נתניהו: "מי שאינו רוצה בפתרון הסכסוך זה הפלסטינים"

בפתח ישיבת הממשלה התייחס רה"מ להתפתחויות האחרונות בזירה המדינית, ואמר: "נאמר על ידי ארה"ב דבר חשוב מאוד - שורש הסכסוך לא טמון בישראל אלא באיראן ובאסלאם הקיצוני"

חדשות כיפה
ו בטבת התשעח
,
24 בדצמבר, 2017 12:22
רה"מ בנימין נתניהו

רה"מ בנימין נתניהוצילום: אלכס קולומויסקי POOL

"מי שאינו רוצה בפתרון הסכסוך זה הפלסטינים", כך אמר היום (א') ראש הממשלה בנימין נתניהו בפתח ישיבת הממשלה השבועית, בהתייחסותו להתפתחויות האחרונות בזירה המדינית.

"אבו מאזן הכריז שהוא פורש מהתהליך למעשה, ולא מעניין אותו בכלל איזו הצעה ארה"ב תביא. אני חושב שפעם נוספת מתגלה דבר פשוט ובהיר: מי שאינו רוצה בפתרון הסכסוך זה הפלסטינים. נאמר על ידי ארה"ב גם דבר נוסף שהוא חשוב מאוד – שורש הסכסוך בכללו במזרח התיכון לא טמון בישראל, אלא באיראן ובאסלאם הקיצוני והטרור שהוא מפיח. כל אלה הם דברים אמיתיים שנחשפים לעיני כל. מי שעיניו בראשו ויושר בליבו לא יכול להתכחש אליהם", הוסיף נתניהו.

ראש הממשלה ציין כי הנחה את משרד החוץ בסוף השבוע לפרוש מאונסק"ו, ואמר: "אני חושב שהדבר הזה מתבקש, בכלל, לאור היחס המוטה, החד צדדי והאבסורדי של הארגון הזה כלפינו, וגם על רקע העמידה האיתנה של ארה"ב באו"ם, שאנחנו מברכים עליה.

"במקביל, התבשרנו שממשלת דנמרק החליטה להקשיח את הקריטריונים לפיהם היא נותנת תמיכות לעמותות פלסטיניות. נפגשתי בזמנו עם ראש ממשלת דנמרק, שוחחתי איתו גם בטלפון, אחר כך גם עם שר החוץ של דנמרק, ואחר כך עם שרי החוץ של אירופה במפגש בבריסל, שבהם היה גם נוכח נציג דנמרק, ודרשתי מכולם להפסיק את התמיכה בארגונים שתומכים בטרור ומקדמים חרמות נגד ישראל. דנמרק החליטה על הצעד הזה, היא לא הראשונה והיא לא האחרונה. אנחנו נמשיך בקו הזה".

נתניהו התייחס גם למאבק הנכים, ואמר: "הממשלה תאשר היום התחלה של מימוש ההסכם עם הנכים. אנחנו מביאים הצעה - אני, שר האוצר ושר הרווחה - שלפיה הפעימה הראשונה תהיה בסכום של מיליארד וארבע מאות חמישים מיליון שקל תוספת לקצבאות הנכים.

"זאת בשורה גדולה מאוד, יהיה לה המשך גם בהחלטת התקציב שאנחנו נביא לממשלה ב-11 בינואר. אני חושב שזאת התקדמות גדולה מאוד וזה בעצם שינוי שלא היה קיים כאן במשך עשרות שנים, התחשבות אמיתית באוכלוסייה נזקקת שאין ראויה ממנה לעזרה הזאת".

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

שר הביטחון נפתלי בנט צילום: פלאש 90, יונתן סינדל

נפתלי בנט לכיפה: "לא נכנס לאוטובוס שנוסע ליעד שאנחנו לא מאמינים בו"

קרא עוד