חדשות כיפה

נס חנוכה רפואי

קולין במברגר חלתה בפתאומיות במחלת כליות, בחג חנוכה אשתקד, ובחנוכה הזה הושתלה בה כלייתו של בעלה. בני הזוג חגגו את החג עם צוות בית החולים הדסה עין כרם שטיפל בהם במסירות

 מימין: הרב ישראל נפתלין מחב״ד הדסה, ד״ר הדר מרחב ובני הזוג קולין ואבי במברגר

מימין: הרב ישראל נפתלין מחב״ד הדסה, ד״ר הדר מרחב ובני הזוג קולין ואבי במברגרצילום: דוברות הדסה

לפני כשנה בערב נר ראשון של חנוכה קרסה תושבת הר חברון, קולין במברגר ללא כל התרעה מוקדמת, קולין לא ידעה שהיא חולת כליות במצב מתקדם, ונדרשת  להשתלת כליה.  במשך שנה שלמה היא טופלה ביחידת הדיאליזה בהדסה עין כרם עד להשתלה המיוחלת. לאחר שכל ילדיה התנדבו לתרום לה כליה החליטו רופאי הדסה כי בעלה הוא התורם המתאים ביותר ובתחילת השבוע בנר ראשון של חנוכה בוצעה השתלת הכלי 

 כעת קולין מתאוששת יפה מהניתוח ושמחה בכלייה החדשה, וגם בעלה  אבי (54) מתאושש נהדר, וחזר לאימוני כושר התחלתיים.

אמש הגיעו בני הזוג אל בית חב״ד הדסה והדליקו נר ראשון של חנוכה יחד עם הרופאים שלווה אותם ובינהם ד״ר הדר מרחב, מנהל יחידת ההשתלות בהדסה שביצע את ניתוח השתלת הכליה של אבי וההשתלה בקולין.

״אנו זוכים לעשות ניסים קטנים בכל שבוע״, אמר ד״ר מרחב, ״לא ניסי חנוכה אך הם שמספיקים לקצת יותר משמונה ימים, אולי אפילו שמונה עשורים. לכך שותפים רבים בהדסה ולשמחתי הניתוח של קולין ושל אבי עבר בהצלחה רבה כפי שאתם יכולים לראות. התרומה של אבי הצילה חיים ואני אישית מודה לו על כך"

ואילו קולין שעדיין מאושפזת בהדסה אמרה בקול רועד מהתרגשות:

״אנו מלאי הודיה לצוות בהדסה, מהראשון שפגשתי בבדיקות דרך המנתחים ומתאמי ההשתלות ולכל האחיות במחלקות. לכל אחד תרומתו בנס המשפחתי שלנו.

 ״בנר ראשון של חנוכה בשנה שעברה התמוטטתי וגיליתי שאני זקוקה לכלייה חדשה כדי לחיות, ובנר ראשון של חנוכה השנה, בו גם חל יום הולדתי, זכיתי לניתוח בהדסה, זכיתי בכלייה מבעלי. הנס האמיתי שלי קרה בחג החנוכה״.

עקבו אחרינו בטוויטר
עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

מחאת יוצאי אתיופיה צילום: מאיר ועקנין, פלאש 90

הרב אבינר: תודה רבה שעליתם, אחינו מאתיופיה

קרא עוד