סגור

נתניהו: "מה שחדש הוא הניסיון האיראני להתבסס עם צבא בסוריה"

במשך יותר משלוש שעות נפגשו נתניהו ופוטין. אחריה אמר רה"מ כי "הבעיה היא כניסת איראן למקומות שדאעש יוצא מהם. אנחנו רוצים למנוע מלחמה ולכן טוב להתריע"

חדשות כיפה
א באלול התשעז
,
23 באוגוסט, 2017 20:05
נתניהו ופוטין

נתניהו ופוטיןצילום: חיים צח פלאש 90

ראש הממשלה בנימין נתניהו נועד עם ולדימיר פוטין נשיא רוסיה, במשך יותר משלוש שעות והם שוחחו בין היתר על החשש הישראלי מפני מעורבות איראן בסוריה. אחרי הפגישה נתניהו כי "עקב השתנות המציאות במהירות בשבועות האחרונים נשלחה משלחת משלימה של ראש המוסד וראש השב"כ, והדברים התקבלו בקשב רב. אנחנו רוצים למנוע מלחמה ולכן טוב להתריע". ראש הממשלה פירט כי "מה שחדש הוא הניסיון האיראני להתבסס עם צבא בסוריה, להשתלט על סוריה, לעשות לבנוניזציה של סוריה".

 

"המצב נובע מתוצאה מבורכת - תבוסת דאעש - אבל הבעיה היא כניסת איראן למקומות שדאעש יוצא מהם", ציין נתניהו לאחר הפגישה בסוצ'י, מעון הקיץ של הנשיא הרוסי. "יש כוונה להעביר בסיסים ומיליציות סוריות כדי שאלו ישמשו נגד ישראל. זו כוונה שאינה מוסתרת, כמו גם הכוונה להשמיד את ישראל בבוא היום. המצב הזה חמור בעינינו ובעיני מדינות רבות אחרות באזור. לא נישאר אדישים ואמרנו את הדברים הללו בצורה הברורה ביותר לנשיא פוטין".

לפי נתניהו, "תהליך ההתכווצות של דאעש קורה ולא מוגזם לחשוב שדאעש יאבד את המאחזים המשמעותיים שלו בסוריה". הוא טען כי "כל השיחות שהתקיימו בשנים האחרונות שירתו את ביטחון ישראל בצורה הכי מפורשת והכי ברורה. גם השיחה הזו תשרת את ישראל".

 

לדבריו, "אנחנו פועלים מול העברות אמצעי לחימה מתקדמים לחיזבאללה בלבנון. המדיניות שנקבעה לפני שנים רבות לא השתנתה. התגובה שלנו לזליגה לא השתנתה. יש הערכה בינלאומית שכשאנחנו מתכוונים למשהו, אנחנו גם נממש אותו. ישראל מאוד ברורה בדברים שלה".

ראש הממשלה הבהיר לנשיא הרוסי כי איראן ממשיכה לאיים על קיומה של ישראל, תומכת בארגוני טרור וממשיכה בפיתוח תוכנית הטילים שלה. בפתח הפגישה אמר נתניהו כי נוכחותה של איראן בסוריה היא בגדר איום. לדבריו, הרפובליקה האיסלאמית ממלאת את החלל שנותר בעקבות נסיגת כוחות דאעש מסוריה. "במאמץ משותף אנו מביסים את דאעש, וזה מאוד חשוב", אמר נתניהו לנשיא רוסיה. "אבל הדבר הרע הוא שהיכן שדאעש מובס, איראן ממלאת את מקומו".

 לפני כן בירך פוטין את נתניהו וציין: "אני שמח לראות שפיתחנו מערכת שיתוף פעולה יעילה, גם ברמות הגבוהות ביותר. אנחנו עורכים פגישות סדירות ודחופות כאשר הנסיבות מצריכות את מעורבותנו הישירה ודנים ביחסים הבין-מדינתיים ובמצב באזור". הנשיא הרוסי הוסיף: "אנחנו מרוצים ממצב היחסים בין רוסיה וישראל, שהתפתח גם בעזרת מאמציך הישירים, אדוני ראש הממשלה".

 


 

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

 הרב שמואל אליהו צילום: רוני חי

הרב שמואל אליהו: לא לגעת בגבינות תוצרת חוץ, לא משנה ההכשר

קרא עוד