סגור

סרבן הגט עודד גז נתפס באנטוורפן והוסגר לארץ

משרד המשפטים והנהלת בתי הדין הרבניים הודיעו לציבור כי סרבן הגט עודד גז נלכד בבלגיה והוסגר לארץ. ברשותו היה דרכון מזויף והוא נתפס במאמץ משולב תוך שהוא מפר צו עיכוב יציאה מהארץ

חדשות כיפה
כב בתמוז התשעו
,
28 ביולי, 2016 17:09
דוברות בתי הדין

דוברות בתי הדיןצילום: דוברות בתי הדין

סרבן הגט, עודד גז נעצר הבוקר באנטוורפן שבבלגיה שברשותו דרון מזויף תוך שהוא מתחזה לאדם אחר. בהודעה לתקשורת של משרד המשפטים בשיתוף הנהלת בתי הדין הרבניים נכתב:

"הרינו לעדכן כי לבקשת מדינת ישראל, נעצר היום בשעות הבוקר בעיר אנטוורפן שבבלגיה, עודד גז, אזרח ישראלי המבוקש לצורך העמדה לדין בישראל בעבירות של שימוש בדרכון מזויף והתחזות לאחר, תוך הפרת הוראה חוקית של צו עיכוב יציאה מן הארץ".

עוד נמסר בהודעה כי "ביום 28.12.15 הוציא בית הדין הרבני האזורי בפתח תקווה צו עיכוב יציאה מן הארץ נגד גז, במסגרת הליכי הגירושין בין גז ורעייתו. למרות צו זה, יצא גז את הארץ, על פי החשד תוך שהוא עושה שימוש בדרכון מזויף ובזהות בדויה. לאור האמור לעיל, הוציאה המחלקה לעניינים בינלאומיים בפרקליטות המדינה, באמצעות משטרת ישראל, הודעה בינלאומית המבקשת את איתורו ומעצרו של גז לצורך הסגרתו לישראל.

נזכיר כי גז עצמו, נכנס לתודעה הציבורית לאחר שבית הדין ביקש את עזרת הציבור בהוקעתו באמצעות הרשתות החברתיות והורה לפרסם את תמונתו ושמו.

במאמצים לאתרו לקחו חלק גורמי משטרת ישראל בארץ ובחו"ל והמחלקה הבינלאומית בפרקליטות המדינה. איתורו בבלגיה הסתייע בעקבות מידע שהגיע מהנהלת בתי הדין הרבניים. לאחר שאותר בבלגיה, הוציאה המחלקה הבינלאומית בפרקליטות בקשה לרשויות בלגיה למעצרו הזמני של גז, ואלו נענו לבקשה וכאמור היום עצרו אותו בשל מעשיו הפליליים לכאורה.

יוזכר כי גז מבוקש גם על ידי בית הדין הרבני בשל סירובו לתת גט לאשתו, חרף החלטות בית הדין אשר הורו לו לעשות כן. עם זאת, יודגש כי מסיבות משפטיות לא ביקשה המחלקה הבינלאומית מבלגיה את מעצרו בשל עילה זו, אלא בשל ההליכים הפליליים המתקיימים נגדו כאמור.

מנהל בתי הדין הרבניים הרב שמעון יעקבי מסר: "מר גז ביצע מספר עבירות פליליות במהלך הימלטותו מהארץ. אנו מודים למחלקה הבינלאומית במשרד המשפטים ומשטרת ישראל כי אכפו את החוק וכי הם דואגים להסגרתו לישראל תוך פרק זמן קצר. אנו קוראים לכל הגברים המצויים בסכסוך עם נשותיהם למצות את ההליך השיפוטי ולא לחפש דרכים להימלט מן המציאות".

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

רכב שפוצץ בלוד צילום: תיעוד מבצעי כבאות והצלה

ראש עיריית לוד מאיים: "נחסום את הכניסה לנתב"ג"

קרא עוד