סגור
בחירות 2019 סיקור מיוחד בכיפה

איתמר בן גביר באולפן כיפה: "רואה את עצמי כשר המשפטים"

הוא מעיד על עצמו שהוא כבר לא אותו נער גבעות מלפני 30 שנה, הוא מקווה שפרישת נעם תביא לו את החותמת הסופית. הוא בטוח בשני דברים: שהוא יקבל שיחת טלפון מנתניהו ביום שאחרי ("נתן אשל אומר לי שאנחנו מצילים את ממשלת הימין") ושבנט שוב יעשה אקזיט על הציונות הדתית | ראיון אחרון לפני הבחירות עם איתמר בן גביר 

גלעד כהן, חדשות כיפה
טז באלול התשעט
,
16 בספטמבר, 2019 15:43
גלעד כהן ואיתמר בן גביר באולפן כיפה

גלעד כהן ואיתמר בן גביר באולפן כיפהצילום: כיפה

יו"ר רשימת עוצמה יהודית לכנסת, עו"ד איתמר בן גביר אומר לנו באולפן כיפה שגם בהדר גנים בפתח תקווה, במקום שנחשב כבסיס של הבית היהודי מאוכזבים מנפתלי בנט. "הייתי שם לפני שבועיים, במקום שהוא הבייס של המפד"ל הקלאסית. יש שם אנשים מאוכזבים שאומרים 'הוא עשה עלינו אקזיט ומפחדים שיעשה שוב'". בן גביר בטוח שראש הממשלה, בנימין נתניהו לא רק יתקשר אליו, אלא יציע לו לכהן כשר בממשלתו. בן גביר גם חושף שבמפלגת ימינה נאמר לו שרוני ססובר (מספר 9 בימינה) נמצאת ברשימה "רק בגלל שאבא שלה מביא כסף". 

בן גביר לא מתרגש ולא מתבשם מהסקרים שמראים כי מפלגתו תקבל ארבעה מושבים בכנסת ה-22. "אני שווה 125 אלף קולות ופרישת נעם תביא לנו עוד קולות. מי שמכיר אותי יודע שבתור עורך דין לקחתי תיקים הרבה יותר חסרי סיכוי ממה שלקחתי כרגע". יום אחרי שמפלגת נועם פרשה מהמירוץ לכנסת, יו"ר רשימת עוצמה יהודית, עו"ד איתמר בן גביר מגיע לכיפה ומאמין שהקולות של הר המור יגיעו אליו ויתנו לו את הקולות החסרים.

מפלגת נועם גילתה אחריות אתמול ופרשה. פייגלין קיבל אחריות ופרש. מה צריך לקרות שגם אתם תפרשו?
"זה בדיוק הפוך. מה צריך לקרות שנקבל את המנדט החמישי. אני מעריך את נעם, אבל הם עשו החלטה נכונה. לא קראתי להם לפרוש לפני כן, כי אני לא אעשה מה שעושים לי. חלק גדול מהקולות של נועם יגיע לעוצמה יהודית. זה צעד חשוב מאוד".

פנו אליך מהליכוד?
"דיברנו המון עם אנשי ראש הממשלה. נתן אשל אמר לי שאנחנו מצילים אותם. 'בלי הארבעה שלך אין לנו ימין', כך נתן אשל אמר לי. יש לי אחריות, ומתוך האחריות הלכתי למהלך הזה. יכולתי לשבת עכשיו בימינה".

אבל לא רצו אותך בימינה
"נכון. אבל איילת שקד הציעה לי כל מיני ג'ובים ואמרתי לה שאני רוצה להציל את ארץ ישראל ולא מעוניין בג'ובים. יש לנו שניים וחצי שלושה מנדטים שלא יצביעו לליכוד ולא לימינה, אם לא תהיה עוצמה יהודית, הקולות שלהם ילכו לפח".נגיד ואתם כן תקבלו 4 מנדטים, נתניהו אומר שלא תהיו בממשלה. אולי אתם סוג של הרשימה הערבית המשותפת של הליכוד, אתם בלוק חוסם, אבל אתם עדיין מוקצים.
"הפעם המשחק השתנה. מה שאומרים הפעם זו 'קואליציית כתב אישום'. אני לא מאחל את זה חלילה לראש הממשלה. אבל על פניו יוגש כתב אישום נגד ראש הממשלה. במצב כזה, גנץ לא יישב איתו, עמיר פרץ לא יישב איתו, ואז זה או ממשלה עם עוצמה יהודית, או שלא תהיה לו ממשלה בכלל. במקרה כזה, ותקרא את השפתיים שלי לא רק שנתניהו יבוא לדבר איתי, אלא גם יציע לי תפקיד שר. אני גם רואה את עצמי כשר המשפטים. אני אומר בצורה הכי חד משמעית. אני אבוא לנתניהו בדרישות אידיאולוגיות. אפילו נושא כמו שכר הלימוד אני אקדם. אני אבוא לנתניהו ואגיד לו שאני מייצג ציבור שכורע תחת הנטל ששולח את הילדים שלו לאולפנות ולישיבות וצריך לשלם כל כך הרבה כסף, משהו ששום ציבור במדינת ישראל לא עושה את זה. אני לא הולך להפיל את נתניהו אלא להציב דרישות. אני לא אהיה ילד כאפות".

זה משפט שאמר גם בצלאל סמוטריץ' בבחירות הקודמות
"אני אוהב את בצלאל, שלא תהיה אי הבנה, ואני אוהב את איילת, ואתה יודע מה - גם את נפתלי בנט שהטיל עלינו וטו".

אתה אוהב את בנט?
"אני מעריך אותו. הוא אדם מוכשר. אבל אני מביא משהו שונה. אני מביא קו של שינוי אמיתי בציונות הדתית. הבחירה היא לא ביני לבין בצלאל או נפתלי, הבחירה היא ביני לבין רוני ססובר או מספר 8 או 9 בבית היהודי".

 

הסגנון שלי השתנה. אני היום לא אותו איתמר בן גביר של לפני 30 שנה

 

אני שומע את זה שאתה דואג לתשלומי בתי ספר ובכלל כל הנימה שלך נהייתה ממלכתית יותר. אחרי שבג"ץ פסל את כל החברים שלך, ואותך לא, אולי אתה כבר לא שם?
"קודם כל אתה צודק".

אתה כבר לא ימין רדיקלי?
"מה זה ימין רדיקלי? הסגנון שלי השתנה. אני היום לא אותו איתמר בן גביר של לפני 30 שנה. האידיאולוגיה אותה אידיאולוגיה. אני אוהב את ארץ ישראל, אני עדיין מאמין שצריך לגרש מכאן את האובים שלנו. זה נכון שהסגנון הוא אחר. הסגנון שלי היום מביא לנו תמיכה מציבורים שאף אחד לא האמין. אפילו ברמת אביב יש לנו תמיכה. אני לא מדבר באותו סגנון של מרזל וגופשטיין".

מפלגת הדתל"שים הראשונה | יו"ר לשעבר, נפתלי בנט

"יעשה עוד אקזיט על הציונות הדתית" | נפתלי בנטצילום: פלאש 90

אתם אמרתם שהבאתם 70 אלף מצביעים לכנסת. איך תעברו את אחוז החסימה?
"יש כאן ארבעה משתנים שצריך לשים לב אליהם. הראשון זה נפתלי בנט. צריך לומר את האמת. הייתי בהדר גנים בפתח תקווה לפני שבועיים. שזה הבייס של המפד"ל הקלאסי. יש שם אנשים מאוכזבים שאומרים 'הוא עשה עלינו אקזיט ומפחדים שיעשה שוב'".

אבל אתה רצית להתחבר לימינה
"נכון שאני רציתי, ואני חושב שזה שלא רצו אותי רק מוכיח מה הכוונה של נפתלי. תזכור מה שאני אומר, יום אחרי הבחירות בנט יחבור שוב לאותה ברית אחים. המשתנה השני זה פייגלין", מסביר בן גביר. "ישבתי כאן באולפן כיפה ואמרתי שאם פייגלין יפרוש זה יביא לנו קולות, והיו כאלה שלא האמינו לזה. פתאום מתברר שאחרי שפייגלין פרש קיבלנו עוד מנדט. המשתנה השלישי זו העובדה שאני מוביל את הרשימה".

 

רוני ססובר בימינה כי אבא שלה מביא כסף

 

אתה מוביל רשימה שהשלושה שמתחתיך הם לא אותם דמויות שאנחנו רגילים לראות בעוצמה יהודית. יש שם אנשים לא מוכרים בכלל. אלו לא אותם האנשים שהולכים לבריכת גורדון בתל אביב. אז כבר מה ההבדל בין להצביע לכם או לימינה או לליכוד?
"מצחיק אותי שמדברים על אנשים לא מוכרים. גם עידית סילמן ורוני ססובר לא מוכרות. איך אמרו לי על רוני ססובר בימינה: 'היא שם כי אבא מביא כסף'. אבל מדובר באנשים הכי איכותיים שיש, כמו ד"ר אדווה ביטון".

האם חב"דניקים יתעלמו מקריאת הרבנים ויצביעו לכם?
"קודם כל זה לא סוד שבחב"ד יש כמה דעות. אני אוהב את כל חב"ד ואני משתדל להיות נאמן לעם ישראל, ארץ ישראל ותורת ישראל. וכולנו יודעים מי הלכה בין כל הרבנים ועודדה אותם להוציא את המכתב". 

אתה רוצה להגיד לנו מי זאת?
"אני חושב שהדברים ברורים. אני הבנתי את רבני חב"ד כי היינו בספק בסקרים. למרות שלפי חב"ד יש בעיה להצביע לבנט בגלל הקשר עם הרפורמים. יש בעיה גם להצביע לג' בחב"ד בגלל ההתנתקות בים המלח. אבל היום קרה משהו. היום הכל השתנה. אם הם פעם טענו שאני שווה 15 אלף קולות והיום הם אומרים שבן גביר הולך לשרוף לנו 100 אלף קולות
.
גם עם 100 אלף קולות אתה לא עובר את אחוז החסימה
"זה מה שהם אומרים".

 

אני שווה 125 אלף קולות

 

מה אתה אומר?
"אני שווה 125 אלף קולות. אז כדי שתהיה כאן ממשלת ימין אני צריך עוד קול ועוד קול ועוד קול. ואני עובד על זה. ופרישת נעם כן תביא לנו עוד קולות".

אז בנט בצדק קורא לך 'המשיח של השמאל' – כי יש אפשרות שבני גנץ יצליח להרכיב ממשלה עם הערבים והשמאל בגלל 125 אלף קולות שנזרקו לפח, בגלל איתמר בן גביר. האם תוכל לחיות עם עצמך בשקט?
"זה קצת אירוני שכשאני הגנתי על הילדים בפרשת כפר דומא והשב"כ עינה אותם ובנט גונן על המענים אז פתאום הוא קורא לי המשיח של השמאל?"

נוער הגבעות. אילוסטרציה

נוער הגבעות. אילוסטרציהצילום: מתניה טאוסיג, פלאש 90

כי יכולה לקרות סיטואציה שבה את תמליך את השמאל.
"אני גיליתי אחריות. הרי אם אני לא אתמודד אז שניים וחצי, שלושה מנדטים ייזרקו לפח. לכן אני לקחת את זה בגלל שאני מחויב לציבור, והלכתי עם זה. מי שמכיר אותי יודע שבתור עורך דין לקחתי תיקים הרבה יותר חסרי סיכוי ממה שלקחתי כרגע. עכשיו ברוך השם אנחנו עכשיו רואים את זה בעיניים איך זה מתגשם. ואני הצלחתי. הצלחתי כי אני מאמין בזה. האמנתי שאין אלטרנטיבה אלא ניצחון ואני מבקש מהציבור לגלות אחריות".

אתה לא מגלה אחריות
"יש לנו שניים וחצי מנדטים, שאם לא הייתי רץ, הם לא היו מצביעים בכלל. לא לימינה, לא ליהדות התורה ולא לליכוד. מה אתם רוצים? שאני בצעד חסר אחריות יזרוק את המנדטים האלה? הרי לגוש הימין חסרים ארבעה מנדטים וזה יכול להיות רק עם עוצמה יהודית".

ואתה תחיה בשקט אם תקום כאן ממשלת שמאל?
"אני הופך את העולם כדי שאנחנו נעבור. אני לא התבשמתי מהסקרים. גם מי שתומך בימינה צריך לתת לי את הקול. יהיה נגדנו הסטה. יש כתבי חצר שתוקפים אותי כל הזמן. עד לא מזמן הופעתי בכל האתרים והייתי הגיבור שלהם ופתאום הם הופכים אותי לשד הכי גדול. אני הולך לעזור לעם ישראל". 

16.09.2019

1. אנא קראו היטב (מ)

אנא, אם אתם רוצים שלקול שלכם תהיה איזו משמעות, קראו היטב:

יש מפלגה אחת גדולה שקוראים לה "גוש הימין". גוש הימין מורכב מחמישה מפלגות: ליכוד, אגודת ישראל, ש"ס, עוצמה יהודית וימינה.

זה לא באמת משנה לציבור, כמה מנדטים כל אחת מהמפלגות תקבל, מה שמשנה לציבור ובמיוחד למתנחלים ולחרדים, זה שלגוש הימין יהיה 61 מנדטים.

אם אחת מהמפלגות הללו לא עוברת, זה כאילו כל המפלגות קיבלו 0 מנדטים... כי כולן ללא יוצא מן הכלל, ישבו באופוזיציה.

אז זה לא משנה אם אתה אוהב את עוצמה או לא אוהב את עוצמה.... אם אתה רוצה שלא יפנו את כל יהודה ושומרון ושלא יעשו כאן מהפכה חילונית - אתה חייב להצביע לעוצמה יהודית.

דווח על תגובה לא ראויה
16.09.2019

2. עוצמה יהודית (מוטי)

למה הצבעה לימינה/לליכוד היא זריקת קולות לפח?!
לימינה והליכוד יש מספיק מנדטים,כך שהם לא מגדילים את הגוש.
יש רק מפלגה אחת שיכולה להגדיל את גוש הימין, קוראים לה עוצמה יהודית.
אין תרחיש בעולם שתקום ממשלת ימין, בלי עוצמה יהודית.
עוד ססובר/פחות ססובר,לא תורם לגוש כלום!
עשו בחירה אסטרטגית שתציל את גוש הימין כולו!
הצבעה ליכוד/ימינה מעלה את השמאל לשלטון, ולכן זה זריקת קולות לפח!

דווח על תגובה לא ראויה
16.09.2019

3. עוצמה לא עוברים ולא מגדילים את הגוש!!! (בניה)

גם אני הייתי רוצה לראות אותך במשרד המשפטים, אבל אסור לקחת הימורים. לא מהמרים על ארץ ישראל ועל התורה, כמו בכל מערכות הבחירות האחרונות שרצתם לבד וטענתם שתעברו את אחוז החסימה ולא עברתם - כך גם עכשיו יש סיכוי גדול מאוד שלא תעברו. לא מהמרים ומצביעים ימינה, טב בקלפי!!!

דווח על תגובה לא ראויה
16.09.2019

4. צודק בן גביר התותח (עופרה )

ללא עוצמה יהודית אין ממשלת ימין ! מצילים את המדינה בעוצמה יהודית למען עם ישראל ובאהבת ישראל .את זה ראש הממשלה יודע . ללא עוצמה יהודית אין ממשלת ימין.

דווח על תגובה לא ראויה
16.09.2019

5. למה עוצמה תעבור בס"ד כי עדין נשארו הרבה יהודים שהיהדות יקרה להם (יעקב)

בס"ד

דווח על תגובה לא ראויה
16.09.2019

6. הימור מסוכן (מי שאכפת לו)

עם כל הכבוד זה הימור מסוכן מאוד שמסכן את כל גוש הימין.

דווח על תגובה לא ראויה
16.09.2019

7. ראיתי בפייסבוק (מוטי)

הסיפור האמיתי
ביום חמישי איילת שקד ערכה מסיבה בפאב, היא הזמינה לשם את כל החברים שלה, צילמו לנו את כל המסיבה בשביל לתת תחושה שחילונים מצביעים למפלגה... האמת שאין רבע מנדט של חילונים שמצביעים למפלגה, וכל הציונות הדתית מתגייסת להכניס את ססובר, על חשבון כל מפעל ההתיישבות, אם הציבור הדתי לאומי נוהג בכזאת טיפשות, אין לו זכות קיום!

דווח על תגובה לא ראויה
16.09.2019

8. אחריות ציבורית (דנה)

למתיישבים היקרים, ואוהבי הארץ!
ההצבעה בבחירות הנוכחיות, היא קריטית ביותר.
רק עם עוצמה יהודית, יש סיכוי לממשלת ימין.
עוד קול לימינה/פחות קול לימינה, לא משנה את הגוש בכלל...
חייבים לבצע בחירה אסטרטגית שתבטיח שלטון ימין.
עוצמה יהודית, היא המפתח היחיד להקמת ממשלת ימין!
ידע כל מתנחל שלא מצביע לעוצמה יהודית ומצביע לימינה שבמידה ותקום פה ממשלת שמאל, כל מפעל ההתנחלויות מחוסל.
מה שאומר שהערך של כל הבתים ביהודה ושומרון ירד למחירי ריצפה...
אפס בניה בהתיישבות והתנכלות יומיומית למתיישבים.
הרס בתים ומאחזים על בסיס שבועי.
אור ירוק להקמת מדינה פלסטינית!
בקיצור,תחשבו הייטב לפני שאתם מצביעים.
רק עם עוצמה יהודית, יש ממשלה ימנית!

דווח על תגובה לא ראויה
16.09.2019

9. עוצמה יהודית בממשלה (אסף)

איתמר בין גביר היקר כל הכבוד על כל הראינות שאתה נותן אתה מחזק עוד אנשים שמתלבטים בעזרת השם כל עוצמה יהודית תהיה חלק מהממשלה ויהיו לה תיקי שרים בממשלה הבאה וביבי יתקשר לבן גביר ויברך אותו על הניצחון ויציע לבן גביר ולחברי סיעתו תפקידי שרים בעזרת השם

דווח על תגובה לא ראויה
16.09.2019

10. מה משפטים?מינימום שר הבטחון והמשפטים (יגאל)

דווח על תגובה לא ראויה
16.09.2019

11. רואה אותך ואת יושר ליבך (יעל)

מצביע בשקט ובשלווה עוצמה יהודית.
זה רצון ה' בעת הזאת..

דווח על תגובה לא ראויה
16.09.2019

12. סתם דיבורים של בן גביר. כדאי לחשוב בהיגיון. (עמי)

אם היה לעוצמה סיכוי סביר לעבור, ביבי היה הראשון שהיה תומך בו, הרי זה אינטרס עליון של ביבי שיהיו 4 מנדטים נוספים לימין. זה שביבי יצא נגדם נחרצות בקולו זה אומר שלפי המידע שבידי ביבי אין להם סיכוי. לנתניהו יש את המידע הכי מקיף ועדכני בתחומים האלה, ואם הוא אומר בביטחון שהם לא עוברים - אז כנראה שאין להם סיכוי. אחרת, שמישהו יסביר לי - מה האינטרס של ביבי?

דווח על תגובה לא ראויה
16.09.2019

13. ימינה יתפרקו (שי)

ימינה יתפרקו אחרי הבחירות לימין החדש והבית היהודי והקול של מצביעי ימינה ילך לממשלת שמאל
מי שבאמת רוצה להצביע ימין ולקבל את ערכי הימין צריך להצביע עוצמה יהודית ולהביא איתו עוד איש ימין או מישהו שלא תיכנן להצביע בבחירות הלה להצביע עוצמה יהודית

דווח על תגובה לא ראויה
16.09.2019

14. אשקלון בוחרים עוצמה (אחנו ובנינו עם עוצמה)

דווח על תגובה לא ראויה
16.09.2019

15. בן גביר שר משפטים? (מוישיק)

איכה הפכה זונה קריה נאמנה

דווח על תגובה לא ראויה
16.09.2019

16. כולנו עוצמה יהודית (יעקב)

דווח על תגובה לא ראויה
16.09.2019

17. בטוח שאתה רואה טוב.....???? (מיכאל)

אכן, ראוי אתה להיות סר המשפטים!!!!!!!!

דווח על תגובה לא ראויה
16.09.2019

18. ססובר גרמה לי לעבור מימינה לעוצמה (איילת)

פריצות לא בבית סיפרינו.

דווח על תגובה לא ראויה
16.09.2019

19. תודה שהבאתם את בן גביר, אתר כיפה (ערוץ 7 סותם לו ת'פה)

דווח על תגובה לא ראויה
16.09.2019

20. רק עוצמה (Dj אבי סויסה)

אנחנו עושים את שלנו ובורא עולם יעשה את שלו

דווח על תגובה לא ראויה
16.09.2019

21. יש לי סוד (.)

לאחר תחיל שתיית הקולות של ביבי, במפלגת ימינה "מתים" לצאת בקריאה "אנחנו על סף אחוז החסימה!!!! גיוואלד!!", אבל מה... הם לא יכולים... זה בדיוק הקמפיין שלהם נגד עוצמה. וכעת מתברר, שהארבע מנדטים של עוצמה יציבים, ושל ימינה דווקא מתנדנדים. אז קדימה, לא לפחד מהסקרים ולהצביע עוצמה!

דווח על תגובה לא ראויה
16.09.2019

22. אני שונא את ימינה ולמרות זאת בלי נדר מחר הולך לשכנע אנשים להצביע להם!!! (יהודה)

דווח על תגובה לא ראויה
16.09.2019

23. אנא כנסו (יהודי)

קבלו הסבר פשוט למה להצביע למפלגה דתית ולא לליכוד
החוק אומר שהמפלגה שיכולה בקלות להרכיב קואלציה היא הראשונה לנסות להרכיב, בקיצור ממש לא "ליכוד גדול ימנע ממשלת שמאל" כלומר אפילו אם כחול לבן גדולים יותר הליכוד ירכיב ממשלה אם גוש הימין יהיה גדול(ולאו דווקא הליכוד) לכן ברור שעדיף להצביע למפלגה דתית! נראה לכם שמפלגה יחסית חילונית תאבק על השבת , גיור, כותל, תקציב לחמ"ד, ארץ ישראל, כפיה חילונית וכו.. בכל הכח , כולל ברגעי קושי..(ויש הרבה רגעי קושי..) כמו אדם דתי שחי את הדברים הרבה יותר?? ולא מדובר פה בדברים קטנים אלא ביסודות היהדות, ואנחנו צריכים אנשים שילחמו עליהם! אם באמת הצבעה לליכוד היתה מצילה את כל הימין החרשתי , אבל זו לא המציאות נקודה

דווח על תגובה לא ראויה
17.09.2019

24. בן-גביר הכהניסט והפאשיסט. (חרדה למדינה)

כזה היית, כזה אתה, כזה תהיה. כל התורה כולה.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

השר רפי פרץ  צילום: פלאש 90, הדס פרוש

רפי פרץ: "רוצה לחזור לשתף פעולה עם בנט ושקד"

קרא עוד