סגור
חדשות כיפה
בחירות 2019 סיקור מיוחד בכיפה

נתניהו נגד היועמ"ש: "גם אני הייתי חייל - אז אולי אסור לצלם גם אותי"

ראש הממשלה יצא נגד החלטת היועץ המשפטי לממשלה שלא לאפשר לו לקיים תעמולת בחירות עם חיילים: "הייתי רוצה לקחת אתכם פנימה אל בסיס חיל הים, אבל יש הנחייה שאי אפשר להצטלם עם חיילים"

צילום: פלאש90. עמוס בן גרשום

ראש הממשלה נתניהו, בביקור בבסיס חיל הים, תקף את החלטת היועמ"ש מנדלבליט לאסור עליו להצטלם עם חיילים בתעמולת בחירות: "הייתי רוצה לקחת אתכם פנימה אל בסיס חיל הים, אבל יש הנחייה שאי אפשר להצטלם עם חיילים. גם אני הייתי חייל - אז אולי אסור לצלם גם אותי".

היועמ"ש הורה לנתניהו "לחדול לעשות שימוש בצה"ל וחייליו בקמפיין הבחירות וברשתות החברתיות בפרט", בעקבות עתירה שהגישה מפלגת העבודה. 

מנדלבליט ציין בהודעתו כי "בתקופת 90 הימים שלפני מועד הבחירות וביום הבחירות עצמו חל איסור על שימוש בתעמולת בחירות בצה"ל ובכלל כך בחיילי צה"ל לרבות בדרך של פרסום תמונותיהם יחד עם ראש הממשלה ושר הביטחון או עם כל מועמד ברשימת מפלגה כלשהי". בנוסף, הדגיש היועמ"ש כי חל איסור על ראש הממשלה ושר הביטחון לשאת נאומים פוליטיים בסיורים וביקורים שהוא עורך במתקני צה"ל.

היועץ המשפטי סייג את החלטתו כמו "שיקולי הרתעת אויב, מצב חירום וצרכים מבצעיים או אירוע שנקבע מראש ומתקיים בשגרה בצה"ל ונהוג ששר הביטחון או ראש הממשלה משתתפים בו. זאת בתנאי שהאירוע כשלעצמו הוא בעל ערך חדשותי-אינפורמטיבי מובהק".

עקבו אחרינו בטוויטר
עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

ראשי עוצמה יהודית צילום: פלאש 90

בן גביר תוקף את שקד: "שום שינוי בבית המשפט העליון"

קרא עוד