איתמר בן גביר באולפן כיפה: "רואה את עצמי כשר המשפטים"

הוא מעיד על עצמו שהוא כבר לא אותו נער גבעות מלפני 30 שנה, הוא מקווה שפרישת נעם תביא לו את החותמת הסופית. הוא בטוח בשני דברים: שהוא יקבל שיחת טלפון מנתניהו ביום שאחרי ("נתן אשל אומר לי שאנחנו מצילים את ממשלת הימין") ושבנט שוב יעשה אקזיט על הציונות הדתית | ראיון אחרון לפני הבחירות עם איתמר בן גביר 

גלעד כהן, חדשות כיפה 16/09/19 15:43 טז באלול התשעט

איתמר בן גביר באולפן כיפה: "רואה את עצמי כשר המשפטים"
גלעד כהן ואיתמר בן גביר באולפן כיפה, צילום: כיפה

יו"ר רשימת עוצמה יהודית לכנסת, עו"ד איתמר בן גביר אומר לנו באולפן כיפה שגם בהדר גנים בפתח תקווה, במקום שנחשב כבסיס של הבית היהודי מאוכזבים מנפתלי בנט. "הייתי שם לפני שבועיים, במקום שהוא הבייס של המפד"ל הקלאסית. יש שם אנשים מאוכזבים שאומרים 'הוא עשה עלינו אקזיט ומפחדים שיעשה שוב'". בן גביר בטוח שראש הממשלה, בנימין נתניהו לא רק יתקשר אליו, אלא יציע לו לכהן כשר בממשלתו. בן גביר גם חושף שבמפלגת ימינה נאמר לו שרוני ססובר (מספר 9 בימינה) נמצאת ברשימה "רק בגלל שאבא שלה מביא כסף". 

בן גביר לא מתרגש ולא מתבשם מהסקרים שמראים כי מפלגתו תקבל ארבעה מושבים בכנסת ה-22. "אני שווה 125 אלף קולות ופרישת נעם תביא לנו עוד קולות. מי שמכיר אותי יודע שבתור עורך דין לקחתי תיקים הרבה יותר חסרי סיכוי ממה שלקחתי כרגע". יום אחרי שמפלגת נועם פרשה מהמירוץ לכנסת, יו"ר רשימת עוצמה יהודית, עו"ד איתמר בן גביר מגיע לכיפה ומאמין שהקולות של הר המור יגיעו אליו ויתנו לו את הקולות החסרים.

מפלגת נועם גילתה אחריות אתמול ופרשה. פייגלין קיבל אחריות ופרש. מה צריך לקרות שגם אתם תפרשו?
"זה בדיוק הפוך. מה צריך לקרות שנקבל את המנדט החמישי. אני מעריך את נעם, אבל הם עשו החלטה נכונה. לא קראתי להם לפרוש לפני כן, כי אני לא אעשה מה שעושים לי. חלק גדול מהקולות של נועם יגיע לעוצמה יהודית. זה צעד חשוב מאוד".

פנו אליך מהליכוד?
"דיברנו המון עם אנשי ראש הממשלה. נתן אשל אמר לי שאנחנו מצילים אותם. 'בלי הארבעה שלך אין לנו ימין', כך נתן אשל אמר לי. יש לי אחריות, ומתוך האחריות הלכתי למהלך הזה. יכולתי לשבת עכשיו בימינה".

אבל לא רצו אותך בימינה
"נכון. אבל איילת שקד הציעה לי כל מיני ג'ובים ואמרתי לה שאני רוצה להציל את ארץ ישראל ולא מעוניין בג'ובים. יש לנו שניים וחצי שלושה מנדטים שלא יצביעו לליכוד ולא לימינה, אם לא תהיה עוצמה יהודית, הקולות שלהם ילכו לפח".נגיד ואתם כן תקבלו 4 מנדטים, נתניהו אומר שלא תהיו בממשלה. אולי אתם סוג של הרשימה הערבית המשותפת של הליכוד, אתם בלוק חוסם, אבל אתם עדיין מוקצים.
"הפעם המשחק השתנה. מה שאומרים הפעם זו 'קואליציית כתב אישום'. אני לא מאחל את זה חלילה לראש הממשלה. אבל על פניו יוגש כתב אישום נגד ראש הממשלה. במצב כזה, גנץ לא יישב איתו, עמיר פרץ לא יישב איתו, ואז זה או ממשלה עם עוצמה יהודית, או שלא תהיה לו ממשלה בכלל. במקרה כזה, ותקרא את השפתיים שלי לא רק שנתניהו יבוא לדבר איתי, אלא גם יציע לי תפקיד שר. אני גם רואה את עצמי כשר המשפטים. אני אומר בצורה הכי חד משמעית. אני אבוא לנתניהו בדרישות אידיאולוגיות. אפילו נושא כמו שכר הלימוד אני אקדם. אני אבוא לנתניהו ואגיד לו שאני מייצג ציבור שכורע תחת הנטל ששולח את הילדים שלו לאולפנות ולישיבות וצריך לשלם כל כך הרבה כסף, משהו ששום ציבור במדינת ישראל לא עושה את זה. אני לא הולך להפיל את נתניהו אלא להציב דרישות. אני לא אהיה ילד כאפות".

זה משפט שאמר גם בצלאל סמוטריץ' בבחירות הקודמות
"אני אוהב את בצלאל, שלא תהיה אי הבנה, ואני אוהב את איילת, ואתה יודע מה - גם את נפתלי בנט שהטיל עלינו וטו".

אתה אוהב את בנט?
"אני מעריך אותו. הוא אדם מוכשר. אבל אני מביא משהו שונה. אני מביא קו של שינוי אמיתי בציונות הדתית. הבחירה היא לא ביני לבין בצלאל או נפתלי, הבחירה היא ביני לבין רוני ססובר או מספר 8 או 9 בבית היהודי".

 

הסגנון שלי השתנה. אני היום לא אותו איתמר בן גביר של לפני 30 שנה

 

אני שומע את זה שאתה דואג לתשלומי בתי ספר ובכלל כל הנימה שלך נהייתה ממלכתית יותר. אחרי שבג"ץ פסל את כל החברים שלך, ואותך לא, אולי אתה כבר לא שם?
"קודם כל אתה צודק".

אתה כבר לא ימין רדיקלי?
"מה זה ימין רדיקלי? הסגנון שלי השתנה. אני היום לא אותו איתמר בן גביר של לפני 30 שנה. האידיאולוגיה אותה אידיאולוגיה. אני אוהב את ארץ ישראל, אני עדיין מאמין שצריך לגרש מכאן את האובים שלנו. זה נכון שהסגנון הוא אחר. הסגנון שלי היום מביא לנו תמיכה מציבורים שאף אחד לא האמין. אפילו ברמת אביב יש לנו תמיכה. אני לא מדבר באותו סגנון של מרזל וגופשטיין".

מפלגת הדתל"שים הראשונה | יו"ר לשעבר, נפתלי בנט

"יעשה עוד אקזיט על הציונות הדתית" | נפתלי בנטצילום: פלאש 90

אתם אמרתם שהבאתם 70 אלף מצביעים לכנסת. איך תעברו את אחוז החסימה?
"יש כאן ארבעה משתנים שצריך לשים לב אליהם. הראשון זה נפתלי בנט. צריך לומר את האמת. הייתי בהדר גנים בפתח תקווה לפני שבועיים. שזה הבייס של המפד"ל הקלאסי. יש שם אנשים מאוכזבים שאומרים 'הוא עשה עלינו אקזיט ומפחדים שיעשה שוב'".

אבל אתה רצית להתחבר לימינה
"נכון שאני רציתי, ואני חושב שזה שלא רצו אותי רק מוכיח מה הכוונה של נפתלי. תזכור מה שאני אומר, יום אחרי הבחירות בנט יחבור שוב לאותה ברית אחים. המשתנה השני זה פייגלין", מסביר בן גביר. "ישבתי כאן באולפן כיפה ואמרתי שאם פייגלין יפרוש זה יביא לנו קולות, והיו כאלה שלא האמינו לזה. פתאום מתברר שאחרי שפייגלין פרש קיבלנו עוד מנדט. המשתנה השלישי זו העובדה שאני מוביל את הרשימה".

 

רוני ססובר בימינה כי אבא שלה מביא כסף

 

אתה מוביל רשימה שהשלושה שמתחתיך הם לא אותם דמויות שאנחנו רגילים לראות בעוצמה יהודית. יש שם אנשים לא מוכרים בכלל. אלו לא אותם האנשים שהולכים לבריכת גורדון בתל אביב. אז כבר מה ההבדל בין להצביע לכם או לימינה או לליכוד?
"מצחיק אותי שמדברים על אנשים לא מוכרים. גם עידית סילמן ורוני ססובר לא מוכרות. איך אמרו לי על רוני ססובר בימינה: 'היא שם כי אבא מביא כסף'. אבל מדובר באנשים הכי איכותיים שיש, כמו ד"ר אדווה ביטון".

האם חב"דניקים יתעלמו מקריאת הרבנים ויצביעו לכם?
"קודם כל זה לא סוד שבחב"ד יש כמה דעות. אני אוהב את כל חב"ד ואני משתדל להיות נאמן לעם ישראל, ארץ ישראל ותורת ישראל. וכולנו יודעים מי הלכה בין כל הרבנים ועודדה אותם להוציא את המכתב". 

אתה רוצה להגיד לנו מי זאת?
"אני חושב שהדברים ברורים. אני הבנתי את רבני חב"ד כי היינו בספק בסקרים. למרות שלפי חב"ד יש בעיה להצביע לבנט בגלל הקשר עם הרפורמים. יש בעיה גם להצביע לג' בחב"ד בגלל ההתנתקות בים המלח. אבל היום קרה משהו. היום הכל השתנה. אם הם פעם טענו שאני שווה 15 אלף קולות והיום הם אומרים שבן גביר הולך לשרוף לנו 100 אלף קולות
.
גם עם 100 אלף קולות אתה לא עובר את אחוז החסימה
"זה מה שהם אומרים".

 

אני שווה 125 אלף קולות

 

מה אתה אומר?
"אני שווה 125 אלף קולות. אז כדי שתהיה כאן ממשלת ימין אני צריך עוד קול ועוד קול ועוד קול. ואני עובד על זה. ופרישת נעם כן תביא לנו עוד קולות".

אז בנט בצדק קורא לך 'המשיח של השמאל' – כי יש אפשרות שבני גנץ יצליח להרכיב ממשלה עם הערבים והשמאל בגלל 125 אלף קולות שנזרקו לפח, בגלל איתמר בן גביר. האם תוכל לחיות עם עצמך בשקט?
"זה קצת אירוני שכשאני הגנתי על הילדים בפרשת כפר דומא והשב"כ עינה אותם ובנט גונן על המענים אז פתאום הוא קורא לי המשיח של השמאל?"

נוער הגבעות. אילוסטרציה

נוער הגבעות. אילוסטרציהצילום: מתניה טאוסיג, פלאש 90

כי יכולה לקרות סיטואציה שבה את תמליך את השמאל.
"אני גיליתי אחריות. הרי אם אני לא אתמודד אז שניים וחצי, שלושה מנדטים ייזרקו לפח. לכן אני לקחת את זה בגלל שאני מחויב לציבור, והלכתי עם זה. מי שמכיר אותי יודע שבתור עורך דין לקחתי תיקים הרבה יותר חסרי סיכוי ממה שלקחתי כרגע. עכשיו ברוך השם אנחנו עכשיו רואים את זה בעיניים איך זה מתגשם. ואני הצלחתי. הצלחתי כי אני מאמין בזה. האמנתי שאין אלטרנטיבה אלא ניצחון ואני מבקש מהציבור לגלות אחריות".

אתה לא מגלה אחריות
"יש לנו שניים וחצי מנדטים, שאם לא הייתי רץ, הם לא היו מצביעים בכלל. לא לימינה, לא ליהדות התורה ולא לליכוד. מה אתם רוצים? שאני בצעד חסר אחריות יזרוק את המנדטים האלה? הרי לגוש הימין חסרים ארבעה מנדטים וזה יכול להיות רק עם עוצמה יהודית".

ואתה תחיה בשקט אם תקום כאן ממשלת שמאל?
"אני הופך את העולם כדי שאנחנו נעבור. אני לא התבשמתי מהסקרים. גם מי שתומך בימינה צריך לתת לי את הקול. יהיה נגדנו הסטה. יש כתבי חצר שתוקפים אותי כל הזמן. עד לא מזמן הופעתי בכל האתרים והייתי הגיבור שלהם ופתאום הם הופכים אותי לשד הכי גדול. אני הולך לעזור לעם ישראל". 

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר