מנכ"ל הכנסת החדש נבחר פה אחד

ועדת הכספים אישרה את מינוי מנכ"ל הכנסת החדש, סמי בקלש, פה אחד. הוא יחליף בתפקיד את אלברט סחרוביץ' שמסיים. יו"ר הכנסת לוין: "מגיע עם פרספקטיבה רחבה מאוד של עולם הניהול מצד אחד ושל מורכבות המגזר הציבורי מהצד השני"

חדשות כיפה 15/06/20 11:22 כג בסיון התשפ

מנכ"ל הכנסת החדש נבחר פה אחד
מנכ"ל הכנסת החדש, סמי בקלש, צילום: עדינה ולמן, דוברות הכנסת

ועדת הכספים של הכנסת אישרה הבוקר (ב') את מינויו של  מר סמי בקלש, לתפקיד מנכ"ל הכנסת.

יו"ר הכנסת, ח"כ יריב לוין, בירך ואמר: "אני רוצה לפתוח בדבר תודה למנכ"ל הנוכחי אלברט סחרוביץ, הוא הטביע חותם תרתי משמע, הכנסת בתקופתו עשתה התקדמות חשובה בהרבה מאוד תחומים. מה שבעיני לא פחות חשוב, הוא הקדיש הרבה מאוד לעתיד בשורה ארוכה של פרויקטים שישפיעו על הכנסת לשנים הבאות, הוא ראוי להערכה רבה על העבודה הטובה והחשובה שהוא עשה לאורך השנים".

לוין ביקש מחברי הוועדה לאשר את מינוי המנכ"ל החדש, כפי שאכן קרה בהמשך פה אחד. לוין הוסיף: "אני מבקש את אישורכם למינוי סמי בקלש לתפקיד מנכ"ל הכנסת, מדובר באדם שכיהן בשורה ארוכה מאוד של תפקידי ניהול, הן במגזר הציבורי והן במגזר הפרטי, הוא מגיע עם פרספקטיבה רחבה מאוד של עולם הניהול מצד אחד ושל מורכבות המגזר הציבורי מהצד השני. הוא עשה את כל התפקידים בהצלחה רבה ועל הצד הטוב ביותר.
יש לסמי היכרות מעמיקה עם עולם העובדים ויחסי העבודה, הוא כיהן כנציג העובדים בדירקטוריון סלקום, זה מעיד על האכפתיות שלו מהעובדים. לכנסת יש נכס ענק שהוא  העובדים שלה, חשוב מאוד שיש מנכ"ל שמבין את העובדים, וידע להידבר, גם עם ועד העובדים. לסמי הבנה משמעותית בתחום הפיננסי, עם שורה של תפקידים.
אנחנו נכנסים לתקופה מאוד מאתגרת תקציבית, אדם שיש לו ניסיון עצום בתחום הזה, זה בהחלט יתרון. לכן אני חושב שהמינוי הזה יוכל להצעיד את הכנסת קדימה, בהרבה מאוד מובנים. אני שמח שאדם בא מכל התפקידים האלה, להיכנס לשירות הציבורי ולתרום, יש גם בזה אמירה". 

ההצבעה בוועדת הכספים על מינוי מנכ"ל הכנסת

ההצבעה בוועדת הכספים על מינוי מנכ"ל הכנסתצילום: עדינה ולמן, דוברות הכנסת

מנכ"ל הכנסת הנכנס, סמי בקלש, אמר: "זהו כבוד גדול מאוד עבורי, התפקיד הזה דווקא בתקופת קורונה הינו עוד יותר מאתגר. התפקיד כפי שאני רואה אותו בעיקר, זה לתת שירות ואפשרות לכנסת לעבוד, ולעמוד במטרותיה למען הציבור".

יו"ר ועדת הכספים, ח"כ משה גפני, הצטרף לברכות: "אני מברך אותך סמי על כניסתך לתפקיד, תפקיד מאוד מרכזי. זה נכון מה שנאמר ע"י חלק מהחברים, זה לא  רק חברי הכנסת זה גם עובדי הכנסת, הם עושים עבודה רבה, ימים כלילות, אני בטוח שתדע לקרב אותם. עשה נכון יו"ר הכנסת שבחר אותך לתפקיד. המנכ"ל הקודם היה מעורב מאוד במה שקרה כאן, פעל רבות. לא פשוט לנהל את  הכנסת בתקופה הזו, יש את הקורונה ועוד מורכבויות. אני מאחל לך בהצלחה. נשתף פעולה ונעשה הכל על מנת שתצליח".

כלל חברי הוועדה בירכו את המנכ"ל היוצא והנכנס, והצביעו פה אחד על הבחירה במנכ"ל הנכנס. המינוי יכנס לתוקף ב-21 ביוני. 

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר