סגור

"ערוכים לכל האיומים": תרגיל מיוחד בלב ים

זרוע הים השלים אימון מורכב בהובלת שייטת ספינות הטילים, שבו נערך דימוי של הגנה מפני ירי טיל על אסדת גז. כמו כן הותקפה מטרת דמה ע"י זוג טילי שיוט ימיים ששוגרו מהספינות אח״י להב ואח״י כידון

חדשות כיפה
כג בסיון התשעח
,
06 ביוני, 2018 10:31
שיגור טיל במהלך תרגיל חיל הים

שיגור טיל במהלך תרגיל חיל היםצילום: צילום מסך מתוך הסרטון של דו"צ

בשבוע שעבר השלימה זרוע הים בהצלחה אימון מורכב בהובלת שייטת ספינות הטילים. האימון כלל שני תרחישים עיקריים של הגנה והתקפה בלב ים. 

בחלקו הראשון של האימון, כלי טיס דימה איום של טיל על אסדת גז, עם זיהוי האיום על ידי מערכות ההגנה של הספינה. מערכת ההגנה "ברק" שמותקנת על הספינה יירטה אותו בהצלחה. 

על ספינה זו, מדגם סער 4.5, הותקנו לאחרונה מערכות חדשות בתחומי הגילוי, הלוחמה האלקטרונית והתצפית. אחת המערכות הינה המכ"ם "מגל אש" אשר בעזרתה השתפרו משמעותית טווחי הגילוי ויכולות המעקב והדיוק של הספינה. נדגיש כי באימון זה נבחן לראשונה השימוש המבצעי בספינה בתצורתה המשודרגת.

בתרחיש השני אשר תורגל באותו היום, מטרה ימית המדמה ספינת אויב הותקפה על ידי זוג טילי שיוט ימיים אשר שוגרו מהספינות אח״י להב ואח״י כידון, המטרה נפגעה והושמדה בהצלחה.

מפקד התרגיל, אל"מ אדר גרשון, סיכם: "האימון תרם למוכנות והעלאת המקצועיות בקרב הלוחמים הימיים. שייטת ספינות הטילים ערוכה ומוכנה לכלל האיומים בגזרה הימית".
 

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

אילוסטרציה צילום: פלאש 90, גילי יערי

בתוך שבוע וחצי: שישה מקרי מוות מטביעה בים

קרא עוד