סגור

פוטין נלחם באנטישמיות

חוק חדש שיזם פוטין, נשיא רוסיה ישים סוף לפרשנויות מעוותות של ספרי קודש הנעשית על ידי אנטישמיים במטרה להשניא את היהודים.

נתנאל לייפר, כיפה
ו בכסלו התשעו
,
18 בנובמבר, 2015 11:02

חוק מעניין במיוחד עבר בימים אלו ברוסיה ביוזמתו של הנשיא הכל יכול, ולדימיר פוטין. החוק נאבק באנטישמיות מזווית מעניינת ואוסר על פרשנות קיצונית של טקסטים שונים בספרי קודש עתיקים. החוק החדש אוסר על חקירה ופרשנות קיצונית בכל סוג טקסט בספרי קודש, כשמטרתו לעשות סוף למגמה של הוצאת ציטוטים מספרי קודש מהקשרם על ידי מתן פרשנות מעוותות בכוונה תחילה שתעורר אנטישמיות.

כאמור, החוק, פרי יוזמתו של נשיא רוסיה וולדימיר פוטין, עבר בקריאה שנייה ושלישית, והתקבל כחוק חדש על-ידי ה'דומא' ויישומו ייכנס לתוקף בתקופה הקרובה.

רבה הראשי של רוסיה הרב בערל לאזאר, בירך על החוק החדש ואמר: "אני רוצה להודות לנשיא לעובדה שיזם את החוק, ולמחוקקים שהכינו במהירות את הצעת החוק עד לאישורו. החוק החדש מוכיח כי מדינה חופשית, יודעת לכבד מאמינים ואת ערכי נצח, אשר מהווים בסיס לחברה אנושית. אלה ערכים שבמשך שנים סיפקו את האחדות של מדינתנו כמדינה רב-לאומית ורב-עדתי".

"יזמים חסרי מצפון, ובמיוחד תומכי אידיאולוגיות קיצוניות תמיד מנסים להשתמש בפרשנות מוטעית למטרותיהם, לזרות חול בעייני הציבור ולגרום לתככים ומזימות חסרי מצפון. הדת מבוססת על הרעיון המרכזי שכל אחד מאתנו הוא מעשי ידיו של הקב"ה ולכן, צריך לכבד אחד את השני, לעזור אחד לשני, לחיות בשלום אחד עם השני. וזהו הדבר המרכזי אותו לומדים בספרים קדושים אלו", דברי הרב לאזאר.

מלשכתו של הרב מציינים, כי החוק החדש מהווה שלב נוסף בשורה של פעולות נחרצות שנעשו לאחרונה ברוסיה למיגור אנטישמיות בעודה באיבה, בין השאר נעצר לאחרונה עיתונאי שפרסם ספר נגד יהודים. לפי הדוחו"ת והסטטיסטיקות שנעשים כל העת ע"י גורמים מקצועיים, רוסיה אכן עומדת בתחתית טבלת האנטישמיות העולמית.

המלחמה באנטישמיות בעולם היא הביאה השבוע להצלחה נוספת. חברת האופנה 'נורדסטרום' הוציאה לקראת עונת החגים הנוצריים מקבילה יהודית ל׳כריסמס סוודר׳ המפורסם, סוודר חנוכה, עם חנוכיה, מגן דויד וכיתוב שאמור היה להיות משעשע על היהודיה האמריקאית, אלא שקהל הלקוחות לא נהנה מהבדיחה, האשים את החברה באנטישמיות והמוצר ירד מהמדף.

על הסוודר הופיע הכיתוב "תחזוקה גבוהה" שרמז כי האישה עולה כסף רב לבעלה וראשי התיבות "נסיכה יהודיה אמריקאית". עם יציאת הפריט למכירה תלונות רבות עלו בדף הפייסבוק של החברה והיא החליטה שממש לא כדאי לה להסתבך בסקנדל אנטישמי, התנצלה והסירה מיד את הפריט מהמדפים וממכירות אונליין. ״עשינו טעות בכך שלא התעמקנו במילים שעל הסוודר לפני שבחרנו במוצר״, נמסרה התנצלות לא משכנעת במיוחד, ״אילו היינו קוראים לעומק לא היינו מציעים אותו למכירה. ברגע ששמענו מלקוחותינו, הסרנו את הפריט. אנו מתנצלים מאוד על הפגיעה בציבור, ומתנצלים מעומק הלב״.

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

ההפגנות מול בית ראש הממשלה. רק אחד מחמישה נותן אמון ברשויות  צילום: Yonatan Sindel/Flash90

מחקר פיקוד העורף: רק 20% מביעים אמון בטיפול הרשויות בקורונה

קרא עוד