סגור

הח"כ קרא לציבור לא לציית להנחיות - וסופג אש מכל הכיוונים

עידן רול מיש עתיד צייץ כי לממשלה אין לגיטימציה להטיל סגר מלא על האוכלוסייה, וכי הציבור לא צריך לציית, וחטף אש: "זו קריאה לאנרכיה, תמחק את זה"

חדשות כיפה
כב בתמוז התשפ
,
14 ביולי, 2020 17:07
ח"כ עידן רול

ח"כ עידן רולצילום: פלאש 90

מתקפה על ח"כ עידן רול (יש עתיד), שכתב היום (ג') כי הציבור לא צריך להנחיות הממשלה, אם יוכרז על סגר כללי, בשל העלייה החדה במספרי הנדבקים בקורונה. רול כתב מוקדם יותר בחשבון הטוויטר שלו: "הממשלה הזו הפרה את החוזה הכי בסיסי מול הציבור. זה שמחייב אותה להגן עלינו בעת משבר. בנוסף, ההחלטות שלה לא מבוססות על נתונים ונגועות בשיקולים פוליטיים. לכן אין לה לגיטימציה להורות על סגר מלא והציבור לא צריך לציית".

מיד לאחר הציוץ תקפו במערכת הפוליטית את דבריו של רול. יו"ר ימינה, ח"כ נפתלי בנט, כתב בתגובה: "אני קורא ליו"ר יש עתיד יאיר לפיד להתנער מדברים אלו. זו קריאה לאנרכיה, וככה מפרקים את המדינה ואת מוסדותיה. הדרך למהומות וביזה קצרה מאד". בנט הוסיף כי "יש לי ביקורת חריפה מאד על מחדלי הממשלה, ואני לא מהסס להציג אותה. אך זו הממשלה הנבחרת. אין לנו משטרה אחרת וצה"ל אחר. ביקורת - כן. אנרכיה - לא".

גם חבר מפלגתו של בנט, ח"כ בצלאל סמוטריץ', כתב כי על רול למחוק את הציוץ, והוסיף: "מותר שתהיה ביקורת מוצדקת על הניהול הכושל של הממשלה את האירוע אבל אנרכיה מסוכנת פי אלף. זה בדיוק ההבדל בין אופוזיציה אחראית לאופוזיציה פופוליסטית וחסרת אחריות".

יו"ר הקואליציה, ח"כ מיקי זוהר,תקף את רול ואת מפלגתו: "הנה לכם קריאה למרד מטעם ח״כ מרשימתו של יאיר לפיד (שבגל הראשון עוד הציע לציבור להפר את ההנחיות). עכשיו זה ברור: יצא המרצע מן השק, אנשי ״יש עתיד״ ויאיר לפיד יעשו הכל, כולל קריאה למרד שיהפוך את מדינת ישראל לאנרכיה רק כדי לפגוע בהמשך כהונת הימין, הליכוד וראש הממשלה נתניהו. אנרכיסטים". 

גם נשיא המדינה ריבלין גינה את דבריו של רול, וכתב כי "ההתמודדות עם מגפת הקורונה היא מאבק של כולנו, יחד. קריאות לאי ציות אזרחי פוגעות ביסודות, היהודיים והדמוקרטיים, עליהם ובזכותם הוקמה מדינתנו. עקרונות המבטיחים את שלומנו, ואת שלום הציבור כולו, במיוחד ברגעי משבר. מנהיגים - אופוזיציה כקואליציה, אנא, הזהרו בדבריכם". 

14.07.2020

1. מפלגה מוזרה והזויה (אורין)

מי מצביע לה? ומה לנו כי נלין עליו? ראש המפלגה שלו כבר אמר זאת בעבר וזה עבר בשקט מוזר.. נשגם מבינתי איך עדיין מצביעים להם

דווח על תגובה לא ראויה
14.07.2020

2. הוא לא ספג אש מכל הכיוונים... (אריק)

...רק מהכיוון הימני. וזה עצוב ומדאיג, בייחוד כשלא נשמע קולם של אלה המתיימרים להגן על שלטון החוק.

דווח על תגובה לא ראויה
14.07.2020

3. אנשים הזויים בממשלה- שליחי שמאל קיצוני, להחרבת המדינה ! (סטודנט ישראלי)

לפטר אנשים שניכנסו לכנסת במסווה, ובעצם הם שליחי החורבן של מדינת היהודים !

דווח על תגובה לא ראויה
14.07.2020

4. הבעיה היא לא עידן רול (עדיה)

הבעיה היא לא עידן רול הבעיה היא בנימין נתניהו. שעסוק במשפטו ובבעיות המס שלו. אין ניהול למשבר הקורונה !האגו שלו לא נותן לו להביא פרויקטור שינהל את הכאוס. יש חוסר אמון כל כך גדול בו ובממשלתו שעידן רול רק הדהד את המשבר.

דווח על תגובה לא ראויה
14.07.2020

5. ביבי עסוק בבעיותיו (אורין)

כי השמאל השולט במדינה בכוח הזרוע, בגץ והפרקליטות, תופר לו תיקים ולכל מי שיצא נגדם. ראה ערך פרופ יעקב נאמן ז"ל

דווח על תגובה לא ראויה
14.07.2020

6. מי שמע עליו עד היום (עוד אפסון של לפיד)

דווח על תגובה לא ראויה
14.07.2020

7. להעיף אותו מהכנסת במיידי (קפה קר)

וישר לבית הסוהר.
המרדה, אנרכיה, האיש יכול מקסימום לטאטא רחובות, ונקווה ששם לא יגרום נזק.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

בחירות  צילום: Noam Revkin Fenton/Flash90

הגשת הרשימות לכנסת: זה לוח הזמנים

קרא עוד