בחירות 2019 סיקור מיוחד בכיפה

עתירה נגד שיריון בן דהן בליכוד

עורך הדין שחר בן מאיר פנה לוועדת הבחירות המרכזית, בטענה כי ישנן מספר בעיות חוקיות עם השיריון שקיבל סגן השר אלי בן דהן מהבית היהודי במקום ה-28 ברשימת הליכוד

יהונתן קליין, חדשות כיפה
כב באדר א'
,
27 בפברואר, 2019 16:36
אלי בן דהן. השיריון בליכוד בסכנה?

אלי בן דהן. השיריון בליכוד בסכנה?צילום: מרים אלסטר/פלאש 90

האם יבוטל השיריון שקיבל סגן שר הביטחון, הרב אלי בן דהן (הבית היהודי) ברשימת הליכוד? עורך הדין שחר בן מאיר, שהגיש בתחילת השבוע את הבקשה לחשוף את ההסכם בין הבית היהודי לליכוד, שנחתם ערב הגשת הרשימות בשבוע שעבר, פנה היום (ד') ליו"ר הוועדה, השופט חנן מלצר, בטענה כי השיריון של בן דהן במקום ה-28 ברשימת הליכוד איננו חוקי. כך פורסם ב'גלובס'.

לדברי עו"ד בן מאיר, השיריון של בן דהן הוא 'תרגיל מקורי', ואיננו חוקי: "לא ניתן לאשר רשימת מועמדים מטעם מפלגה אשר כוללת בהגדרה מועמד מטעם מפלגה אחרת, אשר היא המפלגה הבוחרת אותו, ואשר מוצהר מראש , כאמור בתרגיל, כי בכוונת מועמד זה לפרוש מן הסיעה או להתפצל ממנה וכי כוונה זו נמסרת מראש עוד טרם קיום הבחירות".

הטענה של עו"ד בן מאיר מבוססת על סעיף בחוק הבחירות, האוסר על אדם להיות מועמד בשתי רשימות במקביל: "מי שהסכים להכללת שמו בשתי רשימות מועמדים או יותר, תמחוק ועדת הבחירות המרכזית את שמו מכל הרשימות", לשון החוק.

עו"ד שחר בן מאיר

עו"ד שחר בן מאירצילום: יונתן זינדל, פלאש 90

על הטענה כי בן דהן שוריין בליכוד מטעם מפלגת המדף אח"י, שהיתה שייכת בעבר לאפי איתם, והתמזגה עם הליכוד, אומר בן מאיר כי מדובר בפיקציה, וכי בן דהן מעולם לא היה חבר אח"י או מתמודד מטעמה.

בנוסף, עו"ד בן מאיר, שהגיש בעבר מספר עתירות נגד ראש הממשלה נתניהו בנושאים שונים, כמו פעולותיו של שליחו המיוחד של ראש הממשלה, יצחק מולכו, קשריו של נתניהו עם ישראל היום והשתתפותו של ח"כ דוד ביטן כמגיש רדיו, טוען לשורה של עברות על חוק הבחירות ועל סעיפים פרוצדורליים, כך למשל הוא טוען כי: "בן דהן לא באמת הצטרף למפלגת אח"י, הוא לא שילם שם דמי חבר והוא עבר על האיסור הקבוע בחוק המפלגות "לא יירשם אדם כחבר ביותר ממפלגה אחת". 

ח"כ אורלי לוי אבקסיס

ח"כ אורלי לוי אבקסיס. מקרה דומה?צילום: פלאש 90

עוד טוען בן מאיר כי מועמד אינו יכול לעבור בין מפלגות מבלי שהתפטר, ואינו יכול להתמודד ברשימה אחרת מזו שהוא חבר בה, כמו למשל במקרה של חברת הכנסת אורלי לוי-אבקסיס, שפרשה מסיעת ישראל ביתנו אך נשארה לכהן בכנסת בסיעת יחיד, ומשום כך לא יכלה להתאחד עם מפלגות קיימות, כדוגמת יש עתיד או כולנו, לקראת הבחירות לכנסת.

לבסוף טוען עו"ד בן מאיר כי מדובר בהטעייה של הציבור: "הזכות להיבחר אינה כוללת בחובה את הזכות להטעות ולעוות את רצון הבוחרים... בהכללת מועמד ברשימת הליכוד שהוא הלכה למעשה מועמד של מפלגה אחרת, ישנה הטעיה בוטה וגסה כלפי הבוחר". דברי עו"ד בן מאיר בפנייתו לוועדת הבחירות המרכזית.

27.02.2019

1. צריך לעתור נגד מפלגה המציעה רוטציה בתפקיד ראש הממשלה (א)


לציבור מגיע לבחור ראש ממשלה ולא מפלצת דו ראשית
בסיגנון השוטר הטוב והשוטר הרע
מצביעים כאילו לרמטכ"ל לשעבר אבל מאחוריו מתחבא עיתונאי אנטי דתי שלא מבין בביטחון

דווח על תגובה לא ראויה
27.02.2019

2. אין לכל התרגיל הזה שום משמעות (מאן דהוא)

דווח על תגובה לא ראויה
27.02.2019

3. אין לכל התרגיל הזה שום משמעות (מאן דהוא)

דווח על תגובה לא ראויה
27.02.2019

4. ביבי גאון פוליטי במקום לחכות שהימין לא יעבור את החסימה יזם פתרון יצירתי (ל)

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

בחירות ביום שני? צילום: פלאש 90, הדס פרוש

רשמית: הבחירות ביום שני, ה-2.3

קרא עוד