סגור
חדשות כיפה
בחירות 2019 סיקור מיוחד בכיפה

זו תכנית ״ימינה״ להוזלת מחירי הדיור

בתוכנית: דירות 4 חדרים במחיר של 950,000 ש״ח לדירה ורק 30 דק׳ מגוש דן. יו"ר הרשימה שקד: "כדי להוריד מחירים אנחנו מאמינים בפיתרון אחד - הגדלת ההיצע"

חברי

חברי 'ימינה' באלקנהצילום: ללא

מפלגת ״ימינה״ השיקה הבוקר (ד׳) את תכנית הדיור של המפלגה במסיבת עיתונאים ביישוב אלקנה, במעמד יו״ר הרשימה, איילת שקד, השרים בצלאל סמוטריץ׳ והרב רפי פרץ, והשר לשעבר נפתלי בנט

במרכז התכנית - דיור לחצי מיליון ישראלים במערב השומרון, כחצי שעה נסיעה מגוש דן, כדי להגדיל את היצע הדירות ולהוריד את המחירים. מדובר על כ-35,000 דונם של אדמות מדינה, לא כולל שטחי A ו-B ושמורות טבע, אשר ניתן לפתח 50% מהם ולהקים בהם 113,000 יחידות דיור. מחיר דירה יעמוד על 950,000 ש״ח, בהשוואה ל-1.7 מיליון ש״ח בגוש דן, ויאפשר הורדת מחירים דרסטית במחירי הנדל״ן באיזור.

התכנית תתפרס על פני 5 שנים, בקצב בנייה של 22,000 יחידות דיור בשנה, ותבוצע על ידי הקמת מנהלת ייעודית לפרויקט, תקצוב ממשלתי לפיתוח תשתיות וקידום הנושא בוועדה הארצית לתכנון ולבנייה של מתחמים מועדפים לדיור (ותמ"ל)

יו״ר הרשימה, איילת שקד: ״ה"קסמים" השונים שראינו בשנים האחרונות - פשוט לא עובדים. הפיתרון הוא פשוט ומבוסס על היגיון בריא ועל כלכלה נכונה, כדי להוריד מחירים אנחנו מאמינים בפיתרון אחד - הגדלת ההיצע. שום קסם לא יפתור את הבעיה. רק עבודה רצינית, יסודית ומעמיקה. גוש דן צפוף כמעט כמו עזה ויקר כמו ניו ניו יורק והגיע הזמן לשנות.

שר החינוך, הרב רפי פרץ: היום אנו באים עם בשורה: השומרון הוא הפתרון למצוקת הדיור והמחייה. זו לא רק זכותנו על הארץ אלא גם חובתנו כלפי הדורות הבאים. אנחנו מדברים היום על ריבונות שצריכה להיות פה. בהחלת החוק, בתשתיות ובמשאבים כמו תחבורה, חינוך ותעסוקה." 

ב׳המחנה הדמוקרטי׳  מיהרו להגיב על התכנית: "בימינה איבדו לגמרי את הכיוון, שקד וסמוטריץ׳ החליטו להפוך את כל המדינה למתנחלים. לא רק הדתה במערכת החינוך, הם רוצים להעביר את אזרחי המדינה לגור בהתנחלויות ושם לחנך אותם מחדש לחוקי ההלכה. האם גם על זה דנו נציגי שקד עם נתניהו? הפיכת הישראלים למתנחלים תמורת חילוץ מאימת הדין? את הבחירות הקרובות חייבים לנצח."

בואו לבחור את אנשי השנה שלכם
22.08.2019

1. פתרון מטורלל ללא סיכוי (שלמה)

כמו כל הרשימה המטורללת ימינה- גם תוכנית השיכון עלובה ולא ישימה. בין כה הם או שיהיו מחוץ לקואליציה או חסרי השפעה כי לא יכניסו את סמוטריץ לאף מקום. כמו בשאר הנושאים - ימינה מרחפת באוויר ובנט נושף בעורפה כמו שהיה, חסר אחריות ופזיז. שקד דמות ייצוגית ולא רצינית , חשיבת בוסר וילדותית. רברפי סתם ועדת קישוט .

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

להתראות? איילת שקד צילום: פלאש 90, מרים אליסטר

איילת שקד - הכישלון חתום על שמך

קרא עוד