נתניהו ועורך 'ישראל היום': 15 שיחות ב-19 יום סמוך לבחירות 2013

נתוני השיחות של ראש הממשלה עם עורך העיתון נחשפו לאחר עתירה של ערוץ 10. כמה פעמים שוחח נתניהו עם העורך לשעבר עמוס רגב וכמה עם המו"ל שלדון אדלסון? בקרוב ייחשפו נתונים דומים משיחותיהם של אולמרט ושרון עם עורכי העיתונים והמוציאים לאור בזמן כהונתם כראשי ממשלה

משה ויסטוך 04/09/17 07:09 יג באלול התשעז

אדלסון ונתניהו בעבר, צילום: Anna Kaplan /FLASH90
אדלסון ונתניהו בעבר, צילום: Anna Kaplan /FLASH90

15 שיחות ב-19 ימים, זו כמות השיחות שנערכה בין ראש הממשלה בנימין נתניהו לעורך דאז של 'ישראל היום' עמוס רגב בתקופת הבחירות בשנת 2013. כך עלה אמש (ראשון) מפרסום הנתונים.

חשיפת נתוני השיחות נעשה בהוראת בית המשפט העליון בעקבות דרישתו של ערוץ 10. תמונת השיחות לימדה גם כי בין השנים 2012 ל-2015 שוחח ראש הממשלה עם מו"ל העיתון, המיליארדר שלדון אדלסון, 120 פעמים בטלפון ואילו עם רגב הוא ניהל 230 שיחות

עוד עלה מפרסום הנתונים כי בליל ה-12 לנובמבר 2014, המועד בו עבר חוק ישראל היום בקריאה טרומית, דיבר נתניהו עם רגב לא פחות משלוש פעמים. יש לציין כי ראש הממשלה התנגד בתוקף לחוק זה, בין היתר מאחר והוא שנועד לאסור על חלוקת העיתון בחינם ואופן כללי היה מביא להחלשתו.

בתוך כך פרסם אמש עיתונאי חדשות 2 עמית סגל, כי גם שיחותיהם של ראשי הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט ואריאל שרון, עם עורכי העיתונים בתקופתם תיחשף לציבור. לדבריו הדבר ייעשה לאור בקשתו של יו"ר הקואליציה ח"כ דוד ביטן.

"חג לחופש המידע", צייץ סגל בחשבון הטוויטר שלו והוסיף כי "משרד רהמ ייענה תוך 60 יום לבקשה שיגיש דוד ביטן ויפרסם גם את פרטי שיחותיהם של שרון ואולמרט עם מו״לים ועורכים"

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר