חדשות כיפה

משרד המשפטים במבוכה: זילבר מושעת מתפקידה

היועמ"ש השעה את זילבר והיא אינה תמשיך לייצג את עמדת משרד המשפטים בכנסת ובממשלה. שקד:"כל פקידי הממשלה מחויבים לעמדת הממשלה כשהם מגיעים לכנסת". השרה רגב: "מצפה לפיטוריה של זילבר"

איילת שקד

איילת שקדצילום: שלומי אמסלם

הסערה סביב המשנה ליועמ"ש דינה זילבר ממשיכה לעורר כותרות. היועמ"ש שוחח עם המשנה שלו, זילבר, והודיע לה כי לעת עתה היא לא תייצג את משרד המשפטים בכנסת או בממשלה

שרת המשפטים לא נשארה חייבת והגיבה למכתבו של למדנלבליט מהבוקר (ד') מעל בימת וועידת דה מרקר לבטיחות בדרכים: "כרגע זילבר לא מגיעה לכנסת ולממשלה עד שהיועמ"ש יסיים את הבירור בעניינה, זו השורה התחתונה"

"יש הנחיות יועמ"ש ויש את תקנון שירות המדינה, הציבור לא יודע ולא מכיר את הפרטים. גם אני לא הכרתי אותם לפני שהייתי חברת כנסת. כל פקידי הממשלה מחויבים לעמדת הממשלה כשהם מגיעים לכנסת. העמדה נקבעת בוועדת שרים לחקיקה - אחרת אי אפשר לנהל את המדינה". 

שקד עקצה את זילבר: "התקנון חל גם על המשנה ליועמ"ש" והוסיפה: "זה נכון שאפשר להביע עמדה משפטית גם אם היא מנוגדת לעמדת הממשלה, אבל פקיד ציבור בכיר ככל שיהיה - לא יכול להיכנס לעניינים פוליטיים. זה עושה נזק".

שקד הסבירה: "אם פקיד ציבור בכיר רוצה להיכנס לסוגיות פוליטיות - יתכבד ויתפטר, ויצטרף לאחת המפלגות או למגזר השלישי. אי אפשר לעשות את זה כחלק מהייעוץ המשפטי לממשלה".

המשנה ליועמ"ש דינה זילבר מחתה נגד חוק נאמנות בתרבות שהובא לדיון בוועדת החינוך, התרבות והספורט כנסת אתמול (ג'). השרה שקד לא ראתה בעין את טענותיה של העובדת שלה ושיגרה מכתב ליועמ"ש שימנע את הגעתה של זילבר לדיונים בכנסת. היועמ"ש גיבה את העובדת שלו וטען כי זה לא בסמכותה של השרה לקבוע איזה יועמ"ש יגיע לוועדת הכנסת מטעם משרד המשפטים, אלא שלו.   

שרת התרבות והספורט מירי רגב ברכה הבוקר את שרת המשפטים איילת שקד ואת היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט על החלטתם למנוע מהמשנה ליועמ"ש דינה זילבר לייצג את עמדתו בדיונים מקצועיים . השרה רגב מצפה שזילבר תפוטר מתפקידה.  אין מקום לאג’נדות אישיות בתפקידים מקצועיים . 

"יש לשים  סוף לתיאטרון האבסורד של דינה זילבר", אמרה השרה רגב שהוסיפה: "כפי שאמרתי אתמול, זילבר חורגת פעם אחר פעם מסמכותה ובמקום להגן על עמדת היועמ״ש ולהעיר רק הערות חוקתיות, היא מביאה שוב ושוב את האג'נדות האישיות שלה לדיונים ועל כן יש להדיחה מתפקידה".

עקבו אחרינו בטוויטר
12.11.2018

1. אוי. צמיאי דםם. (נתן הלוי הורביץ)

כתבתיו בפייסבוק איילת שקד

וראוי שיהיה גם כאן. אפילו אם רק לערער אכזריות המגיבים בלי רחמים שניסו להקריב קורבן מיוחד שקוראים לקרבן 'דינה זילבר'

אבל השוחטים שניסו להקריב אותה על מזבח ה"מולדת" חשבו שעם הרבה טירופי תירוצי תירוציםם יוכלו להכשיר את הקרבן הטהור. אבל תכלס הם הקריבו את עצמם. כי הכל יחזור להם כי אנחנו יודעים כוונתם

הנה התגובה המקורית

***
אני מוכרח לכתוב תגובה גם כאן כי כל כך מסריח מה שהחנפת והחניפו לך בהלבנת פני היקרה והאמיתית דינה זילבר ששמעתי את דבריה ולא התכוונה לשום 'פוליטיקה'

אז הסירחון האדיר של המחניפים להגביר בזיונה ברבים מאלצים אותי שוב לכתוב כאן תגובתי. לך גברת חינוף

אוי איילת איילת.

התבאר לי שאת רעה כי כל הקסם שלך זה רק לעודד האלימות העיקר שהבוס בנט יחייך..

אוי.
תצטרכי לעבור זיכוך שהבוס והראש לא יוכלו עוד להנות מהחניפות שהחנפת להם ברשעותם

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

חיילי הישיבות בריקוד בשערי הבקו"ם צילום: הרב דודי וינקלר, לב לחייל

צפו: מתגייסי ישיבות ההסדר בריקוד של גיוס

קרא עוד