סגור
בחירות 2019 סיקור מיוחד בכיפה

מרצ דורשת: להוסיף שעה להצבעה במגזר הערבי

מפלגת מרצ פנתה ליו"ר ועדת הבחירות המרכזית, בדרישה להאריך בשעה את ההצבעה בקלפיות במגזר הערבי, בשל חשיפת המצלמות הנסתרות שהותקנו בקלפיות. זאת לאחר שבמגזר הערבי נרשמו אחוזי הצבעה נמוכים במיוחד

יהונתן קליין, חדשות כיפה
ד בניסן התשעט
,
09 באפריל, 2019 21:08
ראשי מפלגת חד"ש-תע"ל, אחמד טיבי ואיימן עודה

ראשי מפלגת חד"ש-תע"ל, אחמד טיבי ואיימן עודהצילום: פלאש 90

שעת פרסום המדגמים תידחה? מפלגת מרצ פנתה הערב (ג') במכתב ליו"ר ועדת הבחירות המרכזית, השופט חנן מלצר, בדרישה להאריך בשעה את ההצבעה ביישובים במגזר הערבי. הדרישה של מרצ מגיעה בעקבות הפרסום על התקנת מצלמות נסתרות בקלפיות במגזר הערבי, על פי הטענה על ידי פעילי ליכוד.

במרצ טוענים כי אחוזי ההצבעה הנמוכים במיוחד במגזר הערבי שנרשמו במהלך היום הגיעו בעקבות פרשת המצלמות. לטענתם, הציבור הערבי מרגיש שמרגלים אחריו, ושלקולותיו אין בעצם משמעות, ולכן כלל לא טרחו לצאת להצביע.

בשעות הערב נרשם זינוק בהצבעה במגזר הערבי, ייתכן שבעקבות 'קמפיין געוואלד' של ראשי המפלגות, שקראו שוב ושוב לציבור הערבי לצאת ולהצביע - על אף התקנת המצלמות, שכבר הוסרו בשעות הבוקר.


להורדת הקובץ

גם רשימת חד"ש-תע"ל הצטרפה לדרישה, בהודעת המפלגה נאמר: "לאחר שבמהלך היום נרשמו אחוזי הצבעה נמוכים מהרגיל בקרב החברה הערבית - חבר הכנסת איימן עודה, יו״ר רשימת חד״ש-תע״ל הזהיר ממחיקת הייצוג הערבי בכנסת. 
בשטח מדווחים שיש תנועה לעבר הקלפיות ובחלק מהישובים התחילו להצטבר תורים. כרגע עומדים על 46 אחוזי הצבעה. 

"בעקבות הנסיונות של הליכוד לשבש את ההצבעות בהכנסת המצלמות הנסתרות ואחוזי ההצבעה הנמוכים, רשימת חד״ש תע״ל הגישה בקשה דחופה לועדת הבחירות להשאיר את הקלפיות פתוחות עד השעה 23:00".

09.04.2019

1. לא הבנתי איך המצלמות שיבשו, כל עוד הם לא היו מאחורי הפרגוד ובכך פגעו בחשאיות הבחירות (הרי בעבר היו כבר "עודף משקיפים" באזורים חרדיים בגל)

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

נתניהו ורגב צילום: גילי יערי / פלאש 90

נתניהו נזף במירי רגב: "התבטאויותייך פוגעות באחדות הממשלה"

קרא עוד