איילת שקד לועגת לשמאל: לא מצליח לתת פייט לנתניהו

שרת המשפטים אמרה בוועידת הארץ כי "בני גנץ מתחפש, אל תביאו בובות. אפילו פייט אתם לא מצליחים לתת לנו". בנושא המשפטי אמרה: "אתם יפי נפש, המשפטיזציה החלישה את הצבא. בקדנציה הבאה נעשה שינויים תשתיתיים במערכת המשפט"

יהונתן קליין, חדשות כיפה 28/03/19 13:16 כא באדר ב'

איילת שקד בוועידת הארץ, צילום: תומר אפלבאום
איילת שקד בוועידת הארץ, צילום: תומר אפלבאום

יו"ר הימין החדש, שרת המשפטים איילת שקד, דיברה היום (ה') בוועידת הארץ. בשיחה עם עורך העיתון אלוף בן, אמרה שקד כי "מחנה השמאל לא מצליח להציב אלטרנטיבה אידאולוגיות. בני גנץ מתחפש למשהו לא ברור, שאני לא מצליחה להבין מה הוא חושב. במקום לומר: אני איש שמאל גאה. אני חושבת שמחנה השמאל צריך להציב אלטרנטיבה אידאולוגית. ואל תביאו בובות". 

לדברי שקד, "בני גנץ היה רמטכ"ל פרווה, נכשל בשוק הפרטי, החברה בראשותו פשטה את הרגל. גם אהוד ברק פה יסכים איתי שאם משהו רוצה להיות ראש ממשלה, ראוי שקודם ייכנס לזירה הפוליטית ויצבור ניסיון. הוא לא יכול אחרי כישלון בשוק הפרטי ובלי ניסיון פוליטי להיות ראש ממשלה". 

"אם תהיה ממשלה בראשות גנץ", הצהירה שקד, "אשב באופוזיציה ואמרר לו את החיים. אבל אין סיכוי שזה יקרה. גוש הימין חזק מאוד, גדול מ-61 מנדטים, ואולי כשיהיה לכם יריב אידאולוגי ראוי תוכלו לתת פייט. כרגע אפילו פייט אתם לא יכולים לתת".

בני גנץ

בני גנץצילום: פלאש 90

בנושא בג"ץ אמרה שרת המשפטים: "בג"ץ הוא מוסד חשוב אבל במשך שנים המשפטיזציה החלישה את הצבא. רואים את זה גם במבצעים וגם ביום יום. הכוונה היא להדגיש את העובדה שמשפטיזציה חלחלה לצבא והיא מרתיעה מלקבל החלטות במצבי לחימה ומשפיעה על כל שדרת הפיקוד". לדבריה, "המינויים שהובלתי לבית המשפט היו מאוד מוצלחים, שופטים טובים ורציניים והיום בית המשפט שמרן יותר ומגוון יותר. בממשלה הנוכחית לא ניתן היה לשנות שום חוק יסוד כי סיעת כולנו וכחלון התנגדו. בקדנציה הבאה נוכל לעשות שינויים תשתיתיים.
הדיאלוג בין הכנסת לבג"ץ באמצעות פסקת ההתגברות הוא נכון. כשברק ורבין הכניסו את פסקת ההתגברות כדי לחזק את הקואליציה ולקדם את הסכמי אוסלו, לא הייתה זעקה גדולה, אפילו מרצ תמכו. האיזון בחוק יסוד החקיקה הוא איזון נכון".

שקד התייחסה לארגוני השמאל הקיצוני ואמרה: "חגי אלעד בהחלט מזיק למדינת ישראל. העובדה שמנכ"ל בצלם הולך לנאום בפורומים בינלאומיים נגד ישראל, זה דבר רע למדינת ישראל, ופוגע במדינת ישראל. ואם יש לו ביקורת שיעביר אותה בתוך הבית. הוא לא צריך לנסוע ולהשתנקר בחו"ל, אבל דמוקרטיה חזקה כמו מדינת ישראל יכולה להכיל גם קבוצות כמוהם". 

בית המשפט העליון

בית המשפט העליוןצילום: פלאש 90

על ערביי ישראל אמרה יו"ר הימין החדש: "יש כאן יפי נפש, אבל אני מאמינה בדו קיום עם ערביי ישראל. יש שוויון אזרחי מלא בינינו לבין ערביי ישראל. תנו לי לספר לכם משהו: אף שר משפטים לא טרח לבנות בית משפט בעיר ערבית. אחרי שנכנסתי לתפקיד, בשיחה עם הח"כים הערביים, ראיתי שאין בית משפט בעיר ערבית, אז אני שרת המשפטים הראשונה שבונה בית משפט בעיר טייבה. אז בא יוסי ביילין לח"כ אוסמה סעדי ושאל אותו: למה אתם כל כך אוהבים את השרה שקד? וח"כ סעדי ענה לו, כי היא עושה ולא רק מדברת כמוכם.
הח"כים הערבים בישראל צריכים לייצג את החברה הערבית בישראל, ולא את הרשות הפלשתינית. בל"ד  כמפלגה חותרת תחת קיומה של מדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית, ולכן היא לא צריכה להיות בכנסת".

אל תשחקו אותה: כך תוכלו ללמוד בקלות את ההלכה. כל הפרטים >>

כתבות נוספות

/
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר