סגור

עמותות השירות הלאומי בפגישה דחופה עם סלומינסקי: עתיד השירות הלאומי בסכנה

בפגישה דחופה שנערכה בין מנהלי עמותות השירות הלאומי לח"כ ניסן סלומינסקי הציגו ראשי העמותות את הסכנה הקיומית והמידית לדבריהם הנשקפת לשירות הלאומי בחוק ההסדרים

חנן גרינווד, כיפה
ה בחשון התשעה
,
29 באוקטובר, 2014 15:02
פלאש 90

פלאש 90צילום: פלאש 90

ערב גיבוש תקציב המדינה לשנת 2015 התברר כי משרד האוצר מתכוון לקצץ משמעותית בתקציב השירות הלאומי, ובין היתר לבטל כמעט לחלוטין את סעיף הדיור המוענק למתנדבות השירות הלאומי כחלק מתנאי השירות שלהן. רק התערבותם של השרים נפתלי בנט, אורי אורבך, ח"כ איילת שקד וראש הרשות שר שלום ג'רבי מנעו הטלת גזירות בלתי נסבלות על השירות הלאומי וחיסולו הלכה למעשה על ידי האוצר.

למרות ביטול חלק ניכר מכוונות האוצר נותרו בחוק ההסדרים סעיפים שעדיין מטילים סכנה קיומית על המשך קיומו של מפעל ההתנדבות הגדול בישראל. אחד הסעיפים מורה על הוספת 1,000 תקני מתנדבים חדשים מצד אחד מבלי להעניק תוספת תקציבית מהצד השני - החלטה שמשמעותה קיצוץ של כ- 8% מתקציב השירות הלאומי, המצוי בחסר כבר כיום.

אתמול בערב (ג') נערכה פגישה דחופה בין ראשי עמותות השירות הלאומי לבין יו"ר ועדת הכספים ניסן סלומינסקי בו טענו כי עתיד השירות הלאומי בסכנה בעקבות חוק ההסדרים. בפגישה הציגו מנהלי עמותות ההתנדבות 'עמינדב', 'בת עמי', 'שלומית' ו'האגודה להתנדבות' את הסיבות למצבן הגירעוני. גירעון שנובע בעיקר משיפור תנאי השירות למתנדבות, הוספת הכשרות מקצועיות, תוספת תשלום על ביטוחים שונים ועלייה ביוקר המחייה ובמחירי הדיור. מנהלי העמותות טענו כי בשל הגידול בעלות תנאי השירות של המתנדבות, כל קיצוץ בתקציב השירות הלאומי משמעו חיסול מפעל ההתנדבות החשוב הזה. עוד ציינו המנהלים כי "לא יעלה על הדעת שדווקא בעת שסיעת הבית היהודי נהנית מהשפעה כל כך גדולה בכנסת ובממשלה השירות הלאומי יספוג פגיעה אנושה כל כך ממשרד האוצר".

"השירות הלאומי הוא אחד מהמפעלים החשובים למדינת ישראל ואנו צריכים לשאת אותו על כפינו", אמר ח"כ סלומינסקי, "לכן ניסיונותיו הנואשות של משרד האוצר לאזן את תקציב המדינה, גם במחיר פגיעה אנושה בשירות הלאומי, הם מעשה אשר לא יעשה. הייתי מצפה ממשרד האוצר להבין את חשיבות העניין ולהוסיף תקציב ולא לנסות לקצץ. עד כה עשינו מאמצים גדולים והצלחנו לבטל חלק גדול מהקיצוצים ואני מקווה ומאמין שנבטל גם את מה שמתוכנן".

מנהלי העמותות ציינו כי הם משוכנעים שבמהלך השינויים בתקציב שתכניס ועדת הכספים של הכנסת, לקראת הצבעה שנייה ושלישית לאישורו של התקציב, ח"כ סלומינסקי יעשה כל שביכולתו על מנת להסיר מחוק ההסדרים את הסעיפים הפוגעניים ואת הסכנה המרחפת מעל לראשו של השירות הלאומי בישראל.

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

 צילום: shutterstock

"הנסיון הזה לא סבבה" תפילת החתן המיוחדת שריגשה את המוזמנים

קרא עוד