בצעד תקדימי: מכבי חיפה תתרום את שכר שחקניה לבתי חולים וניצולי שואה בעיר

קבוצת הכדורגל מהכרמל, שקיצצה בשכר שחקניה לאור משבר הקורונה, תתרום 2% מסך הקיצוץ לבתי חולים וניצולי שואה בעיר חיפה. "חשוב היה לנו בשעה לא פשוטה זו, לסייע למוסדות אלו בעיר" אמר נשיא המועדון יעקב שחר

משה סלע, חדשות כיפה 05/04/20 14:14 יא בניסן התשפ

בצעד תקדימי: מכבי חיפה תתרום את שכר שחקניה לבתי חולים וניצולי שואה בעיר
בית החולים רמב"ם. יקבל תרומה נכבדת, צילום: יוסי אלוני / פלאש 90

כמו מועדוני כדורגל רבים, גם במכבי חיפה כדורגל החליטו לקצץ את שכר השחקנים וצוות העובדים במועדון לחודשים הקרובים, וזאת כדי לשרוד את הנזקים הכלכליים שגבה נגיף הקורונה. אלא שבצעד תקדימי, מודיע היום (א') המועדון כי שני אחוזים מסכום הקיצוץ ייתרם לטובת בתי חולים וניצולי שואה בעיר חיפה, כך על פי פרסום ב- sport5.

על פי הדיווח, 30% מתוך הסכום שיתרם ילך לארגון יד עזר שמעניק בית חם לניצולי שואה ומסייע לנזקקים, ו - 70% הנותרים יתרמו לבתי החולים בעיר: רמב"ם ובנצי ציון כרמל, שישתמשו בתרומה לקניית ציוד מיגון רפואי לצוותים הרפואיים המטפלים בחולי קורונה. בנוסף, החליטה משפחת שחר, בעלי המועדון להכפיל את התרומה, כך שמאה האחוזים מתוך שנ אחוזי הקיצוץ יהפכו למאתיים אחוז

"חשוב היה לנו בשעה לא פשוטה זו, לסייע למוסדות אלו בעיר - מוסדות התורמים רבות למען הקהילה ואף למכבי חיפה בימי שגרה", אמר בתגובה נשיא המועדון יעקב שחר, "אני מודה לאנשי הצוותים הרפואיים ולכל המתנדבים הרבים, על עבודתם, ללא לאות, במציאות מורכבת זו ומחזק אותם. חג שמח ובריאות לכולם".

נטע לביא, קפטן הקבוצה, התייחס גם הוא לדיווח ואמר: "בשם השחקנים, אנו שמחים שחלק מהסכום ייתרם למוסדות אלו ולניצולי שואה. אנו מאחלים לכולם בריאות איתנה וחג אביב שמח".

שמעון סבג, מנכ"ל עמותת יד עזר לחבר, ביקש לברך על הצעד ואמר בתגובה: "מכבי חיפה והעמותה כבר שנים עובדים יחד למען ניצולי שואה וקשישים נזקקים. בשנתיים האחרונות שיתוף הפעולה רק מתעצם. מאז ומתמיד מכבי חיפה כמועדון, שמה לנגד עיניה את המודל החברתי והסיוע לזולת. בזכות מכבי חיפה והתרומה שלה, מאות ניצולי שואה יעשו את החג כשעל שולחנם שפע. בימים קשים אלה, זה לא מובן מאליו. אני נרגש לקבל את התרומה של השחקנים ומודה מאד בשם ניצולי השואה ליעקב שחר, אסף בן דב והשחקנים. מועדון גדול לא נמדד רק במספר התארים שצבר, אלא בלב הרחב והסיוע לחלש".

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר