סגור
חדשות כיפה
בחירות 2019 סיקור מיוחד בכיפה

נתניהו: "החרדים ואיחוד הימין מגזימים בדרישותיהם לתיקים בממשלה"

בשיחות סגורות מטיח ראש הממשלה האשמות כבדים בראשי מפלגות החרדיות והדתיות שבאים, לטענתו, עם דרישות מופלגות למשא ומתן הקואליציוני

בנימין נתניהו

בנימין נתניהוצילום: פלאש 90

הקשיים בהרכבת הקואליציה מגיעים גם לראש הממשלה. נתניהו אמר בשיחות סגורות למקורביו כי המפלגות החרדיות -ש"ס ויהדות התורה, ואיחוד מפלגות הימין מגזימות בדרישות שלהן במשא ומתן הקואליציוני, כך פורסם בישראל היום. 

הליכוד אומנם קיבל 34 מנדטים, אולם הוא תלוי ברצונות של השותפות הקואליציוניות, שדורשות תיקים בכירים ורבים למרות מספר המנדטים הנמוך שקיבלו בקלפי. 

יהדות התורה, למשל, דורשת תפקידים שווי ערך לארבעה שרים, בש"ס העלו דרישה לתיק השיכון, ובעיני נתניהו גם הדרישה של איחוד מפלגות הימין להשאיר בידיה את תיקי המשפטים והחינוך - בהתחשב בעובדה שקיבלה חמישה מנדטים בלבד - היא דרישה מוגזמת.

מנגד ראש הממשלה לא בא הטענה דומה לכולנו וישראל ביתנו שהולכות לקבל תיקים בכירים מאוד. כחלון, ככל הנראה, נשאר במשרד אוצר וליברמן יקבל את תיק הביטחון, למרות שקיבלו מספר מנדטים נמוך מהמפלגות החרדיות והדתיות. 

בואו לבחור את אנשי השנה שלכם
30.04.2019

1. מגיע לכל המתנחלים שהצביעו (אחד שמבין)

לביבי. אהבלים.

דווח על תגובה לא ראויה
02.05.2019

2. חוץ מתיקים (אני )

מה בכלל הם רוצים חוץ מתיקים,מה יותר חשוב להם??!!!כי ברור שאי אפשר הכל..גם לא בדיוק ברור החיבור הרעיוני שמיסתתר מאחורי כל הדרישות שלהם.יש דברים שלעולם לא יוכלו לקרות,לפחות לא כמו שהם נדרשים היום, כמו איך שהם מבינים את היהדות למשל.ויש דברים שצריכים את הזמן שלהם לקרות.הם מתנהגים כמו ילדים שלא ראו אף פעם קניון,ופיתאום היה חופש גדול ולקחו אותם לשם..הם חייבים ללמוד להתפשר.איש אינו מיתקדם בחייו ללא פשרות מסויימות.והלא הכיוון שלהם הוא ימני,אבל ביבי הוא לא בוס שהם יכולים לרכב עליו,מה גם שלא ברור באיזה תחנות רוח הם נילחמים

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

סתיו שפיר צילום: פלאש 90, תומר נויברג

סקר מנדטים: סתיו שפיר על גבול אחוז החסימה

קרא עוד