בעלי מכבי נתניה נגד סכנין: מאורעות אוקטובר יתגמדו לעומת האירועים הבאים

אוהדי מכבי נתניה בכדורגל ספגו מטחי אבנים אחרי שקבוצתם ניצחה באיצטדיון בסכנין את הקבוצה המקומית. הבעלים אייל סגל תקף: "זה הזמן לעצור את ההידרדרות, לפני שיהיה מאוחר"

ישי אלמקייס, חדשות כיפה 03/10/21 17:45 כז בתשרי התשפב

בעלי מכבי נתניה נגד סכנין: מאורעות אוקטובר יתגמדו לעומת האירועים הבאים
אוהדי בני סכנין, ארכיון, צילום: Roy Alima/Flash90

מכבי נתניה השיגה אתמול (ש') את ניצחון הבכורה שלה העונה בליגת העל בכדורגל, כשניצחה באיצטדיון דוחא 3-1 את בני סכנין המקומית. אך למרות תחושות השמחה בצד הצהוב, הדבר שייזכר יותר מכל מהערב הזה או זריקת האבנים של אוהדי סכנין לעבר היציע של אוהדי נתניה האורחים. היום (א') פרסם הבעלים של קבוצת מכבי נתניה אייל סגל את גרסתו לאירוע ותקף את יו"ר הקבוצה מסכנין על אזלת היד.  

"לו לא היו מושלכות אבנים על אוהדי נתניה (לעיני כל ובשידור ישיר) ביציע ועל השוטרים (שנמלטו בעור שיניהם מהאזור) שתפקידם להגן על תושבי מדינת ישראל, לו לא הייתה השתוללות וזריקת חפצים למגרש (לקראת סיומו) עוד משחק בסכנין היה עובר ב"שקט יחסי" למרות שממשחק למשחק יותר ויותר אוהדים ואנשי תקשורת ממדרים את עצמם מחווית משחק כדורגל בסכנין בגלל האווירה וההתנהלות סביב סביב.

"צר לי שאני נאלץ 'לשכב על הגדר', אך אם לא יעשה מעשה כאן ועכשיו אירועי אוקטובר 2000 או מאי 2021 יתגמדו לעומת אירוע סכנין הבא", אמר סגל נחרצות ופנה לאחד מראשי סכנין: "כן אבו יונס, הגיע הזמן שתפסיק להזיל דמעות תנין וליילל בכל פעם שאתה נקרא לסדר. אחרי פעם נוספת שפרקתם עול ועברתם על כל תקנה אפשרית ותמיד בחסות 'הגזענות' והאפליה לבני סכנין".

"מעולם לא יוחסה לי גזענות ובטח ובטח לא קרבה לימין קיצוני, אך ברמ"ח איברי, אני בראש ובראשונה ציוני שכבוד מדינתי ותושביה היהודים והערבים עומד לנגד עיני ולכן, אני זועק היום לאזנייך אבו יונס ולאוזני כל המנהיגות שעומדת מאחורי הכדורגל בסכנין, תעשו מעשה ומהר, כי כמות האירועים החריגים סביב המשחקים בסכנין, כלפי אנשי תקשורת ובעיקר נשות תקשורת, עובדי מועדונים ובעיקר אוהדי קבוצות, חצו כל גבול אפשרי".

"בחמישי בבוקר כשנודע לי שהסופ"ש הקרוב, ייוחד לאירועים סביב 'אירועי אוקטובר 2000', כולל צעדה מסכמת בשבת אחר הצהרים בסכנין, דרשתי את דחיית המשחק ב-24 שעות, על מנת למנוע חיכוך וארועים לאומנים מיותרים, כפי שכולנו חווים מפעם לפעם".

"ניסיונותיי לא צלחו והכל תחת הבטחות של אבו יונס למנהלת 'שהכל יהיה בסדר' ושל משטרת ישראל, שאין מה להיות מוטרדים, 'אנחנו נלווה מקרוב (בדיוק כמו הניידת שנמלטה מהאזור ברגע שאתחיל הפוגרום) את האירוע'. וכן, האירועים אתמול לא קשורים לתוצאה, מי שהיה שם, חש על גופו לאורך כל המשחק ובכל היציעים בהם נכחו אנשים שמזוהים נתניה, אלימות ושפה בוטה, כולל אירוע נוסף של רגימה באבנים, לעבר רופא המועדון שהגיע לטפל באוהד סכנין שנפל ביציע".

"זה הזמן לעצור את ההידרדרות, לפני שיהיה מאוחר. הספורט בכלל והכדורגל בפרט, הם המאחד בן כולנו, בלי הבדל דת מין או גזע. מי ייתן ויגור זאב עם כבש ולמשחקים בסכנין לא נגיע לעולם, דרך "פרדסים" ושאר דרכי מילוט".

המכתב שפרסם אייל סגל,

המכתב שפרסם אייל סגל, צילום: מכבי נתניה

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר