סגור

לפיד: "ביבי שם את האינטרס האישי הצר לפני המדינה"

בקשת הפוליטית מגיבים למינוי בנט לשר הביטחון. בימין מברכים ובכחול לבן ובשמאל מגנים: "צירופם של בנט ושקד למפלגת נתניהו מבהיר שפניהם למערכת בחירות נוספת"; "ראש ממשלת המעבר שאיננו מחזיק אפילו במנדט פועל על פי שיקולים אישים צרים. אלוהים שמור על מדינת ישראל"

גלעד כהן, חדשות כיפה
יא בחשון התשפ
,
09 בנובמבר, 2019 17:58
קרבות בצמרת? לפיד ויעלון

קרבות בצמרת? לפיד ויעלוןצילום: הדס פרוש, פלאש 90

מינויו הצפוי של נפתלי בנט לשר הביטחון גורר גל של תגובות מכל הקשת הפוליטית. בעוד בצד הימני של המפה הפוליטית, לפחות בבית היהודי ובימין החדש ברכו על מינויו של בנט לתפקיד, בכחול לבן, ובשמאל מיהרו לגנותו.

שותפתו של נפתלי בנט, ח"כ איילת שקד הסבירה כי: "נתניהו הציע לנו שני תיקים מהתיקים הפנויים:חקלאות ,תפוצות ורווחה או רק ביטחון. בהחלטה משותפת סיכמנו שבנט ימונה לשר ביטחון עד שתוקם הממשלה. אני משוכנעת שזה נכון לטובת מדינת ישראל".

גם מי שהחליף את בנט בתפקיד שר החינוך, יו"ר הבית היהודי, הרב רפי פרץ ברך את בנט ואמר: "ברכות לנפתלי בנט על המינוי. אתגרים בטחוניים רבים וגדולים מונחים לפתחה של מדינת ישראל, ומהכירותי איתו אני סמוך ובטוח שהוא יוכל לעמוד בהם".

מנגד, שר הביטחון והרמטכ"ל לשעבר, ח"כ משה (בוגי) יעלון (כחול לבן) הגיב בזעם על המינוי ואמר: "ראש ממשלת המעבר שאיננו מחזיק אפילו במנדט להקמת הממשלה ושמצוי ערב קבלת הכרעות משפטיות בעניינו - פועל על פי שיקולים אישים צרים באופן חסר תקדים ומשתמש בתיק הביטחון הרגיש בתקופה בטחונית רגישה משל היה צעצוע במגרש המשחקים הפוליטי. אלוהים שמור על מדינת ישראל".

יו"ר יש עתיד, ח"כ יאיר לפיד אמר כי במקום לקדם ממשלת אחדות, נתניהו ממשיך לבצר את בלוק החסינות. "אין דרך לספור את הפעמים שבהם אמר שבנט הוא ילדותי וחסר אחריות. עכשיו הוא שם בידיו את המערכת האחראית על חיי ילדינו. בגלל תיקיו הפליליים ביבי שם את האינטרס האישי הצר לפני המדינה. ‏עיני הבוחרים נשואות אלינו. נמשיך לפעול להקמת ממשלת אחדות רחבה שבאה לעבוד בשביל הציבור ולא בשביל עצמה".

האלוף במיל' וח"כ יאיר גולן מהמחנה הדמוקרטי אמר כי צירופם של בנט ושקד למפלגת נתניהו מבהיר שפניהם למערכת בחירות נוספת. "הקמת ממשלת מיעוט בתמיכה חיצונית נראית כעת כאפשרות היחידה להציל את ישראל ממערכת בחירות שלישית ברצף. זה הדבר הנכון, האחראי, והציוני לעשות".

 

09.11.2019

1. לא מבין איך מינוי בנט משפיע על כתבי אישום, באם יוגשו. זה שאין לביבי מנדט, אל גורע כהוא-זה מהיותו ראש ממשלה על כל המשתמע מכך (אם הוא לא היה ממנה שר, הייתם טוענים שלא אכפת לו מהמדינה כי א)

אני לא חסיד גדול של בנט אבל הוא בהחלט עם רקע וניסיון מתאימים לתפקיד.
שירת כקצין בצבא, היה מנכ"ל משרד רוה"מ, ניסיון פוליטי מכובד ומילא כמה תפקידי שר ,
שלא לדב רעל היותו חבר קבינט וותיק.
זה רחוק מלהיות "מינוי כאילו התיק הוא צעצוע פוליטי".
זה בניגוד למישהו שרוצה להיות ראש ממשלה בלי תעודת בגרות, בלי תוכן מהותי לקדם, אמירה משמעותית עקבית וניסונו כשר במשך פחות מקדנציה היה לא מוצלח במיוחד...
או לחילופין, מישהו שעדיין לא היה ח"כ במשך אפילו שנה, ניסיון פוליטי אפסי ולא היה כלל שר או תפקיד אחר בעל משמעות רלוונטית. אם כי אודה שאעדיף את השני על פני הראשון בגלל שלהיות רמטכ"ל בהחלט מעיד על אחריות וניסיון במערכות גדולות, גם אם ממוקד במערכת הצבאית.
לעומת זאת, אם יעלון היה המועמד לראשות הממשלה - זה היה סיפור אחר. גם היה רמטכ"ל, גם עם ניסיון פוליטי וגם מילא תפקיד שר.
אבל בפוליטיקה הצינית של "רק לא ביבי" יעדיפו ראש ממשלה שלא עשה כלום חוץ מלהיות עיתונאי (וחצי שר אוצר כושל) שאיפלו בגרות אין לו - אבל כופה לימודי ליבה על שנואי נפשו, מסיבות פוליטיות.

דווח על תגובה לא ראויה
09.11.2019

2. תגובות צפויות (דודו)

במיוחד של אותו קצין בכיר שתהליכים מזכירים לו את השואה, וכעת מתברר שהוא מוכן לחבור לממשלת מיעוט שתיתמך ע"י אויבי ישראל מבפנים. נו נו...

דווח על תגובה לא ראויה
10.11.2019

3. הדבשת יאיר (קרן)

תציץ בדבשת

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

x
שולי רנד צילום: אלדד שושן

שולי רנד: עברתי התעללות בלתי נתפסת

קרא עוד