סגור
חדשות כיפה

על אף פסיקת בג"צ: ערבים שוב שיחקו בכדור בהר הבית

שוטרים בהר הבית מתקשים לאכוף את פסקתו של בית המשפט העליון המורה על מניעת משחקי כדור בהר הבית. תנועת חוזרים להר: "אם יהודים היו משחקים בכדור במסגד כלשהו, הייתה הארץ כמרקחה". צפו: הילדים מסרבים להקשיב לשוטרים ובורחים מהם

עולים להר הבית

עולים להר הביתצילום: SLiman Khader/FLASH90

על אף פסיקתו של בית המשפט העליון כי על המשטרה למנוע מהערבים משחקי כדור בהר הבית, ועל אף התחייבותו של סנ"צ עו"ד מיכאל פרנקנבורג, היועץ המשפטי של מחוז ירושלים במשטרה, לפיה חודדו נהלי משחקי הכדור בה הבית בהתאם לפסיקת בג"צ האמורה (כך במכתב ששלח בתגובה לפניית עו"ד חיים בלייכר בכ"ג אלול התשע"ז), המציאות בשטח מלמדת אחרת; פעילי תנועת 'חוזרים להר' שעלו היום להר הבית מספרים כי פסיקת בית המשפט נאכפת באופן חלש ביותר. 

בסרטון אותו תיעדו הפעילים, נצפו קבוצת ילדים ערבים משחקים כדורגל ברחבה הדרומית של הר הבית. שני שוטרים שליוו כת קבוצת העולים היהודים ניגשו אל הילדים הערבים במטרה להפסיק את המשחק ולהחרים את הכדור, אלא שהאחרונים היתלו בשוטרים, ברחו למספר כיוונים, ולא מסרו את הכדור לידי השוטרים, שמכאן והלאה נסיונותיהם לתפוס את הכדור הופסקו. אף אחד מן הילדים לא עוכב או נעצר בעקבות התקרית, כך לפחות על פי הסרטון ועדותם של הפעילים. 

פעיל 'חוזרים להר', אברהם גרוסמן שתיעד את האירוע אומר כי "למרות שפנינו מספר פעמים לשוטרים לאחר שהתקפלו בנסיונותיהם כביכול להחרים את הכדור, בבקשה לעשות זאת, הם התייחסו אלינו בזלזול והיסו אותנו". 

מתנועת חוזרים להר נמסר כי "אין ספק, שלו היו יהודים משחקים בכדור במסגד כלשהו, הייתה הארץ כמרקחה: התקשורת הייתה מזדעקת, המשטרה הייתה ממהרת לבצע מעצרים, ובפרקליטות היו ממהרים לעמול על הגשת כתבי אישום. רק כאשר מדובר בפגיעה בריגשותיהם של יהודים דתיים, המשטרה מתעלמת מפסיקת בג"צ ומתנהלת כאילו יש לה כוונה כלשהי לאכוף אותה, אולם בפועל, כמעט שלא עושה מאומה".

עו"ד איתמר בן גביר, המלווה משפטית את תנועת 'חוזרים להר', אומר בתגובה לדברים כי "מדובר במדיניות של אפלייה פסולה בה נוקטת המשטרה לא אחת ולא שתיים; כאשר מדובר באכיפת פסיקת בית המשפט כלפי יהודים אזי האכיפה נעשית בנחישות ובאפס רגישות, אולם כאשר הפסיקה המדוברת נוגעת לערבים המשטרה מאפשרת לעצמה להקל בחשיבות הפסיקה וכגון במקרה דנן, ואולם רבים המקרים בהם לא אוכפת את הפסיקה כלל"

בואו לבחור את אנשי השנה שלכם
עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

מפלגת ימינה צילום: יח"צ

סמוטריץ' חושף בהקלטה בלעדית לכיפה: "זה לא משנה מה בנט ושקד רוצים"

קרא עוד