סגור

עוד צעד בדרך ללגאליזציה: אושר ייצוא קנאביס רפואי

השר לבטחון הפנים גלעד ארדן ויו"ר וועדת הפנים ח"כ יואב קיש סיכמו לקדם את הצעת החוק שתאפשר יצוא קנאביס רפואי לחו"ל. ח"כ יהודה גליק: "בשורה לחקלאים"

יהונתן קליין
ז בכסלו התשעט
,
15 בנובמבר, 2018 12:25
"בשורה לחקלאים". ח"כ גליק

"בשורה לחקלאים". ח"כ גליקצילום: דוברות יהודה גליק

ועדת הפנים בראשות ח"כ יואב קיש אישרה היום (ה') לקריאה ראשונה את הצעת החוק לייצוא קנאביס רפואי. הצעת החוק מעניקה למשטרה את סמכויות הפיקוח הנדרשות על מנת לפתוח את שוק הקנאביס הרפואי לייצוא מבלי לסכן את בטחון הציבור.

השר גלעד ארדן אמר: "כשר לבטחון הפנים אחריותי המרכזית היא הגנה על אזרחי וילדי ישראל מהצפת המדינה בסמים מסוכנים על כל המשמעויות הנגזרות מכך. לכן גיביתי את דרישת המשטרה לתת לה את הסמכויות הנדרשות לפיקוח על אתרי גידול הקנאביס, ולאכיפה כנגד המפרים את תנאי הרישיון שניתנו להם, והכל על מנת לשמור על בטחון הציבור.
לפני כשנה סיכמתי את התנאים הנדרשים לקידום הנושא עם משרד האוצר, אך הוא הפר את הסיכום ואף קיצץ את תקציב המשטרה ויכולות הפיקוח שלה ולכן החלטתי יחד עם יו"ר ועדת הפנים יואב קיש על קידום הצעת החוק שלו שתתן למשטרה את הסמכויות הנדרשות ותאפשר את תחילת הייצוא ללא עיכוב".

ח"כ יואב קיש (ליכוד): "החקיקה הזו היא בשורה למגדלים ולחקלאים. החוק יבנה את תשתית הפיקוח הנדרשת על מנת להגדיל את יכולת הייצור בישראל. המטרה היא להסדיר את ייצוא הקנאביס הרפואי ולאפשר יצירת שוק קנאביס רפואי לייצוא ישראלי – מהלך שיעניק לקופת המדינה לפי הערכות כמיליארד שקל בקירוב בכל שנה, תוך מתן כלים למשטרת ישראל לפקח כפי שנדרש".

ח"כ יהודה גליק (ליכוד): "בשורה לחקלאים בישראל שמחכים כבר זמן רב לאישור הממשלה להיתר ייצוא של קנאביס רפואי. אישור החוק במליאה יקרב את מדינת ישראל להיות לאור לגויים גם בתחום הסיוע הרפואי, ובכך יקל על כאבם של מילוני אנשים ברחבי העולם".
 

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

 צילום: פלאש 90

ג'יבריל רג'וב לחמאס: "אנו קוראים למאבק משותף מול ישראל"

קרא עוד