בחירות 2019 סיקור מיוחד בכיפה

סמוטריץ' מתנה את הכניסה לממשלה: "החלת פסקת ההתגברות"

באיחוד מפלגות הימין מחדדים מסרים לקראת סוף הקמפיין: יו"ר האיחוד הלאומי טוען כי תנאי הסף שלהם לכניסה לקואליציה הבאה של נתניהו, תהיה החלת פסקת ההתגברות תוך 60 יום

חדשות כיפה
כו באדר ב'
,
02 באפריל, 2019 9:14
מגבה את החייל. סמוטריץ

מגבה את החייל. סמוטריץ'צילום: פלאש 90. יונתן זינדל

יו"ר האיחוד הלאומי, בצלאל סמוטריץ, אמר הבוקר (ג') בראיון לרשת ב׳:"תנאי הסף שלנו לכניסה לקואליציה - החלת פסקת ההתגברות בתוך 60 יום". 

לקראת סוף מערכת הבחירות כל מפלגה מחדדת את הקמפיין שלה. באיחוד מפלגות הימין מסתערים על מערכת המשפט, לאחר ששופטי בית המשפט העליון שללו מבן ארי את התמודדותו לכנסת הבאה, ולא הסכימו להקפיץ את בן גביר במעלה רשימת הסיעה המאוחדת, לפנים משורת הדין. 

לדבריו "בג"ץ אסר עלינו להחזיק גופות מחבלים, פגע במלחמה בטרור, מתלה את חוק ההסדרה, ותקע את חוקי המסתננים. אז איזה ערך יש ללכת לבחירות?"

סמוטריץ הוסיף ואמר: ״החוק יחוקק כך שהכנסת תתגבר על בית המשפט ברוב רגיל. זה דמוקרטי, אין שום סיבה דמוקרטית לבקש רוב מיוחד. נתניהו יודע על זה. נתניהו רוצה ממשלה. אם הוא רוצה להקים ממשלת ימין – ולקיים את הבטחותיו לבוחריו, הוא יהיה חייב להעביר את החוק, אחרת אין לו ממשלה.״

יו"ר האיחוד הלאומי התייחס גם לפעילותה של שרת המשפטים בקדנציה האחרונה איילת שקד ואמר: ״איילת פעלה רק בתוך גבולות הגזרה הקיימים, לא התעמתה עם נאור, עם ניצן ומנדלבליט. אנחנו נעשה שינוי דרמטי. אנחנו נרצה כמה וכמה תחומים לפרוץ בנושא המשפט. בג"ץ נוקט עמדה פוליטית אידאולוגית, ואנחנו רוצים לשנות את זה. פסקת ההתגברות היא רק כלי אחד מסל כלים שעליהם אנחנו עובדים.״

מטרתה של פסקת ההתגברות היא להגביל את כוחו של חוק יסוד חופש האדם וחירותו, במטרה לאזן לטובת הצביון היהודי של  המדינה ולרסן את כוחם של שופטי בית המשפט העליון. 

העקרונות של החוק הם שלא הכרה פורמלית בזכותו של בית המשפט לפסול חוקים בניגוד לחוק יסוד השפיטה שיוזמת שרת המשפטים, וכן שנדרש רוב מיוחד ע״מ לחוקק חוק שנפסל מחדש. מספיק רוב רגיל. 

02.04.2019

1. ממילא אתם תהיו באופוזיציה (אחד שמבין)

ביבי ירכיב קואליציה עם גנץ כחלון ליברמן ופייקלין (מי מהם שיעבור את אחוז החסימה). הימין והחרדים יהיו באופוזיציה וביבי יאותרג על ידי החונטה ויינצל ממשפט.

דווח על תגובה לא ראויה
02.04.2019

2. סמוטריץ אחריך. אחרי שבנט התחיל ללכלך על הבית היהודי, יותר יותר חוזרים הביתה (רינת. פתח תקווה)

דווח על תגובה לא ראויה
02.04.2019

3. חכו תראו כמה בסוף יקבלו איחוד הימין. ברור שלפחות 7 (שימי. רעננה)

דווח על תגובה לא ראויה
02.04.2019

4. הייתי בקטע של זהות וירדתי מהעץ. לא כל זהות זה פייגלין ורונית דרור עם דעות מסוכנות.. חזרתי הביתה (לירון)

דווח על תגובה לא ראויה
02.04.2019

5. לחלוטין צודק. סמוטריץ אחריך. הנהגה ערכית וברורה (שמרית)

דווח על תגובה לא ראויה
02.04.2019

6. היו לכם 4 שנים! (יאיר)

אתם לא מקיימים הבטחות, ישבתם בממשלה שפינתה יישובים. אני בכל זאת מקווה שבסוף כן תעברו את אחוז החסימה, אבל אתם צריכים לשלם על היחס המשפיל לעוצמה - יש להם יותר בוחרים מלכם.

דווח על תגובה לא ראויה
02.04.2019

7. אתה שולח אותנו לכבוש את עזה (מוטי)

בעוד שהתחמקת משירות צבאי במשך 10 שנים על מנת למנף קריירה פוליטית. אחרי זה השלמת שנה וחצי מתוך הבנה שמתישהו העובדה הזאת תצוף ותחסל אותך פוליטית.

מעדיף ציונים, לא עסקנים.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

נתניהו וגנץ צילום: Israel Sellem

עימות בין נתניהו לגנץ סביב ההפגנות: "נשמת אפה של הדמוקרטיה"

קרא עוד