות, שיתקיימו מחר:

הוועדה לבחירת שופטים (2 נציגים, מביניהם לפחות אישה אחת)

 • חה"כ קארין אלהרר
 • חה"כ צביקה האוזר
 • חה"כ אוסנת הילה מארק
 • חה"כ אילת שקד

הוועדה לבחירת דיינים (2 נציגים, מביניהם לפחות אישה אחת)

 • חה"כ ישראל אייכלר
 • חה"כ מרב מיכאלי
 • חה"כ אילת שקד

הוועדה לבחירת קאדים (3 נציגים, מביניהם לפחות שניים מוסלמים)

 • חה"כ סמי אבו שחאדה
 • חה"כ מיכאל מלכיאלי
 • חה"כ אוסאמה סעדי
 • חה"כ מנסור עבאס

ועדת המינויים לקאדים מד'הב (2 נציגים דרוזים)

 • חה"כ חמד עמאר

15.07.2020

1. למה ? (ההצבעה)

חשאית

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

הרב ישראל מאיר לאו צילום: פלאש 90

הרב ישראל מאיר לאו נדבק בקורונה - אחרי החיסון השני

קרא עוד